Dobra gra chłopaków z Beniaminka U-10 w turnieju „Pogoń Kraków Cup”!

W miniony weekend (1-2 czerwca) drużyna Beniaminka Profbud Krosno U-10 rywalizowała z zespołami z całej Polski, a także z drużyną z Czech w turnieju Pogoń Kraków Cup.

b_2009_pogoncup_6

Nasi chłopcy stoczyli niezwykle ciekawą rywalizację w Grupie B, w której razem ze Śląskiem Wrocław i SMS Rzeszów walczyli o awans do najlepszej „szóstki” turnieju. Ostatecznie to nasi rywale mieli trochę więcej szczęścia, bo poziom tych trzech drużyn był bardzo wyrównany, a mecze trzymały w napięciu do ostatnich sekund.

b_2009_pogoncup_5

W fazie finałowej w „Lidze Europy” nasza drużyna grała o miejsca 7-12. Sporo ciekawych akcji i dobrych spotkań, zacięty bój z Wisła Kraków o triumf w grupie i 8 miejsce „biało-niebieskich” w stawce 24 drużyn w końcowej klasyfikacji. Błażej Chilik został wybrany „Najlepszym Zawodnikiem” naszej drużyny.

b_2009_pogoncup_4

Na podium turnieju nasi grupowi przeciwnicy – złoto dla SMS Rzeszów, a srebro dla Śląska Wrocław co pokazuje jak wymagająca była sobotnia rywalizacja. Brąz dla Znicza Pruszków. Gratulujemy! Kolejne cenne piłkarskie doświadczenie i fajne emocje z udziałem drużyny z rocznika 2009. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie!

Wyniki spotkań – grupa B
Beniaminek – Korona Kielce 1:0 (Kubal)
Beniaminek – MFK Vitkovice 2:0 (Kubal, Prajsnar)
Beniaminek – SMS Rzeszów 3:3 (Fejkiel, Kubal, Zając)
Beniaminek – Iskra Pszczyna 2:0 (Chilik, Fejkiel)
Beniaminek – AS Progres Kraków 7:1 (Kubal 5, Zając 2)
Beniaminek – Śląsk Wrocław 1:2 (Chilik)
Beniaminek – Orlik Przemyśl 7:1 (Chilik, Kotulak, Kubal, Prajsnar, Sajdak, Tarnawski, Zając)

Wyniki spotkań – Liga Europy
Beniaminek – Hutnik Kraków 4:2 (Zając 2, Kubal, Prajsnar)
Beniaminek – Korona Kielce 3:0 (Zając 2, Fejkiel)
Beniaminek – Skra Częstochowa 4:1 (Tarnawski 2, Kubal, Zając)
Beniaminek – Wisła Kraków 1:2 (Prajsnar)
Beniaminek – Parasol Wrocław 1:0 (Kubal)

b_2009_pogoncup_3

Klasyfikacja końcowa turnieju 
1. SMS Rzeszów
2. Śląsk Wrocław
3. Znicz Pruszków
4. Kadra Podokręgu Katowice
5. AP Reissa
6. Górnik Łęczna
7. Wisła Kraków
8. Beniaminek PROFBUD Krosno 
9. Parasol Wrocław
10. Skra Częstochowa
11. Korona Kielce
12. Hutnik Kraków
13. Stal Rzeszów
14. Iskra Pszczyna
15. MFK Vitkovice
16. Varsovia Warszawa
17. Pogoń Szczecin
18. KS Zakopane
19. UKS Orlik Przemyśl
20. AS Progres Kraków
21. Pogoń I Kraków
22. AP TOP 54 Biała Podlaska
23. Pogoń II Kraków
24. AP Vivio Krosno

Beniaminek U-10: Hubert Klara – Błażej Chilik, Adrian Fejkiel, Szymon Kotulak, Szymon Krówka, Miłosz Kubal, Piotr Pelczarski, Patryk Prajsnar, Hubert Sajdak, Bartosz Tarnawski, Kacper Zając. Trener Paweł Tomkiewicz.

b_2009_pogoncup_1

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-10): „Dobry turniej w naszym wykonaniu, bardzo ciężkie warunki do gry, wysoka temperatura, spora kumulacja spotkań, ale chłopaki dali radę. Jest oczywiście niedosyt, bo na 30 sekund do końca tracimy bramkę z SMS Rzeszów i remisujemy 3:3 co decyduje o braku awansu do najlepszej ligi. Również spory niedosyt po meczu ze Śląskiem Wrocław, gdzie sam trener przyznał, że rzadko to mówi ale byliśmy lepszą drużyną. W drugim dniu piłkarski maraton i jedynie porażka z Wisłą Kraków, gdzie twierdzę że mecz na remis, na pewno nie zasługiwaliśmy na porażkę, bo mieliśmy mnóstwo sytuacji. Taka jest piłka. Bardzo jestem zły na to co działo się poza boiskiem, niektórzy chłopcy nie potrafią wykorzystać szansy, która została im dana i ich zachowanie determinuje to iż w następnym turnieju na pewno nie wystąpią. Brak szacunku do kolegów oraz do słów trenera, nie można sobie na to pozwolić i na pewno nie będę tego akceptował. Pomimo tego faktu jestem zadowolony z gry, bo pomijając dwa pierwsze spotkania w sobotę w każdym meczu chcieliśmy grać w piłkę i naprawdę to dobrze funkcjonowało.”

Foto: Facebook „Pogoń Kraków Cup”