Ligowy raport ze spotkań Beniaminka (27.05 – 2.06)

Sporą ilość ligowych spotkań rozgrywają w ostatnim czasie drużyny naszej Akademii. Siedem zespołów Beniaminka gra mecze w Podkarpackich Ligach Trampkarzy, Młodzików i Młodziczek, a także w Lidze Młodzika OZPN, a dziś prezentujemy raport z rozegranych spotkań w dniach 27 maja – 2 czerwca. Aktualne tabele i wszystkie wyniki z całego sezonu w zakładce „Liga”.

DSC_0747

Podkarpacka 1 Liga Trampkarza Starszego – 11 kolejka
DAP Dębica – Beniaminek PROFBUD Krosno 5:1

Bramka: Kacper Borkowski.
Asysta: Patryk Słowik.

Beniaminek U-15: Szymon Jastrzębski – Jakub Wojtasik, Patryk Słowik, Kacper Bolanowski, Filip Mucha, Szymon Górka, Tomasz Bober, Mateusz Szafran, Kacper Borkowski, Wiktor Potera, Krystian Jarosz oraz Kacper Ziajka, Błażej Korzeniowski, Fabian Gacek, Szymon Serwiński.

Tomasz Wacek (trener Beniaminka U-15): „Słabo weszliśmy w mecz, bo już w pierwszej minucie po wyrzucie z autu i błędzie całej obrony straciliśmy bramkę, a następnie po słabym wybiciu piłki przez bramkarza straciliśmy drugą. Później my przejęliśmy inicjatywę i zaowocowało to bramką Kacpra Borkowskiego, mieliśmy kolejne dwie, trzy dogodne sytuacje lecz brakło lepszego uderzenia lub podania. W ostatniej akcji pierwszej połowy przeciwnik wyprowadził kontratak i strzelił kolejną bramkę. W drugiej połowie więcej z gry miał DAP, co udokumentował strzeleniem kolejnych dwóch bramek, przy biernej postawie głównie obrony naszej drużyny.”


Podkarpacka 1 Liga Trampkarza Starszego – 12 kolejka
Beniaminek PROFBUD Krosno – Stal Mielec 2:1

Bramki: Wiktor Potera, Jakub Michalski.
Asysty: Kacper Borkowski, Krystian Jarosz.

Beniaminek U-15: Szymon Jastrzębski – Jakub Wojtasik, Patryk Słowik, Kacper Bolanowski, Szymon Serwiński, Szymon Górka, Filip Mucha, Mateusz Szafran, Kacper Borkowski, Wiktor Potera, Krystian Jarosz oraz Jakub Michalski.

Tomasz Wacek (trener Beniaminka U-15): „Byliśmy lepszą drużyną piłkarsko i dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, lecz brakowało nam w kluczowych momentach dokładności i jakości. Dopiero w drugiej połowie dobre podanie Krystiana Jarosza wykorzystał Wiktor Potera i objęliśmy prowadzenie. Później kapitalnym strzałem popisał się Kuba Michalski, który z ok. 25 m strzelił w samo okienko i podwyższył wynik na 2:0. W końcowym fragmencie gry nonszalancję naszej obrony wykorzystał zespół z Mielca i musieliśmy do ostatnich minut drżeć o wynik. Nie graliśmy wielkiego meczu lecz muszę pochwalić zespół za konsekwentną grę i walkę do końca. Cieszy również postawa młodego Kuby Michalskiego, który wszedł na boisko i strzelił ważną i piękną bramkę, która w konsekwencji dała nam komplet punktów.”


Podkarpacka 1 Liga Trampkarza Starszego – 13 kolejka
Ekoball Sanok – Beniaminek PROFBUD Krosno 1:5

Bramki: Kacper Borkowski, Tomasz Bober, Mateusz Szafran, Krystian Jarosz i Kacper Bolanowski.
Asysty: Wiktor Potera 2, Tomasz Bober, Kacper Bolanowski. 

Beniaminek U-15: Szymon Jastrzębski – Jakub Wojtasik, Patryk Słowik, Kacper Bolanowski, Filip Mucha, Szymon Górka, Tomasz Bober, Mateusz Szafran, Kacper Borkowski, Wiktor Potera, Krystian Jarosz oraz Szymon Serwiński, Michał Telega.

