Sukces „biało-niebieskich”! Beniaminek wygrywa „SALTmine Cup 2019”!

To był niesamowicie emocjonujący weekend z udziałem dwóch drużyn Beniaminka w turnieju „SALTmine Cup 2019”. Nasi chłopcy z rocznika 2009 sięgnęli po złote medale wygrywając finał z Górnikiem Zabrze po golu w ostatniej sekundzie „Króla Strzelców” turnieju Kacpra Zająca (16 goli). Zawodnicy z rocznika 2008 zajęli IV miejsce dobrze prezentując się na murawie, a mogli w tym turnieju zagrać z tak świetnymi zespołami jak triumfator belgijski KRC Genk, hiszpańska Valencia CF czy grecki PAOK Saloniki. Świetne piłkarskie doświadczenie dla naszych młodych zawodników i kolejna sportowa przygoda o której będziemy długo pamiętać.

beniaminek_2009_saltmine_06

Radosław Gromala (trener Beniaminka U-11 i U-10): „Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie na tak duży turniej organizowany przez „Fundacje Mali Mistrzowie”, była to wielka radość zagrać z drużynami topowymi w Polsce ale również i w Europie. Bardzo ciekawe również doświadczenie spotkało nas mierząc się z zawodnikami z Azji. Mamy nadzieję, że zostawiliśmy po sobie dobre wrażanie oraz że w przyszłości będziemy również mogli się spróbować z zespołami takiego pokroju.”

beniaminek_2008_saltmine_01

O turnieju w mediach:

Zdjęcia: www.futmal.pl

beniaminek_2009_saltmine_04

„SALTmine Cup U-10”

Wyniki spotkań grupowych
Beniaminek – Śląsk Wrocław 5:0
Beniaminek – Wisła Brzeźnica 0:3
Beniaminek – Czarni Kraków 4:0
Beniaminek – AS Progres Kraków 4:1
Beniaminek – AP Wieliczka 6:0
Beniaminek – AP21 Chrzanów 4:1
Beniaminek – Cracovia Kraków 3:0

beniaminek_2009_saltmine_02

Ćwierćfinał
Beniaminek – FC Wakatake 4:1

Półfinał 
Beniaminek – AP21 Chrzanów 2:1

Mecz o 3 miejsce 
Beniaminek – Górnik Zabrze 2:1

Beniaminek U-10: Hubert Klara – Igor Wanik, Jakub Zygmunt, Błażej Chilik, Patryk Prajsnar, Kacper Zając, Piotr Pelczarski, Szymon Kotulak, Adrian Fejkiel, Bartosz Tarnawski, Miłosz Kubal, Szymon Krówka.

beniaminek_2009_saltmine_03

Radosław Gromala (trener Beniaminka U-10): „Pierwszy dzień dla drużyny U-10 przebiega praktycznie bezproblemowo. W większości meczy jesteśmy stroną, która wygląda lepiej piłkarsko na tle przeciwników, a zmagania kończymy na pierwszym miejscu z sześcioma zwycięstwami i jedną porażką oraz z bilansem bramkowym 25:5. Bardzo cieszy styl jaki prezentujemy przez cały dzień zmagań. Drugi dzień zmagań rozpoczynamy meczem z japońskim zespołem Wakatake. Drużyna, która bardzo mile zaskoczyła jakością gry. Jeden z nielicznych meczy, w którym przeciwnicy starali się utrzymywać przy piłce mimo ciągłego nacisku z naszej strony. Wygrywamy mecz 4:1 jednak zagraniczni koledzy zostawili naprawdę bardzo dobre wrażenie po sobie. W półfinale trafiamy na grupowego rywala AP21 Chrzanów. Choć to przeciwnicy pierwsi obejmują prowadzenie to bardzo szybko wyrównujemy i zdobywamy kolejną bramkę. Mecz mimo wszystko kontrolowany przez naszą drużynę i zasłużenie awansujemy do finału. W finale czeka na nas Górnik Zabrze. Choć to zabrzanie pierwsi strzelili gola, to po chwili już widniał wynik remisowy. Był to typowy mecz walki, choć wygraliśmy, po przepięknym strzale z rzutu wolnego w ostatniej minucie, to nasz styl w tym meczu był daleki od tego co chcemy prezentować. Za bardzo chcieliśmy, zapominając o jakości naszej gry.”

beniaminek_2009_saltmine_01

„SALTmine Cup U-11”

Wyniki spotkań grupowych
Beniaminek – KRC Genk 0:2
Beniaminek – Szkoła Futbolu Staniątki 2:0
Beniaminek – Górnik Wieliczka 3:0
Beniaminek – Valencia CF 0:3
Beniaminek – 1.FC Slovacko 0:0
Beniaminek – Wisła Kraków 2:1
Beniaminek – Górnik Zabrze 1:0

beniaminek_2008_saltmine_04

Ćwierćfinał
Beniaminek – PAOK Saloniki 2:2 k. 3:1

Półfinał 
Beniaminek – Górnik Zabrze 0:4

Mecz o 3 miejsce 
Beniaminek – Valencia CF 1:4

Beniaminek U-11: Emilian Kulon – Bartosz Szczepek, Jakub Borowski, Patryk Prajsnar, Julian Cecuła, Paweł Pelczarski, Piotr Knap, Miłosz Kubal, Nikodem Majewski, Miłosz Krowicki, Filip Haniebnik.

beniaminek_2008_saltmine_03

Radosław Gromala (trener Beniaminka U-11): „Dla drużyny U-11 przeprawa pierwszego dnia była dużo cięższa. Mieliśmy okazję rywalizować z takimi markami jak KRC Genk czy Valencia CF, a na deser Wisła Kraków, Górnik Zabrze, czy znajome 1.FC Slovacko, a także zespoły Szkoły Futbolu Staniątki oraz gospodarze czyli Górnik Wieliczka. Pierwszego dnia kończymy zmagania na trzecim miejscu w grupie zaraz za Valencią i Genkiem. W drugim dniu zmagań rozpoczynamy ćwierćfinał meczem z PAOK Saloniki. Drużyna bardzo dobrze wyszkolona technicznie, tworzyła sobie co raz sytuacje, jednak ogrom szczęścia spada na naszą drużynę. Przeciwnicy ostrzeliwali naszą bramkę, ale dzielnie się bronimy, a gdy przejmujemy piłkę staramy się przy niej utrzymać lub spróbować zaskoczyć rywala kontratakiem. Sztuka udaje nam się dwukrotnie, a mecz kończy się remisem 2:2. O awansie decydować ma seria rzutów karnych, gdzie wygrywamy 3:1. W półfinale czeka już na nas Górnik Zabrze. Mecz jednostronny, przegrywamy go 0:4 i zagramy mecz o III miejsce również z naszym rywalem z grupy – Valencią. Widać było już zmęczenie wśród naszych zawodników. Przegrywamy 1:4, jednak postawa chłopaków była wielka, starali się grać do końca mimo niekorzystnego rezultatu za co należą się im jeszcze raz ogromne brawa.”

beniaminek_2008_saltmine_02