Trzy drużyny Beniaminka zagrały w „PROFBUD Arena Cup U-12”!

Wracamy do weekendowych potyczek w turnieju „PROFBUD Arena Cup”, w sobotę toczyła się rywalizacja w kategorii wiekowej U-12, w której naszą Akademię reprezentowały aż trzy drużyny.

girls_pac_2019_2

Z nadarzającej się okazji do rywalizacji z chłopakami skorzystała drużyna Beniaminek Girls. Znakomita gra dziewczyn w fazie grupowej zaowocowała awansem do ścisłego finału. Postawa zawodniczek, za które w przyszłym roku będziemy mocno ściskać kciuki w „Tymbarku” zasługuje na duże brawa! Podczas ceremonii zakończenia turnieju wyróżnienie dla „Najlepszej zawodniczki drużyny” otrzymała Karolina Rak. Gratulacje dla całej ekipy!

girls_pac_2019_1

Beniaminek Girls: Maja Antonik, Julia Gałuszka, Lena Gruszka, Julia Jurasz, Zofia Kiełtyka, Kinga Klimczak, Natalia Łysiak, Olga Płaza, Karolina Rak.

Marcin Maculski (trener Beniaminek Girls): „Dobra postawa dziewczyn z rocznika 2008, a mieliśmy i zawodniczki młodsze na tle swoich rówieśników w turnieju. Kilka bardzo dobrych spotkań jak na przykład z Karpatami, były też słabsze momenty jak mecz z Bardejovem. Mnie cieszy, że moje zawodniczki świetnie sobie radzą z pressingiem rywala co pokazały w tym turnieju. Pracujemy dalej!”

2008_pac_2019_2

Chłopcy z Beniaminka U-12 to kolejna drużyna naszej Akademii, która zagrała w sobotnim „PROFBUD Arena Cup”. Ekipa z rocznika 2008 świetnie prezentowała się jesienią na boiskach ligowych, teraz w innej formule miała możliwość turniejowej rywalizacji w „PROFBUD Arenie”. Siedem rozegranych spotkań i aż 47 strzelonych goli! Patryk Delimat został wybrany „Najlepszym Zawodnikiem Drużyny”, a Paweł Pelczarski okazał się najskuteczniejszym strzelcem turnieju. Brawa dla całego zespołu!

2008_pac_2019_1

Beniaminek U-12: Emilian Kulon – Jakub Borowski, Patryk Delimat, Paweł Pelczarski, Patryk Dydak, Bartek Szczepek, Julian Cecuła, Nikodem Majewski, Miłosz Krowicki.

Marek Adamiak (trener Beniaminka U-12): „W jednym spotkaniu przytrafiła się nam wpadka, co w efekcie wyrzuciło nas ze strefy medalowej. Przyczyny słabszej postawy całego zespołu w tym meczu omówiliśmy sobie w szatni, a sporo tego było. Po małym wstrząsie wracamy do normalnej dyspozycji. Chłopcy wspólnie zadecydowali, że tego dnia „Najlepszy zawodnik drużyny” to Patryk Delimat.”

bss_pac_2019_2

Trzeci reprezentant naszej Akademii w sobotnim turnieju „PROFBUD Arena Cup U-12” to drużyna Beniaminka Soccer Schools. Za chłopakami ciekawy rok, kilka turniejowych występów, debiut w rozgrywkach ligowych, w których forma rosła z meczu na mecz i chyba utrzymała się do końcówki listopada, bo w sobotę „biało-niebiescy” zaprezentowali się bardzo dobrze sprawiając sporą niespodziankę! Brawa dla całego zespołu, a wyróżnienie dla „Najlepszego Zawodnika Drużyny” otrzymał Wiktor Szczurek.

bss_pac_2019_1

Beniaminek Soccer Schools U-12: Mikołaj Nowak, Jakub Piękoś – Maciej Jurczak, Oliwier Krowicki, Kamil Kuźmik, Maks Płaza, Wiktor Szczurek, Eryk Szelc, Mateusz Wojnowski, Kacper Zajdel.

Łukasz Aszklar (trener BSS U-12): „Na pewno był to jeden z najlepszych turniejów w naszym wykonaniu. W fazie grupowej zagraliśmy pięć spotkań i prezentowaliśmy się naprawdę dobrze, zdarzyły się też słabsze fragmenty gry w meczach z AP Jasło, Ekoballem Sanok czy Stalą Mielec, ale potrafiliśmy ambitną postawą wyjść z opresji i uważam, że w tych pięciu meczach pozostawiliśmy po sobie pozytywne wrażenie. W fazie finałowej zmierzyliśmy się z naszymi koleżankami z Beniaminek Girls i chłopakami z Partizana Bardejov. Te dwa zespoły piłkarsko lepiej się prezentowały od nas, ale serce włożone w grę, ogromna determinacja i gra do końca, w szczególności w meczu z dziewczynkami, gdzie odrabialiśmy stratę trzech goli wyrównując na 5 sekund przed końcem spotkania, zasługuje na pochwałę dla chłopaków. W drugim finałowym meczu mogliśmy się sprawdzić z bardzo mocną, jak się okazało później najlepszą w turnieju drużyną ze Słowacji. Partizan Bardejov przeważał, ale chłopcy ponownie pokazali, że chcą grać do końca i mimo niekorzystnego wyniku walczyli o gola, a gdy udała im się ta sztuka próbowali jeszcze sprawić niespodziankę. Podsumowując, długimi fragmentami dobra jakość gry i ogromne zaangażowanie przez cały turniej dały chłopakom w końcowym rozrachunku świetną nagrodę i sporo radości. Brawo drużyna!”

Foto: Anna Zając – Policealne Studium Animatorów Kultury w Krośnie