Emocje do ostatnich sekund! Beniaminek U-10 rywalizował w „ORLEN Beniaminek Krosno Cup”!

W sobotę i niedzielę w „PROFBUD Arenie” rozgrywany był kolejny tej zimy turniej „ORLEN Beniaminek Krosno Cup”. Tym razem rywalizacja toczyła się w kategorii wiekowej U-10, w której oczywiście zagrali chłopcy z Beniaminka PROFBUD Krosno. „Biało-niebiescy” z rocznika 2010 znaleźli się w stawce 18 drużyn z PolskiSłowacjiUkrainy i Węgier.

obkc_2020_2010_5

W pierwszym dniu turnieju rozegrana została faza grupowa. Podopieczni trenerów Pawła Tomkiewicza i Radosława Gromali zagrali w grupie A, w której rywalizowali z zespołami z Ukrainy Sofia Kijów i Niwki Kijów, słowackim CFT MFK Vranov oraz z polskimi drużynami AP TOP54 Biała Podlaska i Reprezentacja Powiatu Legionowskiego. Z meczu na mecz „biało-niebiescy” rozkręcali się. Po dobrej, ofensywnej grze i strzelonych 22 golach w 5 meczach nasi chłopcy zapewnili sobie awans do „Grupy Złotej”, a sobotnia rywalizacja zwiastowała nam spore emocje w niedzielnych finałach.

obkc_2020_2010_2

Drugi dzień turnieju to ciekawe pojedynki na wysokim poziomie. W każdym ze spotkań nasi chłopcy musieli włożyć maksimum wysiłku, a toczyli zacięte boje z Lokomotivem Kijów, Ziomkami Rzeszów, Stalą Rzeszów i Karpatami Krosno. Wyrównana stawka drużyn licząca się w rywalizacji o medale sprawiła, że do ostatnich sekund turniejowych pojedynków przeżywaliśmy emocjonujące chwile kibicując i trzymając kciuki za „biało-niebieskich”.

obkc_2020_2010_3

Co rzucało się przede wszystkim w oczy oglądając mecze Beniaminka? Ogromna ilość podejmowanych pojedynków 1 na 1 przez wszystkich zawodników. Niezależnie na jakiej pozycji grali, niezależnie od tego czy rywalizowali z zespołami faworyzowanymi do medali czy z drużynami teoretycznie o mniejszym na ten moment potencjale, to widać było sporą odwagę w podejmowaniu boiskowych decyzji przez „biało-niebieskich”. Często przynosiło to efekt w postaci akcji bramkowych, zdarzały się także błędy, które kończyły się stratą gola, ale konsekwentnie zawodnicy Beniaminka podejmowali próby dryblingu i stworzenia dzięki temu przewagi liczebnej w ataku. Styl Beniaminka „zaszczepiony” i z przyjemnością będziemy przyglądać się poczynaniom drużyny z rocznika 2010 w kolejnych miesiącach, które zapowiadają się niezwykle ciekawie.

obkc_2020_2010_1

Podczas ceremonii zakończenia turnieju wybrano „Drużynę TOP 7”, a więc najlepszych zawodników turnieju. Znalazł się w niej przedstawiciel Beniaminka Daniel Szczurek. Gratulacje za doby występ dla wszystkich zawodników! Nagrody uczestnikom turnieju wręczał Dyrektor naszej Akademii Grzegorz Raus.

Beniaminek U-10: Wiktor Bożek, Fabian Jastrząb, Jakub Kopczak, Karol Kubal, Maks Półchłopek, Szymon Puchalski, Daniel Szczurek, Filip Szwerc, Franciszek Szyndak, Wiktor Włodarski, Oskar Zygmunt. Trenerzy: Paweł Tomkiewicz i Radosław Gromala.

obkc_2020_2010_8

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-10): „Ponad pół roku pracy z tą grupą i myślę, że dobra weryfikacja naszej pracy. Mniej może powiem o samym turnieju, a więcej o tym co słyszy się od ludzi, co mogę przeczytać. Cieszy mnie, że zauważalny jest postęp grupy, bardzo dużo pracujemy nad rozwojem i poprawą elementów technicznych, aby zwiększyć jakość wykonywanych działań na boisku. Podstawą jest fundament w przysposobieniu przez zawodników umiejętności panowania nad piłką, to był cel numer jeden dla mnie po objęciu tej grupy, są jeszcze deficyty, ale po to wraz z trenerami stworzyliśmy kartę zadań Beniaminka, aby zawodnicy sami w domu ćwiczyli i doskonalili swoje umiejętności. Nie wszystko da się wypracować na treningu, czasami przysłowiowo na to szkoda czasu i samoświadomość zawodnika musi być wysoka, musi on pracować sam, aby stawać się jeszcze lepszym każdego dnia. Kolejnym elementem jest nauczanie rozumienia gry, po co zawodnicy wykonują określone działania co im to daje i jakie korzyści z tego płyną. Nie da się wszystkiego nauczyć w pół roku, nie da się tego doskonalić w pół roku, ten okres to ciężka i żmudna praca, która przynosi efekty, to proces wieloletni, ale tylko w oparciu i zaufaniu wzajemnym rodzic – trener – zawodnik ten proces może przynieść określone efekty. O samym turnieju mogę napisać, że dałbym mocne 4 ponieważ mieliśmy wiele aspektów, które są w naszej grze do poprawy, aczkolwiek patrząc na odzew ludzi z Polski jaki dostałem po turnieju cieszy mnie, że dostrzegają rozwój rocznika 2010!”

81985464_1252231874978523_2790437602216378368_o

Partnerzy turnieju:

  • DECOR Szklane Statuetki
  • Dwór Ostoia
  • Glasmark
  • CUTLINE Wear Factory
  • PrezentArnia
  • CSM Online
  • Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignecego Łukasziewicza w Bóbrce
  • IWAN – Materiały Budowlane
  • FLOEN

Wszystkie informacje o turnieju, także galerie zdjęć można znaleźć na Facebooku ORLEN Beniaminek Krosno Cup.

obkc_2020_2010_4

 

Foto: Michał Rysz.