Pasowanie na Beniaminka! Dzieciaki z „Przedszkoli Piłkarskich” miały swoje święto!

Początkiem tygodnia w Akademii Piłkarskiej Beniaminek PROFBUD Krosno odbyła się uroczystość „Pasowania na Beniaminka” w której uczestniczyły dzieci uczęszczające na zajęcia w projekcie „Przedszkoli Piłkarskich”. Nasi najmłodsi adepci futbolu zostali pasowani na zawodników Beniaminka. Super impreza, która w dzieciach, rodzicach i trenerach wywołała sporo pozytywnych emocji!

pasowanie7

Łącznie 62 osoby z roczników 2013, 2014, 2015 i 2016 zostało pasowanych przez dyrektora Akademii Piłkarskiej Beniaminek PROFBUD Krosno Pana Grzegorz Rausa w asyście starszych zawodników naszej Akademii Martyny i Antka. Na uroczystości nie zabrakło również naszej maskotki Lwa Beniamina, który sprawił wiele radości dzieciakom.

pasowanie6

„Dzieci przed pasowaniem otrzymały piękne stroje ufundowane przez naszego sponsora tytularnego Grupę PROFBUD Pana Pawła Malinowskiego. Podczas samego pasowania Martyna i Antek wręczali dzieciom torby ze słodyczami oraz „Regulamin Małego Piłkarza” w którym przedstawione jest dwanaście zasad jak mały piłkarz powinien postępować i jak się zachowywać przed, w trakcie i po treningu. Chciałem podziękować całej kadrze trenerskiej za pomoc w przygotowaniu całej imprezy: Paula, Magda, Wojtek – dzięki wielkie! U wszystkich dzieci to wydarzenie na pewno pozostanie na długo w pamięci!” – podsumowuje tą uroczystość koordynator „Przedszkoli Piłkarskich” Łukasz Aszklar.

pasowanie4

Na pasowaniu obecni byli fotograf Michał Rysz, który zrobił super sesję zdjęciową oraz Grzegorz Skwara, którzy nakręcił film z całej uroczystości. Wszystkie zdjęcia oraz materiały video będzie można oglądać w naszych mediach społecznościowych – na Facebooku Beniaminka oraz kanele TV Beniaminek na Youtube.

Łukasz Aszklar (koordynator Przedszkoli Piłkarskich w Beniaminku): „Widać, że projekt „Przedszkoli Piłkarskich” idzie w dobrym kierunku, co pokazuje liczba chętnych dzieci i rodziców, którzy obdarzyli nas swoim zaufaniem i chcą trenować w „Przedszkolach Piłkarskich Beniaminka”. Projekt cały czas mocno się rozwija, w najbliższym czasie czeka nas sporo wydarzeń z udziałem dzieci trenujących w Krośnie, a także w naszych Oddziałach. Trwa „Festiwal Beniaminek Soccer Schools” i „Przedszkoli Piłkarskich” na „PROFBUD Arenie”, gdzie 9 listopada mamy zaplanowany finał rozgrywek. Zapraszamy wszystkie dzieci, bo będą super atrakcje – dużo gry, malowanie twarzy, Lew Beniamin, słodycze. Już niebawem czekają nas Mikołajki, na które przygotujemy fajne niespodzianki. Mamy wiele ciekawych pomysłów, które systematycznie będziemy wdrażać w program rozwoju Przedszkoli Piłkarskich”.

pasowanie2

Grzegorz Raus (Dyrektor Akademii Piłkarskiej Beniaminek PROFBUD Krosno): „Ten projekt jest skierowany do najmłodszych adeptów futbolu, sportu, spędzania czasu w szeroko rozumianej kulturze fizycznej. Celem „Przedszkoli Piłkarskich” jest powszechność, dawanie dużej radości, satysfakcji dzieciom i opiekunom, rodzinom. Szansa integracji dzieci z rówieśnikami w tym biegnącym jak express świecie. Natomiast to również pierwszy nabór do kontynuacji w ścieżce rozwoju w Beniaminku. Dzieci po zakończeniu etapu początkowego trafiają do grup PRO lub do grup Beniaminek Soccer Schools i Beniaminek Girls gdzie mogą realizować swoje sportowe pasje w naszej Akademii do 15 roku życia”.

pasowanie8

Akademia Piłkarska Beniaminek PROFBUD Krosno rozwija się, szuka inspiracji i nie stoi w miejscu. Cały czas idziemy z duchem czasu. Nasz obecny projekt „Przedszkoli Piłkarskich” ewaluował. Ma piękne tradycje gdzie już w 2011 roku zaczęliśmy zajęcia z dzieciakami z Przedszkoli. Przez te lata koordynatorami byli Alicja Babczyńska-Raus, Marcin Maculski, Mateusz Knap. „Każda z tych osób wniosła coś nowego i kontynuowała tę kapitalną przygodę sportową. Dzisiaj tą przyjemność ma Łukasz Aszklar, który jest ambitnym człowiekiem i w Krośnie razem z trenerami Magdą, Wojtkiem i Paulą tworzą zgrany team, który zaszczepia pasję w dzieciakach od najmłodszych lat.” – mówi Dyrektor Akademii Grzegorz Raus i dodaje – „W naszych Oddziałach również zaczynają bawić się w futbol najmłodsi adepci i w projekcie Beniaminek Soccer Schools zarówno w Rzeszowie, Iwoniczu, Jedliczu i całej Gminie Miejsce Piastowe dzieci, rodzice i trenerzy krok po kroku budują tożsamość Beniaminka a przede wszystkim mają szansę na codzienny uśmiech, dobrą zabawę i pielęgnowanie zdrowego stylu życia”.

pasowanie3

Foto: Michał Rysz.