Sławomir Walczak trenerem Beniaminka U-15

Ta informacja była znana zawodnikom i rodzicom drużyny Beniaminka U-15 od dłuższego czasu. Dziś możemy oficjalnie zakomunikować, że od stycznia 2020 roku pierwszym trenerem drużyny zostaje Sławomir Walczak, który do czerwca będzie miał zadanie zakończyć proces szkolenia z drużyną rocznika 2005, która ma swoje cele zarówno drużynowe i indywidualne.  To ostatnia runda dla chłopaków w barwach Beniaminka i też kolejny bodziec do przygotowania zawodników, by w kolejnym sezonie wkroczyli już na swoje możliwości do etapu juniorskiego w futbolu.

beniaminek_krosno_herb

Trener Sławomir Walczak posiada uprawnienia trenerskie UEFA A. Ostatnio pracował z seniorami Przełęczy Dukla, jak również od dłuższego czasu pracuje w strukturach MOSiR Dukla szkoląc młodych adeptów piłki nożnej. To świadomy wybór ponieważ to nasz klub partnerski i trener Walczak doskonale zna strukturę, wizję i działania szkoleniowe naszej Akademii. W barwach Beniaminka gra również jego syn Gracjan – zawodnik Beniaminka U-12.

Trenerowi Tomaszowi Wackowi składamy serdeczne podziękowania za wkład włożony w rozwój zawodników Beniaminka, bo wykonał bardzo dużą pracę, która przyniesie i już przynosi wymierne efekty. Chłopcy z roczników 2004 i 2005 otrzymali wielką szansę rozwoju i to wykorzystują. Trener Tomek zdecydował się na pracę w klubie seniorskim w Małopolsce, a jednak łączenie obu funkcji nie byłoby teraz realne i dla dobra wszystkich takie decyzje. Natomiast Tomasz Wacek to wspaniały ambasador naszej Akademii, będzie rozwijał projekt Klubu Biznesu Beniaminka i pomagał w działaniach naszej „Kopalni Talentów”. Drzwi do trenerki w Beniaminku ma cały czas otwarte a czas pokaże jak się wszystko rozwinie.

Nowemu trenerowi i całej drużynie Beniaminka U-15 życzymy powodzenia w rundzie wiosennej!