Brąz Beniaminka U-8 na turnieju w Niecieczy!

W niedzielę 9 czerwca drużyna Beniaminka PRPFBUD Krosno z rocznika 2011 udała się do Niecieczy, gdzie na zaproszenie miejscowego klubu wzięła udział w turnieju „Bruk-Bet Termalica Kids Cup”.

b2010_nieciecza_4

Chłopcy rywalizowali na boiskach treningowych I-ligowego klubu z Niecieczy. W fazie grupowej zmierzyli się z drużynami: Metal Tarnów, AP Nowa Proszowianka, MOSiR Bochnia, Piłkarskie Nadzieje Mielec i Polan Żabno. „Biało-niebiescy” pokazali charakter i nie małe już umiejętności, co pozwoliło im wygrać wszystkie mecze grupowe i z dorobkiem 15 punktów awansować do „Złotej Grupy” turnieju. Warto dodać, że w grupie nasi mali piłkarze stracili tylko 1 bramkę!

Rywalizację z najlepszymi w tym dniu drużynami ekipa Beniaminka zaczęła od remisu z Ziomkami Rzeszów, kolejne dwa spotkania z LUKS Skrzyszów i Kablem Kraków zakończyły się zwycięstwem naszej drużyny. Po tych spotkaniach przyszedł czas na świetnie dysponowaną w tym dniu Cracovię Kraków. Ekipa znad Wisły do meczu z Beniaminkiem nie przegrała, ba nawet nie zremisowała żadnego spotkania. Chłopcy włożyli w ten mecz dużo serca i mimo niekorzystnego na początku wyniku zdołali wyrównać, do końca walczyli o korzystny dla siebie wynik, jednak spotkanie zakończyło się remisem. Ostatni mecz z grupowym rywalem Piłkarskie Nadzieje Mielec zakończył się pierwszą w turnieju porażką. W końcowej klasyfikacji Beniaminek U-8 uplasował się na III pozycji. Tytuł „Najlepszego Zawodnika Drużyny” powędrował w ręce Karola Kubala, a tytuł „Króla Strzelców” zdobył Wiktor Włodarski.

Gratulacje dla całej naszej ekipy! Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a wszystkim drużynom za wspólną sportową rywalizację. Do zobaczenia!

b2010_nieciecza_2

Faza grupowa
Beniaminek – Metal Tarnów 3:0 (Włodarski, Kubal, Klimkiewicz)
Beniaminek – Piłkarskie Nadzieje Mielec 3:0 (Kubal 2, Wojnar)
Beniaminek – AP Nowa Proszowianka 2:1 (Włodarski 2)
Beniaminek – Polan Żabno 7:0 (Zajdel 2, Klimkiewicz 2, Włodarski 2, Wacławski)
Beniaminek – MOSIR Bochnia 7:0 (Włodarski 3, Wojnar 2, Klimkiewicz, Wacławski)

Faza finałowa – Grupa Złota
Beniaminek – Ziomki Rzeszów 2:2 (Zajdel, Włodarski)
Beniaminek – LUKS Skrzyszów 3:0 (Kubal 3)
Beniaminek – Kabel Kraków 3:0 (Włodarski 2, Zajdel)
Beniaminek – Cracovia Kraków 1:1 (Włodarski)
Beniaminek – Piłkarskie Nadzieje Mielec 1:2 (Klimkiewicz)

Beniaminek U-8: Alan Klimkiewicz, Alex Klimkiewicz, Karol Kubal, Piotr Szafran, Filip Wacławki , Wiktor Włodarski, Julian Wojnar, Aleksander Zajdel. trener: Waldemar Szafran.

b2010_nieciecza_1