Grzegorz Raus: „Zakończyliśmy 2019 rok, mamy Nowy 2020!”

rowno_z_trawa6

To był bardzo ambitny i wymagający rok w Beniaminku … tak mówimy i piszemy co roku – ale tak właśnie jest. Trzeba się poświęcić. Są momenty lepsze i trudne, jak w życiu, ale jak widać nigdy się nie poddajemy. W naszej organizacji dbamy o historię. Tu też są zaległości na stronie w zakładce sukcesy (kalendarium) jak i w kronice papierowej, ale to wypracujemy, to są ważne tematy. Już niedługo 15-lecie Beniaminka. Może to czas na taką małą publikację? A te zapisy ułatwią nam jej realizację by Beniaminek był na lata, żeby trwał i żeby można się było nim cieszyć. Łączymy już powoli pokolenia.

Jesteśmy taką małą „Kopalnią Talentów”, ale też organizacją innowacyjną, bo łączymy szkolenie, które jest oceniane bardzo dobrze i zweryfikowane czynami, jak również wdrażamy w życie wiele pomysłów i projektów, które dają szansę i możliwości utrzymania organizacji, rozwoju, radości dla sympatyków sportu.

Za ten miniony rok chciałem podziękować wszystkim „Beniaminkom” i tym małym i dużym. Mówię o dzieciakach zaczynających przygodę ze sportem z „Przedszkolach Piłkarskich”, zawodnikach i zawodniczkach, trenerach z grup PRO, Soccer Schools, Przedszkoli Piłkarskich i w Krośnie i w Oddziałach, pracownikom naszej organizacji. Jest nas razem pewnie już pół tysiąca, a to duża skala i też wyzwanie by temu sprostać.

Dziękuję naszym absolwentom, którzy realizują swoje pasje i są naszymi najlepszymi ambasadorami w różnych dziedzinach życia, nie tylko w futbolu.

Dziękuję za poświęcenie i dobre słowo Rodzicom i sympatykom Beniaminka, bo to w dzisiejszych czasach bardzo ważne i dające motywację do działania nam wszystkim w Beniaminek Team.

Dziękuję sponsorom i partnerom naszego Beniaminka, bo dobrze wiemy, że bez wsparcia jakim nas obdarzyliście bardzo trudno byłoby o możliwość rozwoju dla dzieciaków. A macie komu pomagać i jesteśmy dumni, że jesteście Państwo w Naszej „Beniaminkowej Rodzinie”.

Zawsze będę dziękował Panu Pawłowi Malinowskiemu za odważne decyzje i wiarę w Nas kiedy naprawdę tego potrzebowaliśmy. Za to, że spotkaliśmy się na naszej drodze. Za organizacyjne ale też mentalne wsparcie i inspirację, a turniej „PROFBUD Cup” to zawsze taki czas gdzie naprawdę niemożliwe nie istnieje. „PROFBUD Arena” zawsze tętni życiem i daje dużo dobrej energii.

Dziękuję Rodzinom Beniaminek Team, które nie mają łatwo wspierając nasze pasje i często nie ma nas w domu na ile pewnie nasze Rodziny zasługują.

Dziękuję wszystkim ludziom, którzy życzą nam dobrze. Dziękuję konkurencji, bo to daje rozwój i powoduje że nie stoi się w miejscu. Dziękuję tym, którzy mają inne zdanie na temat naszych działań bo to daje refleksję i czyni człowieka mądrzejszym a to w życiu ważne.

Dziękuję wszystkim drużynom, trenerom i zawodnikom, zawodniczkom z którymi rywalizujemy na boisku, by na każdym odcinku budować tę naszą polską piłkę, by była lepsza.

Dziękuję tym osobom które nie są już w Beniaminek Team, ale które swoją postawą i rolą przyczyniły się do realizacji naszej misji. Dziękuję tym, którzy końcem roku kończą pewien proces działania w organizacji, zawsze drzwi są dla was otwarte. Dziękuję za zaufanie tym którzy nas wzmocnią w działaniu od Nowego Roku, bo tak jak i w życiu tak i w Beniaminku wszystko jest płynne i tak jest po prostu.

Oczywiście wszystkich też interesują w takim okresie podsumowania , sukcesy, plany, cele , ale .. Zadajmy sobie pytanie co jest największym sukcesem Beniaminka? Czy nie to, że znaleźliśmy swoje „Dlaczego”, że wiemy jaka jest nasza droga, misja, że przypomnę: „By łączyć ludzi, dawać szansę rozwoju i realizacji swoich pasji, a w efekcie pielęgnować potencjał wartościowych osób (dzieci, młodzieży, dorosłych) w dawaniu im szansy na przyszłość i wpojeniu wiary, że nie ma rzeczy niemożliwych”.

Ta treść i wprowadzanie jej w życie daje sens Beniaminka. Stawia też do pionu w wielu momentach, kiedy stajesz przed wyzwaniem, trudną decyzją dla całej organizacji, dla ludzi tu pracujących dla tych dla kogo powstał Beniaminek. Bo czy nie nagrodą jest to jak odwiedzają nas wychowankowie, którzy pamiętają o swoich korzeniach, że pomagają Ci osoby, które wcale nie muszą, ale chcą to robić, że zaglądają na „PROFBUD Arenę” osoby, które tu pracowały i oddały tu część swojego życia i zawsze te drzwi są dla tych osób otwarte, że gdy spojrzysz jak Rodzice wychowanków Beniaminka razem spędzają urlop, ważne wydarzenia w Roku, a przecież ich dzieci porozjeżdżały się po Świecie. Zaraz to będzie też tyczyć się młodzieży tu wychowanej, a także dotyczy tych osób, które nam ufają i są w naszej organizacji i codziennie się widzimy. Nagroda to też motto, którym się kierujemy czyli „You’ll never walk alone”, bo są sytuacje gdzie tak właśnie jest. I są to ważne sprawy, dające wiarę, że są rzeczy co się opłaca, a co warto. Beniaminek wiem, że należy do tych drugich.

Wejdźmy w ten Nowy Rok z uśmiechem. Doceniajmy co osiągnęliśmy, co zrobiliśmy. Razem, bo razem można więcej. Razem można się cieszyć i walczyć z wyzwaniami, wtedy jest łatwiej. A życie pisze różne scenariusze i trzeba być świadomym zmian, różnych wyborów i decyzji. Ale kluczem w tym wszystkim jest odnalezienie swojego „Dlaczego”. I Beniaminek to ma. I czy czasem na wozie czy czasem pod nim, czy lepiej czy trochę nie po naszej myśli, to jednak wiemy po co to wszystko robimy i nikt nam tego nie odbierze. Nie ważne jakie wyzwania i chwile będą przed nami, bo Beniaminek jest dla pokoleń i tego się trzymamy.