Beniaminek nawiązał współpracę z Akademią z Kanady!

Akademia Piłkarska Beniaminek PROFBUD Krosno oraz Lakeshore United FC Academy z Kanady reprezentowana na spotkaniu przez dobrze znanego w krośnieńskim środowisku piłkarskim Marka Sokoła nawiązały współpracę.

Lakeshore_Beniaminek_1

Marek Sokół (manager Lakeshore United FC Academy): „Cieszę się bardzo, że możemy współpracować i wymieniać się doświadczeniami z Akademią Beniaminek, jak widać pasja i chęć rozwoju nie zna żadnych granic. Beniaminek jest przykładem, że ciężka praca na każdym etapie pozwala osiągać niesamowite efekty. My jako młoda Akademia piłkarska Lakeshore United Academy w Kanadzie chcemy uczyć się od najlepszych na całym świecie i choć jesteśmy na początku tej drogi robimy to bardzo intensywnie. Wierze, że dzisiejsze spotkanie będzie kolejnym krokiem do przodu i przyniesie efekty w przyszłości dla obydwu Akademii. Szczególne podziękowania dla Grześka Rausa oraz sztabu trenerskiego za bardzo entuzjastyczne przyjęcie w Beniaminku.”

logo-lakeshoreLakeshore United FC Academy działa od 2014 roku w Kanadzie w rejonie Toronto. Jest to klub polonijny gdzie na chwile obecną ośmiu trenerów pracuje z 80 dziećmi. Akademia jest certyfikowana przez Ontario Soccer Association dzięki czemu może brać udział we wszystkich rozgrywkach prowadzonych w Kanadzie. Proces szkolenia jest nadzorowany przez OSA dzięki czemu Akademia oferuje najlepsze warunki dla piłkarskiego rozwoju swoich podopiecznych.

 

Grzegorz Raus (Dyrektor Akademii Piłkarskiej Beniaminek): „Ciekawa inicjatywa, która w perspektywie może przynieść korzyści dla obu stron. Piłka nożna w Kanadzie się rozwija. Możemy się uczyć od siebie pod względem organizacyjnym i szkoleniowym. Beniaminek organizuje świetne turnieje, na których w przyszłości miło będzie gościć drużynę Lakeshore. My też wierzymy, że polecimy w roku 2020 do Kanady pomóc w działaniu z kadrą trenerską. Wyjazd z drużyną Beniaminka byłyby piękną przygodą, a marzenia są po to by je realizować. Przypomnę, że pierwszą pracą trenerską Marka Sokoła były grupy treningowe Beniaminka. Fajnie że dalej rozwija swoje pasje za oceanem.”