Kadra trenerska grup PRO na sezon 2019/2020!

Od sezonu 2019/2020 zmierzamy do kolejnego podniesienia jakości w Akademii zarówno w pionie organizacji i szkolenia. Dążymy do budowy transparentnej Akademii Piłkarskiej zgodnej z naszym DNA i wartościami. Umiejętnie dopracowywać będziemy zadania obszarów organizacji i obszarów pionu szkolenia. Zgodnie z ideą, że najważniejsza inwestycja to ludzie, nie zapominając o motto Beniaminka „You’ll never walk alone”, jak również działaniem spójnym z okrzykiem zawodników i trenerów co jest esencją organizacji – „Pasja, radość i ambicja! Beniaminek to tradycja!”

beniaminek_profbud_1018

Akademia Piłkarska to ścieżka szkolenia i szansa dla dzieci oraz młodzieży kochającej sport, piłkę nożną. Beniaminek i Profbud łączą pasję do sportu, do budowania emocji sportowych. Prowadzimy szkolenie w strukturze grup PRO chłopcy, Beniaminek Girls, Beniaminek Soccer Schools i Przedszkoli Piłkarskich. Dzisiaj przedstawiamy jeden z filarów naszego szkolenia, czyli grupy chłopców PRO U-7 – U-15.

Grzegorz Raus (założyciel i Dyrektor Beniaminka): „Współpraca osób, które trzymają za „ster” z innymi działami w organizacji wymaga wiele pracy. Wspólnie drogą progresywną to realizujemy. Pracy jest bardzo dużo, krok po kroku będziemy wdrażać nowe pomysły i wykorzystywać nasze 12-letnie doświadczenie. Pion szkolenia w grupach PRO to strategia, którą budujemy od lat i jak widać z dobrym skutkiem. Nasi wychowankowie grają w Reprezentacjach Podkarpacia, następnie debiutują w młodzieżowych Reprezentacjach Polski, zdobywają tytuły Mistrzostw Polski Juniorów, debiutują na zapleczu Ekstraklasy. W tym sezonie wierzę, że doczekamy się debiutu naszego wychowanka w Ekstraklasie. Najważniejszymi osobami, które realizują marzenia dzieciaków i młodych sportowców są bez dwóch zdań trenerzy. Staramy się, by nasza „Kadra Trenerska” była na wysokim poziomie. W tym roku jest duża szansa, że zostaniemy Certyfikowaną Akademią pod patronatem PZPN. To będzie jednocześnie spory zaszczyt i tym samym obowiązek. W tym sezonie patrząc na Akademię Ekstraklasy i na naszą wizję powinniśmy być dumni. W grupach PRO to 11 wykwalifikowanych trenerów na około 120 zawodników i nasz program szkolenia, który będziemy jeszcze bardziej rozwijać. W rozmowach z Dyrektorami największych Akademii w Polsce z naszym przyjacielem Jackiem Magierą stawiani jesteśmy jako wzór i świadome podejście do działań w całej strategii rozwoju szkolenia w bloku U-4 – U-15, który realizujemy.”

beniaminek_krosno_herb


Akademia Beniaminek PROFBUD Krosno
Grupy chłopców PRO U-7 – U-15

 

Kadra Zarządzająca

  • Grzegorz Raus – Dyrektor Akademii. Strategia rozwoju organizacji i zarządzanie.
  • Marek Adamiak – Koordynator szkolenia w grupach PRO U-12 – U-15, koordynator ds. organizacji i administracji.
  • Paweł Tomkiewicz – Koordynator szkolenia w grupach PRO U-7 – U-11. Koordynator ds. turniejów w organizacji.
  • Radosław Gromala – odpowiedzialny za dział rozwoju szkolenia w Akademii

Kadra Trenerska na sezon 2019/2020

 • Blok szkolenia U-12 – U-15 – koordynator Marek Adamiak
 • Beniaminek U-15 (rocznik 2005) – Trenerzy: Tomasz Wacek, Kamil Chmielowski
 • Beniaminek U-14 (rocznik 2006) – Trenerzy: Kamil Chmielowski, Tomasz Wacek
 • Beniaminek U-13 (rocznik 2007) – Trenerzy: Kamil Pelczar, Marek Adamiak
 • Beniaminek U-12 (rocznik 2008) – Trenerzy: Marek Adamiak, Kamil Pelczar
 • Blok szkolenia U-7 – U-11 – koordynator Paweł Tomkiewicz
 • Beniaminek U-11 (rocznik 2009) – Trenerzy: Radosław Gromala, Paweł Tomkiewicz
 • Beniaminek U-10 (rocznik 2010) – Trenerzy: Paweł Tomkiewicz, Radosław Gromala
 • Beniaminek U-9 (rocznik 2011) – Trenerzy: Waldemar Szafran, Łukasz Porcek
 • Beniaminek U-8 (rocznik 2012) – Trenerzy: Łukasz Porcek, Waldemar Szafran
 • Beniaminek U-7 (rocznik 2013) – od 2 lat mamy opracowaną strategię działania i tworzenia tej grupy, która będzie kontynuowana i przygotowywana w sezonie 2019/2020 do wejścia w struktury szkolenia w bloku U-8 od sezonu 2020/2021.

Trenerzy wspierający

 • Robert Gleń – trener przygotowania motorycznego
 • Maciej Bożek – fizjoterapeuta
 • Dominik Bialic – psycholog sportowy

 

Marek Adamiak (koordynator szkolenia U-12 – U-15): „W połowie czerwca spotkaliśmy się rodzicami w blokach szkolenia gdzie przedstawiliśmy spójną wizję działania, kadrę szkoleniową w grupach PRO i zarządzanie projektem, nasze plany na przyszłość, ścieżkę rozwoju zawodnika i założenia które wymagane są w naszej Akademii co do rozwoju szkolenia i spraw organizacji. Duże wymagania stawia przed nami proces Certyfikacji Akademii, ale jesteśmy na to przygotowani.”


 

Paweł Tomkiewicz (koordynator szkolenia U-7 – U-11): „Jesteśmy świadomi, jakie mamy zalety, a jakie rezerwy i wyzwania w organizacji. Chcemy razem z Kadrą Trenerską i Grupą Zarządzającą kierować proces szkolenia na coraz to wyższy poziom, nie zapominając o DNA Beniaminka. W tym wszystkim bardzo ważna jest świadomość zawodników i ich rodziców. Tylko razem możemy osiągać wielkie cele, a do takich jesteśmy predysponowani. To będzie bardzo ciekawy sezon.”


 

Grzegorz Raus (Dyrektor Akademii): „Sztab trenerski w grupach PRO jest na bardzo dobrym poziomie. To trenerzy w większości z dyplomem UEFA A, kilku trenerów posiada uprawnienia UEFA B. Trenerzy stawiający sobie wysokie cele, którzy mają swoje ambicje i wiedzą co jest celem szkolenia w kategoriach od U-7 do U-15. Gramy w najwyższych Ligach Podkarpackich co jest naszym celem dla potrzeb rozwoju zawodników. Chcemy rozwijać zarówno drużyny jak i indywidualności, dlatego zwiększamy jakość działania powołując już oficjalnie koordynatorów szkolenia w bloku młodszym i starszym jak i dział rozwoju szkolenia. Dużą role odgrywa współpraca z trenerami przygotowania motorycznego, działem medycznym i psychologiem”.