Czwarte urodziny „PROFBUD Areny”!

Dzisiaj mamy 4 urodziny „PROFBUD Areny”, której pierwsza historyczna nazwa to „Hala Krosno”. Otwarcie miało miejsce 30 września 2015 roku. To były wspaniałe chwile. Swoją obecnością w Krośnie zaszczycili nas m.in. Prezes Fundatora obiektu firmy PROFBUD Paweł Malinowski, trener Reprezentacji Polski, Wisły Kraków, Legii Warszawa, Lecha Poznań, Widzewa Łódź – Franciszek Smuda, znany komentator sportowy Mateusz Borek, założyciel KSW Maciej Kawulski, wówczas manager Roberta Lewandowskiego Cezary Kucharski i wiele innych ciekawych gości.

profbud_arena_5

„Hala Krosno” zmieniła nazwę na „PROFBUD Arena”. Przez te cztery lata byliśmy świadkami wielu wspaniałych wydarzeń sportowych i nie tylko. Piękne karty piszą tu turnieje rangi europejskiej jak „PROFBUD Cup”. Gościliśmy drużyny Bayer Leverkusen, Everton FC, a w tym roku zagra FC Porto.

profbud_arena_3

Wychowali się tu aktualni Reprezentanci Młodzieżowej Reprezentacji Polski. Kilku wychowanków Beniaminka trafiło do mocnych klubów Ekstraklasy. Dziewczęta z Beniaminka zaczęły trenować gdy powstał obiekt i teraz są czterokrotnymi finalistkami największego turnieju w Polsce! Na „PROFBUD Arenie” czas spędzają i młodzi i starsi entuzjaści futbolu. Ćwiczą uczniowie krośnieńskich szkół. Każdy ma tu swoje „pięć minut”.

profbud_arena_2

Prezes PROFBUD podczas otwarcia mówił, że wierzy, że ten obiekt będzie łączył ludzi z pasją i że kiedyś doczekamy się tu gwiazd na rangę Mistrzostw Świata. Uważamy, że tak się dzieje i że spełniają się i spełnią jego słowa.

profbud_arena_1

Grzegorz Raus (założyciel Beniaminka, zarządca obiektu PROFBUD Arena): „Czas leci bardzo szybko. Ten czas otwarcia obiektu cztery lata tematu zbiegł się z wieloma odważnymi decyzjami co do rozwoju Beniaminka. Paweł Malinowski w nas uwierzył. Dał szansę wielu ludziom na spełnianie marzeń i realizację celów. Są rzeczy co się opłaca, a co warto robić. Mógł ten obiekt wybudować wszędzie a wybrał Krosno i Beniaminka. Korzysta na tym wiele osób. Czym się możemy odwdzięczyć? Tak jak powiedział. Pasją, bo ona daje profesjonalizm za tym idą sukcesy. W wielu aspektach to realizujemy. W niektórych cały czas się rozwijamy. Mimo czterech lat cały czas ten proces ewaluuje. Mamy wiele do zrobienia, były też wielkie wyzwania i one będą. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Bez tego obiektu, nie byłoby tak ciekawej Akademii Piłkarskiej jaką jest Beniaminek. Wielu pięknych chwil, zawartych przyjaźni i tego co jest kluczem sportu – pozytywnych emocji, które budujemy razem z PROFBUD od lat. I nigdy się nie poddamy! Gdyby nie Beniaminek nie byłoby spotkania kiedyś z Pawłem Malinowskim, nie byłoby turnieju PROFBUD Cup i nie byłoby obecnej PROFBUD Areny. Wszystko w życiu jest po coś. Nie ukrywam, że osoba Pawła Malinowskiego jest wielkim autorytetem, ale jego życie jest w Stolicy. On cały czas robi wielkie rzeczy. Dał nam wielki impuls do rozwoju. Dobrze wykorzystaliśmy te cztery lata. Ale przed nami bardzo dużo ciężkiej pracy by sprostać dalszym wyzwaniom.”