Ciekawa rywalizacja i dwanaście turniejowych pojedynków Beniaminka U-9!

To był prawdziwy piłkarski maraton, podczas turnieju „ORLEN Beniaminek Krosno Cup” w kategorii wiekowej U-9 w ciągu dwóch dni rozegrano 126 piłkarskich pojedynków!

obkc2011_02

„PROFBUD Arena” gościła 21 drużyn, oczywiście były zespoły z kilku polskich województw, a także goście z Ukrainy i … Szkocji! My mocno emocjonowaliśmy się meczami „biało-niebieskich”, a okazji ku temu było mnóstwo, bo chłopcy z rocznika 2011 rozegrali 12 spotkań!

obkc2011_01

W pierwszy dzień podczas fazy grupowej Beniaminek PROFBUD Krosno zagrał w grupie A, w której nasi reprezentanci rozgrywali mecze z Tarnovią Tarnów, Football Academy Nisko, KSPN Pogoń Kraków, BKS Lublin, Sofiya Kijów i KS Kabel Kraków. Do ostatnich spotkań trwała ciekawa rywalizacja o awans do poszczególnych grup finałowy, chłopcy z Beniaminka strzelili w ten dzień 25 goli, a osiągnięte wyniki dały awans do „Grupy Złotej”.

obkc2011_03

W niedzielę poprzeczka poszła znacznie wyżej, „biało-niebiescy” rozegrali sześć spotkań z najlepszymi zespołami „ORLEN Beniaminek Krosno Cup U-9”. Poza meczem z Lokomotivem Kijów, który był poza zasięgiem naszych chłopaków to wszystkie pozostałe pojedynki z Polonią Kraków, Górnikiem Zabrze, APMT Polska, Stalą Rzeszów i Sofiyą Kijów były niezwykle wyrównane i z pewnością dały „Beniaminkom” mnóstwo pozytywnego, boiskowego doświadczenia, które zaprocentuje w przyszłości podczas kolejnych spotkań i turniejów. W każdym z meczy trzeba było wykrzesać z siebie maksimum i trzeba przyznać, że mimo mocniejszych rywali to w drugi dzień Beniaminek lepiej prezentował się pod względem piłkarskim niż w podczas fazy grupowej.

obkc2011_04

Brawo chłopcy za sporo dobrych pojedynków, pracujemy dalej, by podnosić swoje piłkarskie umiejętności i grać na jeszcze wyższym poziomie.

Beniaminek U-9: Alan Klimkiewicz, Alex Klimkiewicz, Karol Kubal, Piotr Majkut, Piotr Szafran, Filip Wacławski, Wiktor Włodarski, Aleksander Zajdel.

obkc2011_08

.

Waldemar Szafran (trener Beniaminka U-9): „Swoją postawą na boisku chłopcy utwierdzili mnie w przekonaniu, że w szkoleniu małych piłkarzy musimy mieć bardzo dużo cierpliwości. Wiem, że są bardzo ambitni, ale muszą zrozumieć, że w ich wieku ważniejszy od wygrywania meczów jest systematyczny trening oraz indywidualny postęp aby przejść do starszej kategorii wiekowej z lepszymi umiejętnościami. Mam wrażenie, że niektórzy chłopcy są za bardzo zestresowani i spięci, przykładają za dużo uwagi do wyniku. Muszą zrozumieć, że aby nie zgubić swojego talentu, muszą przenieść część atmosfery relaksu z przerw między meczami na boisko 😉.

orlen_sponsor

Partnerzy turnieju:

  • DECOR Szklane Statuetki
  • Dwór Ostoia
  • Glasmark
  • CUTLINE Wear Factory
  • PrezentArnia
  • CSM Online
  • Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignecego Łukasziewicza w Bóbrce
  • IWAN – Materiały Budowlane
  • FLOEN

Wszystkie informacje o turnieju, także galerie zdjęć można znaleźć na Facebooku ORLEN Beniaminek Krosno Cup.