Tomasz Wacek (trener Beniaminka U-15): „Już w 10 sekundzie objęliśmy prowadzenie – Kacper Borkowski wykorzystał świetne podanie Tomka Bobera. Później poszliśmy za ciosem i jeszcze dwukrotnie pokonaliśmy bramkarza. Najpierw z dystansu Tomek Bober, a później z rzutu wolnego Mateusz Szafran. W 30 min po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Tomek i od tego momentu graliśmy w „dziesiątkę”. Na początku drugiej połowy straciliśmy bramkę gdy po długim podaniu i sytuacji sam na sam. Mimo osłabienia graliśmy bardzo dobre zawody. Najpierw Krystian Jarosz wykończył kontratak, a później Kacper Bolanowski ładnym uderzeniem z rzutu wolnego ustalił wynik spotkania. Ostatni wyjazdowy mecz U-15 zagraliśmy na bardzo wysokim poziomie. Po czerwonej kartce i grając w osłabieniu musieliśmy momentami cierpieć, ale mądrość i jakość w grze spowodowała, że strzeliliśmy kolejne bramki i zgarnęliśmy komplet punktów.”


Podkarpacka 1 Liga Trampkarza Młodszego – 11 kolejka
DAP Dębica – Beniaminek PROFBUD Krosno 2:1

Bramka: Fabian Gacek.

Beniaminek U-14: Franciszek Cecuła – Błażej Korzeniowski, Kamil Czekański, Antoni Patla, Norbert Barczak, Fabian Gacek, Wiktor Jaślar, Bartosz Zimnicki, Leon Wieczorek, Wojciech Kotulak, Patryk Szczurek oraz Kacper Zych, Kamil Bęben, Miłosz Kluczek, Jakub Michalski, Igor Zarzyka.

Marek Adamiak (trener Beniaminka U-14): „Wydarzenia na boisku odzwierciedlały grę drużyny w obecnej rundzie. W ofensywie wygląda to całkiem przyzwoicie, kreujemy cztery świetne sytuacje do strzelenia bramki, ale niestety piłka nie wpada do siatki, natomiast tradycyjnie tracimy gole w „komediowy” sposób.”


Podkarpacka 1 Liga Trampkarza Młodszego – 12 kolejka
Beniaminek PROFBUD Krosno – Karpaty Krosno 5:1

Bramki: Jakub Michalski, Wiktor Jaślar, Patryk Szczurek, Kamil Bęben, Leon Wieczorek.

Beniaminek U-14: Franciszek Cecuła – Błażej Korzeniowski, Kamil Czekański, Antoni Patla, Norbert Barczak, Fabian Gacek, Wiktor Jaślar, Bartosz Zimnicki, Leon Wieczorek, Wojciech Kotulak, Patryk Szczurek oraz Kacper Zych, Kamil Bęben, Miłosz Kluczek, Jakub Michalski, Igor Zarzyka.

Marek Adamiak (trener Beniaminka U-14): „Dobry mecz w naszym wykonaniu. Przyczepić się można tylko do straconej bramki w prosty sposób oraz do kilku minut drugiej połowy gdzie brakowało dokładnego otwarcia gry. Przy odrobinie lepszej skuteczności można było dołożyć jeszcze dwie, trzy bramki. Kolejny mecz szukaliśmy optymalnego ustawienia na boisku pod względem personalnym, w końcu „zapaliło”, stąd nie wszyscy zawodnicy zagrali odpowiednią liczbę minut. Jak wspomniałem gra wyglądała całkiem dobrze i założeniem przedmeczowym było utrzymać w grze zawodników, którzy na chwilę obecną prezentują najwyższą formę sportową, zwłaszcza bezpośrednio odpowiedzialnych za defensywę. Ogólnie brawa dla chłopaków za dyscyplinę taktyczną, zaangażowanie oraz ofensywną grę.”


Podkarpacka 1 Liga Młodzika Starszego – 10 kolejka
Beniaminek PROFBUD Krosno – DAP Dębica 7:0

Bramki: Emanuel Gibała 4, Antoni Aszklar, Dawid Krzywda, Antoni Krawiec. 

