Ligowy raport ze spotkań Beniaminka (10)

Przedstawiamy dziesiąty już w tym sezonie „Ligowy raport ze spotkań Beniaminka”. W minionym tygodniu, a także w weekend drużyny naszej Akademii rozgrywały mecze w ramach rozgrywek organizowanych przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. Dziewczyny z Beniaminek Girls oraz chłopcy z Beniaminek Soccer Schools U-13 rozegrali ostatnie mecze w tej rundzie, przed pozostałymi drużynami końcówka pierwszej części sezonu 2019/2020.

bss2


Podkarpacka 1 Liga Trampkarza Starszego
Beniaminek PROFBUD Krosno – Stal Mielec 2:3

Bramki: Jakub Michalski, Miłosz Koczera. 

Beniaminek U-15: Franciszek Cecuła – Błażej Korzeniowski, Igor Zarzyka, Antoni Patla, Miłosz Koczera, Miłosz Kluczek, Norbert Barczak, Fabian Gacek, Wojciech Kotulak, Patryk Szczurek, Jakub Michalski oraz Kacper Zych, Kamil Czekański, Krystian Okólski, Kamil Bęben.

Tomasz Wacek (trener Beniaminka U-15): „Zagraliśmy dobry mecz, lecz po raz kolejny popełniliśmy kilka błędów, które przeciwnik skrupulatnie wykorzystał. Przegrywaliśmy 0:2 i udało nam się wyrównać po bramkach Miłosza Koczery i Kuby Michalskiego, lecz w końcowym fragmencie gry, to przeciwnik był konkretniejszy. W ostatniej minucie meczu Patryk Szczurek miał piłkę meczową, ale w sytuacji sam na sam minimalnie chybił. Mocno musimy się skupić nad poprawą gry defensywnej, gdyż przeciwnicy za łatwo dochodzą do sytuacji strzeleckich.”


Podkarpacka 1 Liga Trampkarza Młodszego
Resovia Rzeszów – Beniaminek PROFBUD Krosno 2:1

Bramka: Emanuel Gibała. 

Beniaminek U-14: Karol Borowski – Franciszek Urbanik, Jakub Kościelniak, Mirosław Irzyk, Kamil Świątek, Szymon Gierlach, Kornel Półchłopek, Antoni Aszklar, Dawid Krzywda, Emanuel Gibała, Szymon Salamon oraz Jakub Kalityński, Mikołaj Moriak, Krzysztof Kolanko, Dawid Cyrkiel, Antoni Krawiec.

Kamil Chmielowski (trener BSS U-14): „Na zbyt dużo pozwalaliśmy drużynie Resovii w pierwszej odsłonie.Mieliśmy dużo problemów z wprowadzeniem piłki i zasłużenie przegrywaliśmy do przerwy. Z drugiej połowy jestem już zadowolony i ze stylu jaki zaprezentowaliśmy, bo gra wyglądała tak jak miała wyglądać od początku. Niestety drużyna gospodarzy dobrze się broniła i mieliśmy problem wypracować sobie jakieś dogodne sytuację bramkowe, a z drugiej strony pozwoliliśmy sobie na jeden błąd, który został bezlitośnie wykorzystany. W końcówce łapiemy kontakt, ale brakuje czasu na odrobinie strat. Gratulujemy drużynie Resovii, my pracujemy dalej i czekamy na następne spotkanie”


Podkarpacka 3 Liga Trampkarza Młodszego
Wisłoka Dębica – Beniaminek Soccer Schools 2:2

Bramki: Miłosz Zajdel 2. 

BSS U-14: Szymon Filipak, Arkadiusz Smoleń, Paweł Penar, Miłosz Zajdel, Miłosz Biały, Maks Chilik, Mateusz Kandefer, Szymon Hejnar, Szymon Szmyd, Aleksander Pyter, Hubert Szuba oraz Dawid Gembicz, Jan Domaradzki.

