Chłopcy z Beniaminka U-9 i Beniaminka Soccer Schools U-11 zagrali w „PROFBUD Arena Cup”!

W minioną sobotę i niedzielę kolejne drużyny naszej Akademii zagrały w turnieju „PROFBUD Arena Cup”.

pac_2019_4

W pierwszy z tych dni odbył się turniej w kategorii wiekowej U-10, a Beniaminka reprezentowała drużyna z rocznika 2011, a więc zespół o rok młodszy. W „PROFBUD Arenie” zagrało 160 zawodników z 18 drużyn, a w 63 spotkaniach padło 311 goli!

pac_2019_5

Drużyna Beniaminka U-9 zagrała w składzie: Alex Klimkiewicz, Alan Klimkiewicz, Karol Kubal, Piotr Majkut, Filip Wacławski, Wiktor Włodarski oraz Piotr Szafran, który otrzymał wyróżnienie dla „Najlepszego Zawodnika Drużyny.”

Łukasz Porcek (trener Beniaminka U-9): „Występ należy ocenić pozytywnie. Zarówno zaangażowanie zawodników jak i umiejętności czysto piłkarskie w tym dniu musiały być na wysokim poziomie z racji tego, że przeciwnicy byli zdecydowanie silniejsi fizycznie i uważam że były. Trochę za często popełnialiśmy zbyt proste błędy indywidualne, gdzie siła przeciwnika nie była przeszkodą tylko my sami. Turniej mimo wszystko uważam za udany, a zdobyte doświadczenie za bardzo cenne.”

pac_2019_2

W niedzielę na murawę wybiegły zespoły z kategorii wiekowej U-11, a szansę turniejowej rywalizacji otrzymali chłopcy z Beniaminka Soccer Schools. W roczniku 2009 także wystąpiło 18 drużyn, w barwach których oglądaliśmy 162 zawodników. Kategoria ta pobiła rekord strzelonych goli i w 63 meczach oglądaliśmy aż 357 bramek.

pac_2019_3

Zespół Beniaminka Soccer Schools reprezentowali: Hubert Klara – Aleks Borkowski, Miłosz Makoś, Adam Rymar, Mikołaj Węgrzyński, Filip Wójcik oraz Igor Grudysz, który otrzymał wyróżnienie dla „Najlepszego Zawodnika Drużyny”.

Kacper Marszałek (trener BSS): „Za nami udział w turnieju „PROFBUD Arena Cup”, w którym w fazie grupowej większość naszych pojedynków toczyliśmy jak równy z równym, ale też popełnialiśmy za dużo błędów indywidualnych. W fazie finałowej byliśmy już dobrze zorganizowani w obronie, jak i skuteczni w ataku. Był to dla nas bardzo dobry sprawdzian, kolejne zdobyte doświadczenie, wiemy nad czym musimy pracować i te elementy będziemy szlifować na treningach, bo przed nami wkrótce kolejne boiskowe wyzwania.”

Fotogalerie z turniejów można znaleźć na Facebooku „PROFBUD Arena”

Foto: Piotr Kuliga, Bartłomiej Sawicki.