Zagraniczna przygoda Beniaminka! Chłopcy z rocznika 2009 zagrali we Frankfurcie!

W miniony weekend drużyna Beniaminka PROFBUD Krosno z rocznika 2009 udała się do Niemiec, by we Frankfurcie nad Menem zagrać w turnieju piłkarskim z udziałem drużyn z kilku europejskich krajów! Nasi zawodnicy świetnie reprezentowali Akademię, naszego głównego partnera firmę PROFBUD  i Miasto Krosno przeżywając kolejną niezapomnianą przygodę. Oprócz sportowych zmagań „biało-niebiescy” mogli poznać nowy kraj, zwiedzić Frankfurt, odwiedzić piękny stadion Eintrachtu, a także nawiązać nowe znajomości.

b2009_turniej_niemcy_2019_8Na murawie nasi chłopcy rozegrali dziewięć spotkań, w których mogli się zmierzyć m.in. z Eintrachtem Frankfurt, FC Inglostadt, duńską drużyną Hellerup IK, czy triumfatorem Karlsruher SC, z którym krośnianie rozegrali bardzo dobre spotkanie w fazie grupowej.

Beniaminek U-11: Hubert Klara, Błażej Chilik, Adrian Fejkiel, Szymon Krówka, Patryk Biskup, Bartosz Tarnawski, Igor Wanik, Kacper Zając, Patryk Prajsnar, Miłosz Kubal. Trenerzy: Paweł Tomkiewicz, Paula Zajdel.

b2009_turniej_niemcy_2019_7

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Mieliśmy bardzo mocną grupę w pierwszej części turnieju, m.in. drużyny które zajęły pierwsze i szóste miejsce. Porażki z tymi dwoma zespołami, sprawiły że mogliśmy co najwyżej powalczyć o zwycięstwo w grupie srebrnej i tak też się stało, bo spotkaliśmy się w finale z duńską drużyną Hellerup, gdzie swoje zwycięstwo przypieczętowaliśmy dopiero w ósmym rzucie karnym, a strzał rywala obronił nasz bramkarz. Liczymy że zebrane zagraniczne doświadczenie będzie owocowało w turnieju „PROFBUD Cup”, który już 7-8 grudnia odbędzie się w Krośnie, gdzie zobaczymy drużyny z Portugalii, Węgier, Danii, Szwecji, Ukrainy i Polski”.

b2009_turniej_niemicy_2019_6

W czasie wolnym od piłkarskich zmagań nasi chłopcy korzystali z atrakcji przygotowanych przez Eintracht Ftrankfurt, który aktywizuje mieszkańców i turystów do aktywnego spędzania czasu. Z wieży widokowej zawodnicy Beniaminka mogli oglądnąć piękną panoramę Frankfurtu z największym lotniskiem w Europie, jednak największe wrażenie na chłopakach wywarł stadion Eintrachtu.

b2009_turniej_niemicy_2019_3

Piękny obiekt, na którym miejscowa drużyna rozgrywa mecze Bundesligi może pomieścić ponad 50 000 osób. Nie zabrakło także humorystycznych sytuacji, jak zamawianie lodów w języku „polsko-angielsko-niemieckim” u miejscowych sprzedawców, oczywiście nasza drużyna odwiedziła także Fan Shop Eintrachtu zaopatrując się w pamiątkowe gadżety tego klubu.

Składamy gorące podziękowania dla Miasta Krosna za pomoc i współfinansowanie wyjazdu do Niemiec, „Pro-Turnieje” za organizację naszego uczestnictwa w turnieju oraz naszym rodzicom za gorący doping we Frankfurcie!

b2009_turniej_niemicy_2019_1

b2009_turniej_niemicy_2019_4b2009_turniej_niemicy_2019_5 b2009_turniej_niemicy_2019_2