Trener Paweł Tomkiewicz odbył staż trenerski w Benfice Lizbona!

Pod koniec października trener Paweł Tomkiewicz przebywał w Portugalii, gdzie odbył staż trenerski w Akademii Piłkarskiej Benfica Lizbona! Spora ilość obejrzanych i prowadzonych treningów portugalskiego klubu oraz podczas współpracy z COMT Coaching Club, wymiana doświadczeń i obserwacja funkcjonowania jednej z najlepszych Akademii Piłkarskich na świecie z pewnością zostanie wykorzystana, by podnieść jakość szkolenia w Beniaminku PROFBUD Krosno, ale nie tylko.
p_tomkiewicz_benfica3

Wkrótce trener Paweł Tomkiewicz podzieli się zdobytą wiedzą oraz swoimi spostrzeżeniami z trenerami naszej Akademii, zorganizujemy także spotkanie i specjalną prezentację dla chcących się rozwijać trenerów naszych klubów partnerskich. W 2020 roku kolejny trener Beniaminka uda się na ciekawy wyjazd do Lizbony, a końcem tego roku jeden z portugalskich trenerów związanych z Benficą zawita do naszej Akademii!

p_tomkiewicz_benfica2

Paweł Tomkiewicz (koordynator szkolenia od U-7 do U-11 oraz trener Beniaminka U-11 i U-10): „Na naszej drodze życia spotykamy mnóstwo ciekawych osób to od nas zależy czy te osoby zawitają na dłużej w naszym życiu czy będą krótkim epizodem. Bez względu na to kto ile dla Ciebie znaczy szanuj każdego, bo może On dać Ci ogromną wiedzę i nowe spojrzenie. Właśnie tak odbieram kilkudniowy staż w S.L. Benfice, możliwość współpracy z 11 trenerami z Polski oraz 26 najzdolniejszymi dzieciakami z Polski z roczników 2009, 2010, 2011. Bardzo intensywne 10 dni gdzie codziennie rano prowadziliśmy treningi z polskimi dziećmi, osobą sprawująca wartość merytoryczną treningów przez nas prowadzonych był Federico Costa – były trener grup Competition w Benfice – czyli drużyn o najwyższym potencjale, obecnie Fred pracuje w drużynie seniorskiej Sacavenense. Po południu oglądaliśmy jednostki treningowe Akademii Benfiki – głównie grup Competition oraz drużyn Akademii, w której przebywają zawodnicy od U-14 po pierwszą drużynę, dwukrotnie prowadziliśmy razem z trenerami Benfiki treningi z uczestnictwem polskich dzieci, trzykrotnie uczestniczyliśmy w prezentacji dotyczącej klubu i Akademii. Pierwsza dotyczyła infrastruktury i filozofii klubu, druga modelu gry, a trzecia scautingu.

p_tomkiewicz_benfica4

Trener Paweł Tomkiewicz podczas pobytu w Portugalii miał również możliwość obejrzenia na żywo meczów na różnym poziomie, m.in. spotkania Ligi Mistrzów oraz Młodzieżowej Ligi Mistrzów pomiędzy Benficą Lizbona i Olympic Lyon, także meczu Ligi Europy Sporting Lizbona – Rosenborg Trondheim, spotkań ligowych Benfiki i Sportingu oraz mecz drużyn U-23 Benfica – Famalicao.

p_tomkiewicz_benfica6

Trener Paweł Tomkiewicz oraz uczestniczący w campie COMT Coaching Club zawodnicy Beniaminka – Patryk Prajsnar, Miłosz Kubal i Karol Kubal  na meczu Ligi Mistrzów Benfica Lizbona – Olympic Lyon

Paweł Tomkiewicz (koordynator szkolenia od U-7 do U-11 oraz trener Beniaminka U-11 i U-10): „Największe wrażenie wywarła na mnie intensywność prowadzonych zajęć, każdy w Polsce mówi że pracujemy intensywnie, mi osobiście też się wydawało, że tak pracuję, jednak ten wyjazd uzmysłowił mi ile pracy jeszcze przed nami. Również czas trwania treningu daje do myślenia oraz zachowanie i kultura pracy zawodników ze starszych kategorii wiekowych. Myślę, że pomału kilka pomysłów zaczerpniętych będziemy wprowadzać w Beniaminku.  Podsumowując myślę, że przez ostatnie dni miałem możliwość obserwacji najlepiej pracującej Akademii na Świecie, w końcu Benfica w 2015 roku otrzymała ten tytuł i do tej pory nikomu innemu go nie przyznano. Bardzo dziękuję za możliwość wyjazdu, Akademii Piłkarskiej Beniaminek PROFBUD, Panu Dyrektorowi Grzegorzowi Rausowi oraz organizacji COMT Coaching Club na czele z Batkiem Kubicą. Dziękuję! Obrigadu!”

p_tomkiewicz_benfica5

p_tomkiewicz_benfica7