Dawid Kamola (trener BSS U-14): „Ponownie źle zaczynamy spotkanie. Nieźle wyglądamy w grze defensywnej, ale nie kreujemy nic z przodu. Brakuje podjęcia odpowiednich decyzji. Zapominamy, że piłka nożna jest grą zespołową. Brawa za wyciągnięcie wyniku z 0:2. Na więcej zabrakło sił. Teraz przed nami dwa tygodnie treningów i wyjazd na boisko lidera. Musimy mocno się poprawić, jeżeli chcemy powalczyć o korzystny obraz naszej gry w Mielcu.”


Podkarpacka Liga Młodziczek
Resovia Rzeszów – Beniaminek PROFBUD Krosno 2:3

Bramki: Antonina Dmuchała, Kinga Klimczak, Julia Gałuszka.

Beniaminek Girls: Olga Płaza – Izabela Mielech, Natalia Łysiak, Milena Smoleń, Nikola Tłuściak, Julia Gałuszka, Amelia Futyra, Maja Krychta, Antonina Dmuchała, Kinga Klimczak, Karolina Rak.

Marcin Maculski (trener Beniaminek Girls): „Pierwsze 15 minut to koncert jeśli chodzi o grę, szybko strzelone bramki po pięknych akcjach. Pozostałe minuty to była chyba kara dla zawodniczek, zero zaangażowania, dokładności, czekanie na końcowy gwizdek. Przeciwniczki bardzo się starały i udało im się zdobyć dwie bramki. Wygraliśmy wszystkie mecze w lidze w rundzie jesiennej czekamy teraz na przeciwników w ćwierćfinale Mistrzostw Polski.”


Podkarpacka 1 Liga Młodzika Młodszego
Beniaminek PROFBUD Krosno – UKS SMS Rzeszów 2:2 

Bramki: Wiktor Węgrzyn, Anna Skrzypczyk. 

Beniaminek U-13: Jakub Kasperkowicz – Jakub Barczak, Szymon Dębiczak, Remigiusz Dubiel, Kamil Janowski, Miłosz Bolek, Rafał Mikulski, Wiktor Węgrzyn, Anna Skrzypczyk oraz Szymon Wójcik, Marcin Wolak, Miłosz Ząbik, Tymek Lisak, Karol Michna.

Kamil Pelczar (trener Beniaminka U-13): „Dobry mecz w naszym wykonaniu, tym bardziej szkoda, że nie udało się uzyskać trzech punktów. Brakło szukania kolejnych bramek po odwróceniu wyniku oraz utrzymania intensywności gry jaki prezentowaliśmy, zamiast tego niepotrzebnie się cofnęliśmy, czego konsekwencją była utrata drugiej bramki.”


Podkarpacka 1 Liga Młodzika Starszego
Beniaminek PROFBUD Krosno – APPN Mielec 0:2

Beniaminek U-13: Jakub Kasperkowicz – Jakub Barczak, Szymon Dębiczak, Remigiusz Dubiel, Kamil Janowski, Miłosz Bolek, Rafał Mikulski, Wiktor Węgrzyn, Anna Skrzypczyk oraz Szymon Wójcik, Marcin Wolak,  Miłosz Ząbik, Tymon Lisak, Karol Michna.

Kamil Pelczar (trener Beniaminka U-13): „Dobry mecz, na wysokiej intensywności z obu stron. Szkoda niewykorzystanych sytuacji przy stanie 0:0, bo mecz mógł się inaczej potoczyć, szczególnie na początku drugiej polowy. Z czasem jednak niepotrzebnie daliśmy się zepchnąć do defensywy, czego skutkiem było dwie stracone bramki w 57 i 59 minucie. Mimo porażki bardzo przyjemnie oglądało mi się poczynania naszych zawodników. Widać charakter oraz jakość, którą ostatnio skutecznie maskowaliśmy.”


