Beniaminek wśród wielkich klubów na „Steel Cup 2019”! AC Milan zdobył Zakopane!

To była niesamowita piłkarska przygoda! Zawodnicy Beniaminka z rocznika 2010 spędzili cztery dni w Zakopanem (30 maja – 2 czerwca), gdzie brali udział w turnieju „Stal Rzeszów Steel Cup 2019”. Międzynarodowa obsada, świetne drużyny i wielkie piłkarskie emocje.

beniaminek_2010_zakopane_2019_7

Nasi młodzi zawodnicy mogli się zmierzyć między innymi z portugalskim FC Porto, ukraińskimi Karpatami Lwów, polskimi zespołami takimi jak Legia Warszawa, Lech Poznań czy Górnik Zabrze. Bardzo cenne boiskowe doświadczenie i chwile, które chłopcy zapamiętają na długo. Poza grą w piłkę nasi zawodnicy wybrali się kolejką na Gubałówkę, odwiedzili Termy Gorący Potok i wspólnie z innymi drużynami oglądali Finał Ligi Mistrzów na wielkim ekranie.

beniaminek_2010_zakopane_2019_2

Turniej wygrała ekipa AC Milan wyprzedzając w końcowej klasyfikacji Barca Academy Warszawa i Atletico Madryt. Tuż za podium nasi grupowi rywale, czyli FC Porto, na piątym miejscu doskonale nam znany Lokomotiv Kijów i kolejne zagraniczne drużyny Borussia Dortmund, Lokomotiva Zagrzeb i Stoke City.

beniaminek_2010_zakopane_2019_1Faza grupowa 
Beniaminek PROFBUD Krosno – Bronowianka Kraków 2:1
Beniaminek PROFBUD Krosno – Karpaty Lwów 3:4
Beniaminek PROFBUD Krosno – FC Porto 0:3
Beniaminek PROFBUD Krosno – Lech Poznań 1:1
Beniaminek PROFBUD Krosno – Stal Rzeszów 0:0

Faza finałowa
Beniaminek PROFBUD Krosno – Irzyk Warszawa 1:2
Beniaminek PROFBUD Krosno – Ursus Warszawa 2:1
Beniaminek PROFBUD Krosno – Górnik Zabrze 3:0
Beniaminek PROFBUD Krosno – Legia Warszawa 1:1

beniaminek_2010_zakopane_2019_4Beniaminek U-9: Wiktor Bożek, Fabian Jastrząb, Jakub Kopczak, Karol Kubal, Maks Półchłopek, Szymon Rozel, Daniel Szczurek, Filip Szwerc, Franciszek Szyndak, Arkadiusz Wąchała, Wiktor Włodarski, Oskar Zygmunt. Trenerzy: Mateusz Knap, Waldemar Szafran

Mateusz Knap (trener Beniaminka U-9): „Turniej „Steel Cup” w Zakopanem od początku traktowałem jako niezwykłą nagrodę za ciężką pracę, którą wykonaliśmy z drużyną w tym sezonie. Atletico, Milan, Juventus, Borussia, Porto … a gdzieś pomiędzy tymi wielkimi markami skromny Beniaminek z Krosna. Niesamowite! Wiedzieliśmy, że stojące przed nami wyzwania są trudne, ale wspólnie stawiliśmy im czoła, przeżywając przy okazji całą gamę emocji. Od rozczarowania po niewykorzystanych szansach – jak w pechowo przegranym meczu z Karpatami Lwów czy remisie ze Stalą Rzeszów, przez złość w momentach, gdy stać nas było na więcej, aż po radość, gdy zwyciężaliśmy z Górnikiem Zabrze, czy wyrównywaliśmy w dramatycznych okolicznościach z Legią Warszawa. Szkoda, że zabrakło nam odrobinę szczęścia, bo końcowy rezultat mógłby być lepszy. Nie mniej, wspominając występ chłopców, wciąż nasuwa mi się słowo, które już wielokrotnie powtarzałem poprzednich relacjach. Cóż, lepsze nie przychodzi mi do głowy! Duma. Jestem niezwykle dumny z każdego z nich – pokonujących krok po kroku własne słabości na boisku i poza nim, rozwijających swój talent i kształtujących charakter, wkładających w każdą minutę na boisku całe serce. To naprawdę twardziele! Halo, pobudka! Graliśmy z najlepszymi drużynami w Polsce i Europie, nie mając się absolutnie czego wstydzić! To świetne doświadczenie i idealny impuls do dalszego rozwoju. Podróż jest nagrodą. Ci chłopcy jeszcze nie jednego zaskoczą, jestem o tym przekonany. Na koniec chciałbym bardzo podziękować naszym niezawodnym rodzicom za pomoc i nieustanne wsparcie z trybun – dziękujemy za głośny doping i masę pozytywnej energii.”

Foto: Facebook Stal Rzeszów Steel Cup

beniaminek_2010_zakopane_2019_3

beniaminek_2010_zakopane_2019_6