Trenerze dziękujemy!

Kończący sezon 2018/2019 przyniósł nam informacje że na tą chwilę żegna się z nami trener Mateusz Knap, który od sezonu 2013/ 2014 roku pracował w Beniaminku. To była decyzja trenera Mateusza, który na taki krok zdecydował się już dużo wcześniej i poinformował nas o tym. Pracując do samego końca w pełni profesjonalnie pokazał jaki ma charakter. Pożegnanie z trenerem było na fajnym poziomie i jak sam zainteresowany powiedział ma tu w Beniaminku piękne wspomnienia i zawsze do nich będzie wracał.

mati_knap_5

Grzegorz Raus – okiem założyciela i Dyrektora Beniaminka:

Dla Beniaminka, trzeba powiedzieć uczciwie, to spora strata. Rola trenera Mateusza Knapa była na przestrzeni 5 lat nie do przecenienia. To bardzo dobry człowiek, z dużą wiedzą teoretyczną i myślę, że dzięki Beniaminkowi też w praktyce wiele doświadczył. Smutno mi że Mateusza z nami nie będzie, ale jak powiedzieliśmy sobie, tu jest jego dom i drzwi są zawsze szeroko dla niego otwarte. Myślę, że tak myśli cała społeczność naszej Akademii. Już dużo wcześniej znałem decyzje Mateusza, tym samym jego profesjonalne podejście w działaniu, sądzę że w obie strony to działo jest czymś kluczowym i tak powinno być.

mati_knap_1

Około 2013 roku kiedy miałem przyjemność pracować z utalentowaną grupą wychowanków Beniaminka z rocznika 2001, na treningi przychodził młody, ciekawy człowiek, który był zafascynowany futbolem. Trafił dobrze, bo uwielbiam takich ludzi. Szybko Mateusz wskoczył w działania w Beniaminku, a imał się wielu tematów. Robił piękne analizy, prezentacje, miał fajne spostrzeżenia. Tworzył nowe trendy w projekcie „Bambini Football”, który uzyskał rekomendację PZPN. Sam Pan Krzysztof Paluszek ówczesny Dyrektor Akademii Zagłębia Lubin dzwonił do Mateusza o zgodę na udostępnienie materiałów do struktur PZPN. Prowadził sporo drużyn w naszej organizacji. Działał w takiej naszej małej radzie programowej, był też przez chwilę w Grupie Zarządzającej Akademii. Zapoczątkowaliśmy nowy projekt tworzenia najmłodszej grupy PRO. Pomagał wielu trenerom i zawodnikom, rodzicom w działaniach w Beniaminku. W naszej „Kopalni Talentów” nie raz trzeba było robić inne rzeczy i Mateusz też zawsze służył pomocą.

mati_knap_6

Tak jak to w książce, którą tak mocno poleca trener i nasz przyjaciel Jacek Magiera „Szczęście czy fart”, myślę że to wielkie szczęście, że Mati trafił na Beniaminka i odwrotnie. Mateusz dzięki Beniaminkowi miał okazję widzieć na własne oczy rozwój młodych adeptów futbolu, rozmawiać z wieloma znanymi postaciami świata piłki i przeżywać piękne chwile. Też podnosić się w czasie wyzwań , które niewątpliwie się zdarzały i to dla trenera i jego podopiecznych. Dla mnie zawsze pamiętne dni to czas „Baltic Cup”. To taki mój osobisty „flow” jako trener, który już się nie powtórzy, ja go miałem, wiem i czuję to. Mateusz był wtedy w moim sztabie i chyba trochę sobie zdaje już sprawę z tego co czułem. Życzę Ci Mateusz takiego „flow” w futbolu , ale też w życiu osobistym. Zasługujesz na fajne rzeczy.

mati_knap_4

PS. Nie wiem co zrobi Mateusz, ale wiem, że jego największą „siłą i miłością” w futbolu to analiza. W Beniaminku nie mógł się w tym spełnić patrząc na naszą filozofię i strukturę. Dlatego kto z ciekawych ludzi futbolu czyta ten tekst, to powiem tak, proszę działać i dbać o tego człowieka, bo warto. Nie ma rzeczy niemożliwych. Kto wie co się wydarzy. Z drugiej strony może ktoś młody i ambitny czyta ten tekst i pójdzie śladami Mateusza, bo w Beniaminku jestem przekonany spędził piękne chwile. Warto zrobić ten pierwszy krok, nie czekać tylko działać.

mati_knap_2