Piłkarski „Dzień kobiet” w wykonaniu Beniaminek Girls!

W minioną niedzielę dziewczyny z Beniaminek Girls udały się do Rzeszowa, gdzie na zaproszenie Resovii zagrały w turnieju „Resovia Women Cup”!

beniaminek_girls_turniej_resovia_2020_6

W piłkarskich zmaganiach udział wzięły drużyny z województw: lubelskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i oczywiście podkarpackiego. Akademia Piłkarska Beniaminek PROFBUD Krosno wystawiła dwie drużyny, które spisały się świetnie i nie chodzi tu o sam wynik, a o poziom gry zaprezentowany przez „biało-niebieskie”. Każda z naszych drużyn rozegrała siedem spotkań po 20 minut. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wszystkim zespołom za wspólną sportową rywalizację!

beniaminek_girls_turniej_resovia_2020_5

Indywidualne wyróżniania powędrowały do Kingi Klimczak „Królowej Strzelczyń” turnieju oraz wyróżnionych w poszczególnych drużynach zawodniczek – Karoliny Rak i Zuzi Knap.

Beniaminka w turnieju reprezentowały: Olga Płaza, Maja Krychta, Martyna Jasłowska, Kinga Klimczak, Karolina Rak, Lena Gruszka, Nikola Tłuściak, Julka Gałuszka, Zosia Kiełtyka, Natalia Łysiak, Amelia Futyra, Amelia Fiuk, Olga Kosiek, Wiktoria Gorzynik, Zuzia Knap, Maja Jaracz, Madzia Lenik, Lena Polek, Maja Antonik, Julka Jurasz, Kinga Marszał, Emilka Rogowska.

beniaminek_girls_turniej_resovia_2020_1

Marcin Maculski (trener Beniaminek Girls): „Mimo nie najlepszej pogody, bo było tego dnia bardzo zimno w Rzeszowie, dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony. Pierwsza drużyna wyraźnie górowała pod względem umiejętności piłkarskich, z czego jestem bardzo zadowolony. Natomiast wielkie brawa należą się naszej drugiej drużynie, gdzie były zawodniczki nawet z rocznika 2010, które musiały rywalizować ze starszymi koleżankami. Sprawiły wiele niespodzianek podczas całego turnieju. Determinacja i zaangażowanie to cechowało tą drużynę!”

beniaminek_girls_turniej_resovia_2020_3 beniaminek_girls_turniej_resovia_2020_4