Dziewczyny z Beniaminka zagrały w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski Młodziczek!

Początkiem czerwca dziewczyny z Beniaminka PROFBUD Krosno udały się w daleką podróż, by w Koninie zagrać w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski Młodziczek! Nasza drużyna w turnieju finałowym rozegrała pięć spotkań, nie udało się awansować do półfinału, ale krośnianki zebrały bardzo cenne doświadczenie, a warto wspomnieć, że Beniaminka w tym turnieju reprezentował bardzo młody skład. Mistrzostwo w Koninie zdobyły faworytki turnieju, czyli zespół UKS SMS Łódź. Gratulujemy!

beniaminek_girls_konin_2019_3

Marcin Maculski (trener Beniaminek Girls): „Pierwszy mecz z Medykiem okazał się najistotniejszym w całych mistrzostwach. Mieliśmy swoje szanse, ale obiektywnie trzeba stwierdzić, że remis był sprawiedliwym wynikiem. Następnie zagraliśmy z SMS Łódź, drużyną która nie miała sobie równych w całym turnieju i zasłużona nasza porażka w tym meczu. Na zakończenie zmagań grupowych spotkanie z Bydgoszczą o być albo nie być w strefie medalowej. Pierwsza połowa zdecydowanie dla Tęczy, przegrywamy 0:3. Po przerwie dziewczyny pokazały wielkie zaangażowanie i doprowadzamy do remisu, a w ostatniej akcji meczu moglibyśmy nawet to spotkanie wygrać! Trzecie miejsce w grupie i gra z mistrzem województwa zachodniopomorskiego Victorią Sianów ,która awansowała do finału kosztem Olimpia Szczecin. Po bezbarwnej pierwszej połowie zabieramy się za grę i wygrywamy 2:0. W meczu o 5 miejsce po bardzo wyrównanym spotkaniu ulegamy drużynie z Bydgoszczy 2:3.”

beniaminek_girls_konin_2019_1

Mecze grupowe
Beniaminek – Medyk Konin 0:0
Beniaminek – SMS Łódź 1:5 (Kinga Klimczak)
Beniaminek – Tęcza Bydgoszcz 3:3 (Antonina Dmuchała, Kinga Głód, Kinga Klimczak)

Półfinał o miejsca 5-8
Beniaminek – Victoria SP2 Sianów 2:0 (Julia Gałuszka, Wiktoria Frydrych)

Mecz o 5 miejsce
Beniaminek – Tęcza Bydgoszcz 2:3 (Wiktoria Frydrych, Julia Gałuszka)

Beniaminek Girls: Antonina Dmuchała, Wiktoria Frydrych, Amelia Futyra, Julia Gałuszka, Kinga Głód, Martyna Jasłowska, Karolina Józefczyk, Kinga Klimczak, Maja Krychta, Izabela Mielech, Olga Płaza, Karolina Rak, Nikola Tłuściak,

Marcin Maculski (trener Beniaminek Girls): „Jestem bardzo zadowolony z gry w turnieju finałowym, oczywiście każdy przyzwyczajony jest do medali Beniaminka i też była teraz szansa,  ale uczciwie trzeba przyznać, że to jeszcze nie pora dla tych młodych zawodniczek, bo w składzie mieliśmy tylko trzy dziewczyny z rocznika 2006. Mega doświadczenie, ogranie z najlepszymi drużynami w tej kategorii w Polsce, a przy odrobinie szczęścia mogła być niespodzianka. Ja z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim obecnym w Koninie i tym którzy zaangażowali się w nasz wyjazd.”

beniaminek_girls_konin_2019_4