Wychowankowie Beniaminka trenują w drużynach Pogoni Szczecin i Korony Kielce!

Miło nam poinformować, że w ostatnich dniach dwóch wychowanków Akademii Piłkarskiej Beniaminek PROFBUD Krosno zaczęło treningi swoich drużynach, które występują w Ekstraklasie. Niespełna 18-letni Kacper Cichoń w Pogoni Szczecin i 18-letni Bartosz Prętnik w Koronie Kielce.

cichon_kacper_pogon

Foto: www.pogonszczecin.pl

Kacper Cichoń w obecnym sezonie rozegrał sześć meczów w barwach rezerw Pogoni na szczeblu III ligi. Natomiast Bartosz Prętnik zagrał do tej pory we wszystkich siedmiu spotkaniach rezerw Korony, która także gra w III lidze.

pretnik_bartosz_koronaFoto: www.cksport.pl

Dodajmy, ze z drużynami Ekstraklasy trenują również i czekają na debiut 19-letni Przemysław Sajdak (ŁKS Łódź) i 17-letni Kacper Bieszczad (Zagłębie Lubin). Wszyscy zaczynali w Beniaminku

Grzegorz Raus (Dyrektor Akademii): „Myślę, że warto było zakładać ponad 12 lat temu Beniaminka. Z tymi chłopakami mamy swoje historie i są oni siłą napędową dla pozostałych, by walczyć i się nie poddawać niezależnie w jakim miejscu jesteś. Dlatego warto pokazywać takie sytuację, by były inspiracją dla pozostałych. A tych wychowanków Beniaminka, czy to w Krośnie grających już w seniorach Karpat, jak i młodszych którzy zasilili Akademie klubów z Ekstraklasy nie brakuje. Tylko kwestią czasu jest debiut wychowanka Beniaminka w Ekstraklasie, a może w przyszłości transfer do mocnego klubu zagranicznego. Bardzo temu kibicuję, bo wtedy będą wzorce dla małych adeptów futbolu w Beniaminku żeby się starać codziennie i wierzyć w rozwój. Oczywiście nie każdy będzie piłkarzem, nadrzędnym celem jest wychowanie młodego człowieka. To rola głównie rodziny i oczywiście klubu z którym związało się dziecko. Natomiast jak grasz w Beniaminku i zaczynasz tu przygodę to powinieneś marzyć o byciu piłkarzem, ciężko pracować i się starać, bo jak widać jesteśmy „Kopalnią Talentów” i co roku będziemy pokazywać nowe twarze, które mam nadzieję zaistnieją w świecie futbolu dorosłego, gdzie wyzwań nie brakuje. Każdy ma swoją rolę w polskim futbolu, który wymaga od Nas wszystkich cały czas więcej pasji i entuzjazmu. Beniaminek ma swoją rolę i jesteśmy świadomi jaką. Ci chłopcy zaczynali przygodę w Beniaminku w wieku 7 lat. Czyli jak dzisiaj nasze Przedszkola Piłkarskie.”