Wychowanek Beniaminka z szansą na występ w Lidze Młodzieżowej UEFA!

Bartosz Prętnik jest w kadrze Korony Kielce na dzisiejszy mecz „UEFA Youth League” z hiszpańskim Realem Saragossa. 18-letni zawodnik w ubiegłym sezonie sięgnął z kielecką drużyną po Mistrzostwo Polski Centralnej Ligi Juniorów, a w obecnym sezonie jest jednym z filarów defensywy rezerw Korony występujących w III lidze.

pretnik_korona_1

Bartosz Prętnik: „Duże wyróżnienie dla nas, bo jest to historyczny moment, że możemy reprezentować klub na arenie międzynarodowej w meczu o stawkę. Jeżeli chodzi też o puchary, to jest to dla nas na pewno ogromny prestiż.”

Bartek jest wychowankiem Beniaminka PROFBUD Krosno, następnie występował w młodzieżowych drużynach Karpat Krosno, skąd przeniósł się do Korony. Krok po kroku pnie się w górę „piłkarskiej drabinki” i życzymy mu, by wkrótce dostał szansę w pierwszej drużynie Korony. Mecz w Saragossie już dziś o 17:00, a rewanż w Kielcach 23 października o 16:00. Trzymamy kciuki!

Zapowiedź meczu z Realem Saragossa i pełna wypowiedź Bartka na stronie internetowej Korony Kielce http://korona-kielce.pl/…/68708-mamy-mocna-kadre-i-nie-mam…/

Transmisję z meczu zapowiedział na swoim kanale Youtube klub z Saragossy, początek spotkania o 17:00 – https://www.youtube.com/user/RealZaragozaOficial/featured

Foto: Korona Kielce