Gorąca sobota! Beniaminek U-9 grał w piłkę na ORLEN Beniaminek Krosno Cup!

Minioną sobotę spędziliśmy z drużyną Beniaminka U-9, która na „PROFBUD Arena” brała udział w turnieju „ORLEN Beniaminek Krosno Cup”. Trenerzy „biało-niebieskich” wystawili do gry dwie drużyny, dzięki temu każdy z zawodników mógł w sporym wymiarze czasowym poćwiczyć to nad czym do tej pory pracował na treningu, a niemal cały dzień spędzony na naszym obiekcie sprzyjał także integracji drużyny.

obkc_2011_2019_3

Oba nasze zespoły rozegrały w ten dzień po siedem spotkań i brawa dla wszystkich chłopaków, bo upał w sobotę dawał się wszystkim we znaki. Na murawie zawodnicy Beniaminka grali z kolegami z takich klubów jak: Prądniczanką Kraków, MasterKids Skawa, CKM+Sport Chorzelów, AserekTeam, Kolejarz Stróże, Sandecja Nowy Sącz, Ziomki Rzeszów, Resovia Rzeszów, Orlik Przemyśl i Glinik Gorlice.

obkc_2011_2019_4

Podczas ceremonii zakończenia turnieju wręczano upominki i nagrody dla wszystkich drużyn, a także indywidualne wyróżnienia, jedno z nich powędrowało do zawodnika Beniaminka Karola Kubala, który został wybrany do drużyny „TOP 5” – najlepszych zawodników turnieju.

Beniaminka U-9 w turnieju reprezentowali: Alex Klimkiewicz, Alan Klimkiewicz, Wiktor Włodarski, Karol Kubal, Filip Waclawski, Piotr Szafran, Piotr Majkut, Tomasz Stec, Tomasz Głód, Jakub Dębiczak, Julian Wojnar, Norbert Grela.

obkc_2011_2019_1

Waldemar Szafran (trener Beniaminka U-9): „W tej kategorii wiekowej udział w turniejach traktujemy jako dodatkową, bardzo efektywną jednostkę treningową. W czasie meczów testujemy rozwiązania z treningu, wyciągamy wnioski nad czym musimy jeszcze więcej popracować. Nasza gra wyglądała gorzej jak pojawiło się zmęczenie i trochę większe emocje. W kilku meczach chłopcy udowodnili, że już dużo potrafią. Bramkarz i zawodnicy z pola starali się rozgrywać piłkę i konstruować kolejne akcje od tyłu. Pocieszające jest, że już rozumieją co to znaczy zespołowe posiadanie piłki, współpraca na boisku i poza nim.”

obkc_2011_2019_2