Historyczna chwila dla Beniaminka! Przemek Sajdak zagrał w Ekstraklasie!

Jesteśmy już po pierwszym, historycznym występie wychowanka Beniaminka PROFBUD Krosno w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Przemek Sajdak wybiegł na murawę w podstawowym składzie Łódzkiego Klubu Sportowego na mecz z Legią Warszawa. Z wypiekami na twarzy i sporymi emocjami oglądaliśmy ten mecz i zapewne było tak w wielu domach naszych zawodników, zawodniczek i sympatyków. Pierwszy ligowy mecz, w dodatku na boisku lidera tabeli i na zawsze żywiołowo reagującym stadionie przy ul. Łazienkowskiej nie jest łatwą sprawą, ale „Sajdi” dał radę!

sajdak_4_debiut

Łodzianie długo utrzymywali korzystny rezultat, najpierw bezbramkowy, a następnie od 52 minuty prowadzili 1:0. Niestety Legia odrobiła straty w 70 minucie, a w końcówce przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Przemek Sajdak na boisku przebywał do 87 minut gry, kilka dobrych zagrań z pierwszej piłki (93% celności podań, 27/25), było blisko asysty, gdy po strzale i rykoszecie piłka w polu karnym spadła pod nogi kolegi z drużyny, przydarzyła się także żółta kartka po jednym z fauli, przebiegnięte ponad 11 km – czołówka tej klasyfikacji wśród wszystkich zawodników, którzy zagrali w tym meczu.