Dwie drużyny Beniaminka zagrały w ORLEN Beniaminek Krosno Cup U-10!

W niedzielę na murawie „PROFBUD Areny” rozegrany został turniej „ORLEN Beniaminek Krosno Cup” w kategorii wiekowej U-10. W piłkarskich zmaganiach, w których udział wzięło 12 drużyn wystąpiły dwie ekipy „biało-niebieskich”, druga reprezentowana głównie przez zawodników z kategorii wiekowej U-9.

obkc_2010_2019_3

Chłopcy rozegrali dobre zawody, widać było spore zaangażowanie i ambicję w rywalizacji z innymi zespołami, także dobre wyszkolenie techniczne i kolejne miesiące zapowiadają się dla Beniaminka U-10 bardzo ciekawie. Pierwsza drużyna naszej Akademii rozegrała siedem spotkań z Sandecją Nowy Sącz, AP Mam Talent Polska, Global Soccer Academy Jasło, Orzełkiem Bażanówka, Glinikiem Gorlice, Stalą Rzeszów i KS Zakopane, natomiast chłopcy z drugiej drużyny w sześciu rozegranych meczach zmierzyli się z Lech Poznań Football Academy Kołaczyce, Stalą Rzeszów, AserekTeam, KS Zakopane, Wilczkami Lesko i Glinikiem Gorlice.

obkc_2010_2019_1

Podczas ceremonii zakończenia triumfatorom wręczono pamiątkowe szklane puchary i medale, wszystkim drużynom upominki, a wyróżnionym zawodnikom nagrody indywidualne – do drużyny „Top 7” wybrani zostali chłopcy z Beniaminka – Oskar Zygmunt i Daniel Szczurek.

W turnieju Beniaminka U-10 reprezentowali: Wiktor Bożek, Fabian Jastrząb, Jakub Kopczak, Maks Półchłopek, Filip Szwerc, Franciszek Szyndak, Oskar Zygmunt, Daniel Szczurek, Mateusz Jurczak, Wiktor Mercik, Kacper Janowski oraz chłopcy z rocznika 2011 – Alex Klimkiewicz, Alan Klimkiewicz, Filip Wacławski, Aleksander Zajdel i Karol Kubal.

obkc_2010_2019_2

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-10): „Pierwszy turniej za nami. Wystawiliśmy dwie drużyny, wprawdzie w poprzednim sezonie zawodnicy grali już w takim ustawieniu, ale przerwa wakacyjna mogła mieć tutaj znaczenie. Widać było pewne braki nad którymi będziemy pracować, już w najbliższy czwartek kolejna możliwość rywalizacji turniejowej, po niej krótka analiza i w przyszłym tygodniu rozpoczynamy obóz przygotowawczy do sezonu. Liczymy na dobrą postawę i frekwencję. Dziękuję chłopakom z rocznika 2011, dla których to było całkiem nowe doświadczenie w grze w takim systemie, myślę że piłkarsko całkiem dobrze się zaprezentowali. Trenujemy, bo każdy ma czas już wkrótce do zaprezentowania swoich umiejętności.”

obkc_2010_2019_5