Podkarpacka Liga Młodzika Młodszego
Beniaminek PROFBUD Krosno – AP Jasło 3:1

Bramki: Miłosz Krowicki, Miłosz Kubal, samobójcza. 

Beniaminek U-12: Mikołaj Kwiatek – Bartosz Szczepek, Patryk Prajsnar, Gracjan Walczak, Paweł Pelczarski, Patryk Dydak, Nikodem Majewski, Miłosz Kubal, Miłosz Krowicki oraz Emilian Kulon, Dawid Kamyk, Patryk Delimat, Jakub Borowski, Piotr Knap, Konrad Krzywda.

Marek Adamiak (trener Beniaminka U-12): „Mimo zwycięstwa, sporej przewagi, lepszych umiejętności indywidualnych i zespołowych, cała drużyna ma spory niedosyt. Zagraliśmy zdecydowanie poniżej swoich możliwości. Brak płynności w grze, słaba arytmia w fazie budowania, akcje szarpane. Na szczęście już za tydzień mamy kolejne zawody i możliwość pokazania dużo lepszej gry, na którą zdecydowanie stać zespół.”


Podkarpacka Liga Młodzika Młodszego
Beniaminek PROFBUD Krosno U-11 – Siarka Tarnobrzeg 0:6

Beniaminek U-11: Hubert Klara – Szymon Kotulak, Szymon Krówka, Patryk Biskup, Błażej Chilik, Piotr Pelczarski, Bartosz Wajs, Kacper Zając, Kamil Samborski oraz Igor Wanik, Jakub Zygmunt.

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Zasłużona wygrana Siarki, wykorzystali swoje atuty i to oni byli zdecydowanie lepsza drużyną. Gratulacje dla nich zwycięstwa w lidze i życzę powodzenia w następnej rundzie. My zdawaliśmy sobie sprawę, że to nie będzie łatwy mecz, aczkolwiek walczyliśmy o każdą bramkę. Niestety w sytuacji gdzie wychodziliśmy sam na sam warunki fizyczne rywala nie pozwalały nam na wykończenie akcji albo za długo zwlekaliśmy z decyzją. Pozostały dwa mecze, liczymy na dobre rozwiązanie i udane zakończenie tej ligi, a dla nas i tak priorytetem jest turniej w grudniu.”


Liga Młodzika OZPN Krosno
Beniaminek Soccer Schools – LKS Skołyszyn 5:1

Bramki: Wiktor Szczurek 3, Mateusz Wojnowski, samobójcza. 

BSS U-13: Jakub Piękoś – Natan Jakubczyk, Eryk Szelc, Mateusz Wojnowski, Maciej Jurczak, Kamil Kuźmik, Oliwier Krowicki, Maks Płaza, Wiktor Szczurek oraz Nikolas Nowak, Adam Rymar, Kacper Zajdel, Igor Grudysz, Filip Wójcik.

Łukasz Aszklar (trener BSS U-13): „Kolejny świetny mecz w naszym wykonaniu. Nie chodzi tylko o wynik, bo ten jest wysoki ale o styl w jakim wygraliśmy ten mecz. Kilka razy ręce same składały się do oklasków po akcjach jakie konstruowaliśmy. Przykładem może być akcja po której strzeliliśmy pierwszego gola gdzie po wymianie kilku podań Oliwier Krowicki zagrał świetną prostopadłą piłkę do Wiktora Szczurka, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem jak rasowy napastnik. To tylko przykład ale tak jak wcześniej mówiłem takich akcji było bardzo dużo w tym meczu. Szkoda tylko, że był to ostatni mecz w tej rundzie bo końcówka w naszym wykonaniu była naprawdę bardzo dobra. Widać, że zgranie zespołu i praca na treningach przynosi dobre efekty. W przerwie zimowej czeka nas kilka fajnych turniejów i sparingów. Myślę, że na wiosnę będziemy jeszcze mocniejsi i włączymy się do walki o pierwsze miejsce w tabeli.”