Medal był blisko! Dwie drużyny Beniaminka w Finale Ogólnopolskim „Deichmann Minimistrzostw”!

Po raz kolejny drużyny naszej Akademii zagrały w Finale Ogólnopolskim turnieju „Deichmann Minimistrzostwa”! Tym razem w Wałbrzychu Beniaminka reprezentowały dwa zespoły w kategoriach wiekowych U-11 i U-9, a graliśmy w barwach Finlandii.

Obszerne galerie zdjęć z Finału Ogólnopolskiego na Facebooku turnieju

deichmann_2019_final_6

Wyjazd na Finał Ogólnopolski to zawsze wielka przygoda, która zaczyna się już pierwszego dnia podczas uroczystego rozpoczęcia i losowania grup. Znakomita otoczka tego wydarzenia przy której można poczuć, że rozpoczyna się piłkarskie święto.

deichmann_2019_final_1

W sobotę emocje sięgnęły zenitu, gdy na murawie zameldowały się wszystkie 32 najlepsze drużyny turnieju z całej Polski w obu kategoriach wiekowych. Świetnie w tej części turnieju pokazali się zawodnicy Beniaminka U-11, którzy wygrywając wszystkie trzy mecze pewnie awansowali do fazy pucharowej. Nieco gorzej poszło chłopakom z U-9, którzy dzielnie walczyli w każdym z trzech spotkań, ale nie udało im się wywalczyć miejsca w najlepszej „16” turnieju.

deichmann_2019_final_4

W fazie finałowej chłopcy z Beniaminka U-9 wygrali jedno spotkanie, a bój o medal stoczyła drużyna U-11. „Biało-niebiescy” wygrali mecz 1/8 oraz ćwierćfinał i byli w najlepszej „czwórce” turnieju, w meczu o finał lepsi okazali się jednak chłopcy z Rzeszowa, a w spotkaniu o brąz po fatalnej pierwszej połowie i pogoni za wynikiem w drugiej nie udało się wygrać z ekipą z Tarnobrzega.

deichmann_2019_final_5

Beniaminek U-11: Jakub Borowski, Julian Cecuła, Patryk Delimat, Piotr Knap, Miłosz Krowicki, Miłosz Kubal, Emil Kulon, Nikodem Majewski, Paweł Pelczarski, Patryk Prajsnar.

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Ostatni turniej w którym prowadziłem tą drużynę, grupę przechodzimy dość łatwo, od fazy pucharowej zaczyna się już nieco ciężej. Już w spotkaniu z Dunajcem musieliśmy gonić wynik, w meczu z Borkiem Kraków również od 1 minuty przegrywaliśmy. O ile w meczach wcześniejszych odwracaliśmy losy meczu, to w półfinale SMS Rzeszów pokazał, że świetnie broni i równie dobrze atakuje – zasłużone zwycięstwo SMS-u. Mecz o III miejsce to dwa koncerty w naszym wykonaniu. Pierwsza połowa to koncert jak nie grać w piłkę – na cztery stracone bramki w każdej podaliśmy przeciwnikowi piłkę, co on skrupulatnie wykorzystał. Druga połowa to koncert jak gonić wynik, gdy już byliśmy naprawdę blisko sędziowie zagwizdali koniec meczu. Taka lekcja pokory, że nie możemy grać dwóch różnych połów. Po ponad 4-letniej pracy z chłopakami towarzyszy mi rozgoryczenie, bo na finiszu przegraliśmy Ligę OZPN, wysoka porażka w finale w Boguchwale oraz przegrany ostatni mecz z ta drużyną, ale plus może być taki, że mimo tych porażek zostawiam ich na czwartym miejscu w jednym z największych turniejów w Polsce. Niech to będzie dla nich informacja ,że mają blisko do podium, ale wciąż brakuje więc ciężka praca przed Wami moi drodzy. Będę Was bacznie obserwował w przyszłości, bo wierzę że sporo chłopców z tej drużyny ma talent żeby trafić kiedyś do Akademii klubu Ekstraklasy, ale nie zrobi za Was tego trener czy rodzice, sami musicie na to zapracować, a ja każdemu z Was tego życzę!”

deichmann_2019_final_3

Beniaminek U-9: Wiktor Bożek, Mateusz Jurczak, Jakub Kopczak, Wiktor Mercik, Maksymilian Półchłopek, Szymon Rozel, Arkadiusz Wąchała, Oskar Zygmunt.

Mateusz Knap (trener Beniaminka U-9): „Niezwykle cieszę się z wyjazdu do Wałbrzycha. Pomimo pewnych kłopotów kadrowych wyruszyliśmy na Dolny Śląsk z nastawieniem na przeżycie ciekawej, pouczającej przygody. Wielokrotnie w tym sezonie chwaliłem występy chłopców. Będąc uczciwym muszę więc jasno zaznaczyć, że pod kątem czysto piłkarskim ten wyjazd był dla nas niezbyt udany. Zawsze powtarzam chłopcom, że nie ma nic złego w popełnianiu błędów, o ile od razu starasz się je naprawić i unikać w przyszłości. Myślę, że zimny prysznic przed upalnymi wakacjami był więc jak najbardziej wskazany! Jestem pewien, że to doświadczenie zainspiruje chłopców do wykorzystania wolnego czasu w efektywny sposób. Zupełnie inną historią była dla nas otoczka samego turnieju – liczne atrakcje pozaboiskowe sprawiły, że spędziliśmy naprawdę wesoły, przyjemny czas. Po upalnym weekendzie do Krosna wróciliśmy uśmiechnięci, szczęśliwi i z przygotowaną na wakacyjne szaleństwo opalenizną!”
deichmann_2019_final_8
 Foto: Marcin Pirga, Deichmann Minimistrzostwa