Kamil Chmielowski (trener Beniaminka U-13): „Nieźle przełożyliśmy to nad czy pracowaliśmy w treningu na mecz. Za to brawa dla chłopaków. Natomiast samo tempo spotkania średnie – tu duże rezerwy. Piękne bramki wynagradzają jednak niektóre mankamenty. Pracujemy dalej.”


Podkarpacka 1 Liga Młodzika Starszego – 12 kolejka
APPN Mielec – Beniaminek PROFBUD Krosno 1:2

Bramki: Dawid Krzywda 2. 

Kamil Chmielowski (trener Beniaminka U-13): „Ciężki, wyrównany mecz – jak zwykle przy okazji potyczek z APPN. Początek zgodnie z założeniami, budowaliśmy akcje na połowie przeciwnika, utrzymywaliśmy się przy piłce, ale brakowało konkretów. W drugiej odsłonie oddaliśmy niepotrzebnie inicjatywę mielczanom i mieliśmy duży problem z przeniesieniem ciężaru gry na połowę przeciwnika. Koniec końców wyszarpane zwycięstwo w bardzo ciężkich warunkach. Brawa dla chłopaków za walkę do końca. Pracujemy dalej!


Podkarpacka 2 Liga Młodzika Młodszego – 11 kolejka
Igloopol Dębica – Beniaminek PROFBUD Krosno 0:1

Bramka: Franciszek Kania.

Beniaminek U-12: Jakub Kasperkowicz – Oskar Zając, Szymon Dębiczak, Jakub Barczak, Jakub Pawlik, Franciszek Kania, Igor Szergowicz, Tobiasz Jastrząb, Karol Michna oraz Kamil Janowski, Szymon Wójcik, Anna Skrzypczyk.

Kamil Pelczar (trener Beniaminka U-12): „Niezły mecz z obu stron, przez co gra głównie toczyła się w środkowej strefie boiska. Wydaje mi się, że szalę zwycięstwa na naszą korzyść charakterem i determinacją! Cieszy mnie to, że to co to o czym rozmawiamy w szatni krok po kroku staramy przekładać na boisko. Jednak musimy mieć świadomość, że nie wszystko funkcjonowało na takim poziomie jaki bym sobie życzył. Dlatego pracujemy dalej i jeszcze mocniej!”

Podkarpacka 2 Liga Młodzika Młodszego – 12 kolejka
Beniaminek PROFBUD Krosno – Resovia Rzeszów 1:1

Bramka: Igor Szergowicz.

 


Podkarpacka Liga Młodziczek – 11 kolejka
AP Jasło – Beniaminek PROFBUD Krosno Girls 0:10

Bramki: Kinga Klimczak 3,  Wiktoria Frydrych 3, Nikola Tłuściak 2, Kinga Głód 2.

Beniaminek Girls: Olga Płaza, Amelia Fiuk, Amelia Futyra, Milena Smoleń, Nikola Tłuściak, Ala Mercik, Iza Mielech, Kinga Klimczak, Martyna Jasłowska, Kinga Głód, Wiktoria Frydrych, Maja Krychta, Karolina Rak, Julia Gałuszka.

Marcin Maculski (trener Beniaminek Girls): „Mecz bez większej historii jak to w naszym wykonaniu ostatnio bywa. Pierwsza połowa to słabsza gra, dostosowaliśmy się do drużyny z Jasła, bardzo mała ilość celnych podań. W drugiej połowie zagrały dziewczynki bardziej doświadczone i wyglądało to troszkę lepiej, ale do perfekcji dużo jeszcze brakuje. Przewaga dziewczynek w tabeli jest bardzo duża i po następnym meczu możemy świętować Mistrza Podkarpacia!”

Spotkanie 8 kolejki z dnia 7.05.2019 Beniaminek Profbud Krosno – Grodziszczanka Grodzisko Dolne został zweryfikowany jako walkower 3:0 dla Beniaminka – drużyna gości nie przyjechała na mecz.


Liga Młodzika OZPN Krosno (Grupa III) – 11 kolejka (zaległy)
Victoria Dobieszyn – Beniaminek Soccer Schools 0:14

Bramki: Maksymilian Chilik Maksymilian  4  (27, 30, 51, 55), Hubert Szuba 2 (20, 28), Konrad Mikulski 2 (33, 40), Miłosz Zajdel (22), Fabian Wilk (35), Dawid Gembicz (46), Szymon Szmyd (48), Miłosz Grygolec (53), Miłosz Biały (58).

