Ligowy raport ze spotkań Beniaminka (13)

W miniony weekend dwie drużyny naszej Akademii jako ostatnie kończyły rozgrywki ligowe w 2019 roku. Nasi Mistrzowie Podkarpacia w kategorii wiekowej U-14 podejmowali Ziomków Rzeszów. „Biało-niebiescy” już wcześniej zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli i czterech podstawowych zawodników otrzymało zgodę na wyjazd na turniej w barwach klubów ekstraklasowych. Emocjonująco było w ostatnim meczu drużyny Beniaminka Soccer Schools, podopieczni trenera Dawida Kamoli odwrócili losy meczu i mimo iż przegrywali 0:2, to zdołali ten mecz wygrać wskakując na trzecie miejsce w Podkarpackiej 3 Lidze Trampkarza Młodszego.

Podkarpacka 1 Liga Trampkarza Młodszego
Beniaminek PROFBUD Krosno – Ziomki Rzeszów 1:1

Bramka: Szymon Gierlach.

Beniaminek U-14: Karol Borowski, Franciszek Urbanik, Jakub Kalityński, Krystian Paczkowski, Kamil Świątek, Antoni Krawiec, Szymon Gierlach, Antoni Aszklar, Jakub Kościelniak, Dawid Cyrkiel, Dawid Krzywda, Mikołaj Moriak.

Kamil Chmielowski (trener Beniaminka U-14): „Brak podstawowych zawodników był bardzo zauważalny w tym spotkaniu, a dla mnie fajna sprawa na obserwacje zawodników którzy spędzili mniej minut na boisku w przeciągu całej rundy i okazja do wyciągnięcia wniosków. Samo spotkanie nie było porywającym widowiskiem i choć mieliśmy swoje sytuację które powinny zakończyć się bramkami tak się nie stało i na koniec jesieni zdobywamy punkt. Dużo pracy czeka nas w zimie i chcemy mocno przepracować ten okres i pokazać, że stać nas na znacznie więcej niż zaprezentowaliśmy w tym sezonie. Dziękuję chłopakom za całą jesień i tak jak wspomniałem mam nadzieje, że to tylko bodziec do jeszcze cięższej pracy.”

Podkarpacka 3 Liga Trampkarza Młodszego
Beniaminek Soccer Schools – Unia Nowa Sarzyna 3:2

Bramki: Maks Chilik, Szymon Szmyd, Szymon Hejnar.
Asysta: Arkadiusz Smoleń.

BSS U-14: Szymon Filipiak – Arkadiusz Smoleń, Mikołaj Gębala, Maks Chilik, Paweł Penar, Gabriel Rajchel, Mateusz Kandefer, Miłosz Biały, Szymon Szmyd, Dawid Gembicz, Miłosz Zajdel oraz Jan Domaradzki, Szymon Hejnar, Aleksander Pyter, Karolina Józefczyk, Dominika Wiewiórska.

Dawid Kamola (trener BSS U-14): „Mecz rozgrywany w trudnych warunkach atmosferycznych pokazał siłę charakteru chłopaków. Po dobrej pierwszej połowie, gdzie tworzymy sobie trzy stuprocentowe sytuacje i gra wygląda dobrze przegrywamy 0:1 – po dobrze wykonanym stałym fragmencie gry przez przeciwnika. W przerwie zmieniliśmy założenia i ustawienie wychodząc na boisko z chęcią wygranej w tym meczu. Tworzymy kolejne sytuacje, ale ich nie wykorzystujemy. Po jednym z kontrataków rywal podwyższa na 2:0. Nie mając nic do stracenia ruszamy do przodu. W końcu piłka znajduje się w siatce po strzale Maksa Chilika. Chwilę później Szymek Szmyd doprowadza do wyrównania. Oddajemy kolejne strzały, obijamy słupki i poprzeczki, ale czegoś brakuje. W końcu 70. minuta, w której mamy rzut rożny. Arek Smoleń dośrodkowuje w pole karne, a tam Szymon „Heniu” Hejnar wbija piłkę do bramki i strzela pierwszą bramkę w sezonie. W jednej z ostatnich akcji meczu przeciwnicy mają świetną okazję na wyrównanie, ale Arek Smoleń wślizgiem blokuje strzał do pustej bramki. Dzięki tej wygranej kończymy pierwszy sezon tej drużyny w lidze podkarpackiej na trzecim miejscu. Gratulacje do całej drużyny, bo dzisiaj zasłużyła na zwycięstwo i same je sobie wyszarpała. Teraz zabieramy się za ciężką pracę, bo mimo wygranych sporo obszarów jest do poprawy.