„Mikołajki” z Beniaminkiem w Gminie Miejsce Piastowe i Bóbrce!

Około 150 dzieci uczestniczyło w „I Mikołajkowym Spotkaniu Dzieci z Pasją”, które odbyło się początkiem grudnia w hali sportowej w Głowience. Organizatorami tej wspaniałej imprezy była Gmina Miejsce Piastowe oraz Akademia Piłkarska Beniaminek Profbud Krosno.

mikolajki_gmina_mp_1

W spotkaniu udział wzięli młodzi piłkarze i piłkarski trenujące od czerwca w działającej na terenie Gminy Akademii Piłkarskiej Beniaminek oraz członkowie zespołów dziecięcych Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym: Mali Pogórzanie, Mali Rogowice, a także dzieci ze studia Gaba Dance. Ze wszystkimi dziećmi witał się Lew Beniamin, a św. Mikołaj rozdawał im prezenty.

Dorota Chilik (wójt Gminy Miejsce Piastowe): „Dziękuję instruktorom i trenerom za zaangażowanie w pracę z dziećmi. Dla mnie niezwykle ważne jest, żeby motywować. Motywować tych najmniejszych, aby w nich zapalił się ogień walki. Aby nie ustawali w dążeniu do tego, by być w przyszłości jak Lewandowski. Aby kiedyś wygrali Eurowizję, a Ci, którzy tańczą „Taniec z Gwiazdami”. I wtedy gmina kwitnie, nie tylko inwestycjami, ale ludźmi.”

mikolajki_gmina_mp_2

Jedną z głównych części uroczystości było pasowanie około 70 dzieci na pełnoprawnych członków Akademii Piłkarskiej Beniaminek Profbud Krosno. Młodych piłkarzy pasowała wójt gminy Dorota Chilik. W części artystycznej zatańczyli Mali Pogórzanie i zaśpiewali Mali Rogowice. Układ taneczny przygotowały także dzieci ze studia Gaba Dance, ćwiczące od kilku miesięcy w Miejscu Piastowym. Był także pokaz żonglerki piłką nożną, który zaprezentowała zawodniczka Beniaminka Kinga Klimczak z Krosna. Po występach artystycznych i pasowaniu Mikołaj wręczył wszystkim dzieciom prezenty. W ich przygotowaniu wielką pomocą Mikołajowi okazała firma Hat-Bud z Miejsca Piastowego.

Łukasz Aszklar (koordynator projektu Beniaminek Soccer Schools): „Świetna uroczystość, w której wzięło udział ponad 150 dzieci uczęszczających na zajęcia pozalekcyjne na terenie Gminy Miejsce Piastowe. Wielki szacunek dla Pani Wójt Doroty Chilik, która była inicjatorem i głównym pomysłodawcą tego przedsięwzięcia. My jako Beniaminek cieszymy się bardzo, że mogliśmy być współorganizatorem, a główny punkt tej wspaniałej imprezy to „Pasowanie na Beniaminka”. Dzięki dobrym relacją z Gminą Miejsce Piastowe projekt „Beniaminek Soccer Schools” bardzo dobrze się rozwija o czym świadczy chociażby fakt, że podczas uroczystości na zawodników Beniaminka zostało pasowanych przez Panią Wójt prawie 70 dzieci, które na co dzień trenują w trzech oddziałach zlokalizowanych na terenie gminy w Rogach, Targowiskach i Głowience. Zajęcia dla dzieci odbywają się dwa razy w tygodniu w dwóch grupach wiekowych 5-7 lat i 8-10 lat. Projekt funkcjonuje od pięciu miesięcy, cały czas widać rosnące zainteresowanie pośród rodziców i dzieci. Najlepszym przykładem jest frekwencja podczas treningów. W Gminie jest bardzo duże zapotrzebowanie na takie inicjatywy. Jeszcze raz wielki ukłon w kierunku władz za super imprezę. Zachęcamy wszystkich tych, którzy jeszcze nas nie odwiedzili na treningach, aby zabrali swoje pociechy i przyszli spróbować. Jesteśmy dla każdego dziecka. Chcemy dawać dzieciom radość, pozytywną energię i pomagać w rozwoju. Chciałem serdecznie podziękować Paniom Joannie Ziemiańskiej-Kielar i Izabeli Półchłopek oraz trenerom Beniaminek Soccer Schools, którzy pomagali przy organizacji imprezy.”

mikolajki_gmina_mp_4

Natomiast w tym tygodniu mogliśmy uczestniczyć w „Mikołajkowym Pikniku Naukowym” organizowanym przez Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. I. Łukasiewicza w Bóbrce. Wspaniała zabawa, w której udział brali zawodnicy i zawodniczki naszej Akademii! Dziękujemy za zaproszenie i liczymy na kolejne wspólne inicjatywy!

mikolajki_bobrka_1