BSS U-13: Janek Domaradzki – Arkadiusz Smoleń, Miłosz Zajdel, Paweł Penar, Mikołaj Gębala, Maksymilian Chilik, Kornel Półchłopek, Fabian Wilk, Aleksander Pyter oraz Hubert Szuba, Dawid Gembicz, Konrad Mikulski, Szymon Filipiak, Miłosz Grygolec, Miłosz Biały, Szymon Szmyd. Trenerzy: Grzegorz Raus, Kacper Moskal.

Grzegorz Raus (trener BSS U-13): „Szacunek dla podopiecznych trenera Grzegorza Cynarskiego za grę do końca. Drużyna dużo młodsza i naprawdę do pewnego momentu trzymała się dzielnie. Szanujmy takie drużyny, że w polskiej piłce takim ludziom się chce i próbują ratować kluby wiejskie. W takich zapaleńcach siła i ktoś powinien to doceniać. Dziękuję za koszulkę Victorii – to pamiątka! Co do Beniaminek Soccer Schools to dużo spostrzeżeń co do spraw szkoleniowych i pedagogicznych mamy z trenerem Kacprem z tego meczu i myślę, że zawodnicy sporo zrozumieli po tym spotkaniu żeby być lepszym człowiekiem i sportowcem. Bardzo w to wierzę.”


Liga Młodzika OZPN Krosno (Grupa IV) – 17 kolejka
Beniaminek PROFBUD Krosno – Ostoja Kołaczyce 4:1

Bramki: Jan Zych 2, Konrad Krzywda, Paweł Pelczarski.
Asysta: Paweł Pelczarski.

Beniaminek U-11: Emilian Kulon – Jan Zych, Miłosz Krowicki, Dawid Kamyk, Patryk Prajsnar, Julian Cecuła, Konrad Krzywda, Piotr Knap, Filip Haniebnik oraz Bartosz Szczepek, Miłosz Kubal, Nikodem Majewski, Paweł Pelczarski, Mateusz Śnieżek, Gracjan Walczak.

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Wracamy po długiej przerwie w lidze. Pierwsza połowa to nasza dominacja – ok. 80-90% posiadania piłki, a i tak przegrywamy 0:1. W przerwie kilka słów motywujących i uspokajających, bo za każdym razem gdy tracimy bramkę za duża nerwowość i błędne ustawienie całego zespołu – to było widoczne zwłaszcza w drugiej połowie, gdzie rywal całą drużyną bronił się na 10-12 metrze od swojej bramki. Plus, że do końca staramy się strzelić kolejne bramki. Na minus nasza postawa i nastawienie w głowie przy negatywnym wyniku.”


Liga Młodzika OZPN Krosno (Grupa IV) – 19 kolejka
Beniaminek PROFBUD Krosno – Standart Święcany 14:0

Bramki: Miłosz Kubal 6, Konrad Krzywda 2, Paweł Pelczarski 2, Julian Cecuła 2, Bartosz Szczepek i Miłosz Krowicki.
Asysty: Piotr Knap 4, Patryk Prajsnar 3, Filip Haniebnik 2, Miłosz Krowicki.

Beniaminek U-11: Emilian Kulon – Jan Zych, Miłosz Krowicki, Dawid Kamyk, Patryk Prajsnar, Julian Cecuła, Konrad Krzywda, Piotr Knap, Filip Haniebnik oraz Bartosz Szczepek, Miłosz Kubal, Nikodem Majewski, Paweł Pelczarski, Mateusz Śnieżek, Gracjan Walczak.

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Kolejne spotkanie gdzie mocno przeważamy nad rywalem, celem na ten mecz było zagrać dobrze w defensywie i ten cel został zrealizowany. Natomiast w przerwie daliśmy sobie cel ofensywny, którego nie udało się osiągnąć ale poprzeczka była wysoko zawieszona. Cel zawsze powinien być wysoki, ale osiągalny do zrealizowania, aczkolwiek cieszy mnie druga połowa i większa współpraca w drużynie. Czekamy na kolejne spotkania i liczymy na dobre występy naszej drużyny.”