Beniaminek ze „Srebrną Gwiazdką” w Programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN!

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił listę szkółek odznaczonych certyfikatem. Miło nam poinformować, że nasza Akademia została pozytywnie zweryfikowana i otrzymała „Srebrną Gwiazdkę”.

silver

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku. (Źródło: PZPN)

Grzegorz Raus (Dyrektor Akademii Piłkarskiej Beniaminek PPROFBUD Krosno): „Znaleźliśmy się w gronie Szkółek czy Akademii Piłkarskich, które zostały wyróżnione. Świadomie aplikowaliśmy o srebrną gwiazdkę choć można było myśleć o złotej patrząc na całokształt. To jednak młody projekt PZPN i jestem przekonany, że tak naprawdę teraz dopiero zacznie się jego rozwój i tym samym uczciwa oraz sprawiedliwa ocena potencjału. Dla Beniaminka to zawsze zaszczyt, że jesteśmy docenieni, a tym samym obowiązek i zrobienie kolejnego kroku do przodu. My na to tak patrzymy. Osobiście liczymy na wzmocnienie organizacji pracy przez PZPN. Bo Beniaminek czy miałby czy nie gwiazdkę to i tak robi swoje od lat. Dla całej polskiej piłki stajemy się coraz to mocniejszym i ważnym środowiskiem rozwoju. Chylę czoła dla całego pionu szkolenia w Akademii na czele z Markiem Adamiakiem, Radkiem Gromalą, Pawłem Tomkiewiczem, także trenerem Mateuszem Knapem oraz trenerami, którzy sprawnie działali przy programie, bo przypomnę nasza Akademia brała udział w projekcie już pilotażowym, by pomagać innym szkółkom w programie. Robimy swoje i jesteśmy otwarci na wszystko co przyczynia się do podnoszenia poziomu i rozwoju polskiego futbolu”.