Beniaminek U-8 i U-9 na „PROFBUD Arena Cup”!

W dniach 16-17 listopada drużyny Beniaminka PROFBUD Krosno z rocznika 2011 i 2012 wzięły udział w turnieju „PROFBUD Arena Cup”, w którym podczas dwóch dnia wzięło udział ponad 330 uczestników z 36 drużyn. Poniżej zamieszczamy relacje z obu turniejów.

pac_2012_2

W sobotę zawodnicy Beniaminka U-8 w roli gospodarza gościli w „PROFBUD Arenie” kolegów i koleżanki z 17 innych drużyn, z którymi rozgrywali piłkarskie pojedynki w pierwszym turnieju w jesiennej edycji „PROFBUD Arena Cup”. „Biało-niebiescy” 7 razy wybiegali na murawę, mecze trwały po 13 minut, więc była to całkiem spora dawka boiskowego doświadczenia, a patrząc na buzie chłopaków także świetna zabawa i pozytywnie spędzony dzień. Trybuny w „PROFBUD Areie” pękały w szwach i kto tego dnia wybrał się pooglądać w akcji dzieciaki z rocznika 2012 nie mógł narzekać. Najlepszy mecz nasza drużyna rozegrała z naszymi gośćmi z Ukrainy – zespołem FS ProffiBall Chmielnicki, wysoki poziom pojedynku, a „Beniaminkom” w tym meczu wychodziło dosłownie wszystko. Podczas ceremonii zakończenia turnieju wyróżnienie dla „Najlepszego zawodnika drużyny” otrzymał Wiktor Buba, a brawa za świetną postawę należą się całej ekipie!

pac_2012_1

Beniaminek U-8: Wiktor Buba, Maciej Wojnowski, Marcin Staroń, Alan Szul, Tymon Gazda, Stanisław Aszklar, Adam Kosiek, Maciej Gądela, Miłosz Bednarz.

Łukasz Porcek (trener Beniaminka U-8): „Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopaków, bo w tym turnieju nie było meczu w którym byśmy „odpuścili” czy go przestali, a tak bywało niekiedy w poprzednich występach. Chłopcy dorastają, świetnie pracują na treningach, chcą się uczyć i to, że idą do przodu pokazali w turnieju. Wielkie brawa dla nich i dla rodziców za pozytywne wsparcie”.


pac_2011_3

Chłopcy z rocznika 2011 to już można powiedzieć zaprawiona w turniejowych bojach ekipa. Na własnej murawie w „PROFBUD Arenie” „biało-niebiescy” pokazali się z bardzo dobrej strony. Podopieczni trenerów Waldemara Szafrana i Łukasza Porcka rozegrali w ten dzień 7 spotkań. Dobra gra w fazie grupowej przełożyła się na emocjonującą i wyrównaną rywalizację w fazie finałowej z drużynami Resovii Rzeszów. Podczas ceremonii zakończenia turnieju wyróżnienie dla „Najlepszego zawodnika drużyny” otrzymał Karol Kubal, a cały nasz zespół za swoją postawę otrzymał gromkie brawa. Gratulacje chłopaki!

pac_2011_1

Beniaminek U-9: Alex Klimkiewicz, Alan Klimkiewicz, Piotr Majkut, Piotr Szafran, Wiktor Włodarski, Karol Kubal, Filip Wacławski.

Waldemar Szafran (trener Beniaminka U-9): „Chłopcy bardzo dobrze zaprezentowali się na tle swoich rówieśników. Ich zaangażowanie, wola walki, postawa na boisku przełożyły się na ciekawe akcje, piękne bramki i cenne odbiory. Co więcej, chłopcy świetnie się bawili, a uśmiech nie schodził im z twarzy. Dodając do tego integrację i sportowe emocje mamy pełen obraz niedzielnego turnieju w kategorii wiekowej U-9. Kolejne turnieje i mecze kontrolne przed nami, ten zdecydowanie zaliczamy do udanych! Dziękuję rodzicom za jak zawsze kulturalny doping i pomoc w organizacji turnieju.”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju za przyjazd do Krosna, a naszym boiskowym przeciwnikom za sportową rywalizację.

Foto: Bartłomiej Sawicki, Kamil Śnieżek (Policealne Studium Animatorów Kultury w Krośnie).