O krok od medalu dla Beniaminka U-8 w turnieju „Pogoń Kraków Cup”!

Bardzo dobra postawa „Beniaminków” z rocznika 2011 podczas dwudniowego międzynarodowego turnieju w Krakowie! Beniaminek U-8 znakomicie zaprezentował się w pierwszym dniu turnieju wygrywając grupę C. Ofensywna gra przyniosła aż 32 strzelone bramki. Nasza drużyna odniosła 6 zwycięstw, a w jednym spotkaniu musiała uznać wyższość rywali. Faza pucharowa była bardzo emocjonująca i wymagająca. Drużyna Beniaminka zagrała z najlepszymi zespołami w turnieju i było to bardzo cenne doświadczenie dla naszych młodych zawodników. „Ligę Mistrzów” chłopcy rozpoczęli udanie od wygranej ze Śląskiem Wrocław, później przytrafiły się porażki z Lokomotivem, Tarnovią i Jagiellonią, jak to w piłce dziecięcej bywa, lepsze chwile nasi zawodnicy przeplatali trochę słabszymi, a inne drużyny też pokazały, że dobrze grają w piłkę. Wygrana z kolegami z AP Vivio sprawia, że Beniaminek pozostał w grze o medale i o wszystkim decydował ostatni zacięty pojedynek z Varsovią, w którym więcej bramek strzelili nasi boiskowi rywale. Radość dla jednych i spory niedosyt dla drugich, taka jest piłka, taki jest sport i tą rywalizację kochamy. Porażka w tym meczu sprawia, że w końcowej klasyfikacji nasza drużyna spadła na … 7 miejsce. Między lokatą którą zajmujemy, a srebrnymi i brązowymi medalami jest zaledwie trzy punkty różnicy!

pogoncup_2011_3

W Krakowie chłopcy potwierdzili, że praca na treningach pod okiem trenerów Waldemara Szafrana i Mateusza Knapa przynosi efekty, nasi zawodnicy stale robią postępy i widać to na turniejach w których biorą udział, nie tylko po odnoszonych wynikach, ale i po prezentowanej grze. Ofensywny styl przynosi 51 strzelonych goli w 13 rozegranych meczach. Wiktor Włodarski został wybrany na „Najlepszego zawodnika naszej drużyny”.

pogoncup_2011_2

Turniej „Pogoń Kraków Cup” w którym zagrały 32 drużyny wygrywa doskonale znany nam zespół Lokomotivu Kijów, który triumfował także w „ORLEN Beniaminek Krosno Cup”! Srebro dla Jagiellonii Białystok, a brąz dla Varsovii Warszawa. Gratulacje dla zwycięzców. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wszystkim drużynom za ciekawą, sportową rywalizację.

 

Wyniki spotkań – grupa C
Beniaminek PROFBUD Krosno – MFK Vitkovice 6:1
Beniaminek PROFBUD Krosno – APN GKS Tychy 5:3
Beniaminek PROFBUD Krosno – Zagłebie Lubin 6:2
Beniaminek PROFBUD Krosno – GKS Katowice 1:4
Beniaminek PROFBUD Krosno – Raków Częstochowa 4:3
Beniaminek PROFBUD Krosno – Legia Warszawa 6:5
Beniaminek PROFBUD Krosno – Pogoń II Kraków 4:1

Wyniki spotkań – Liga Mistrzów
Beniaminek – Raków Częstochowa 4:3 (wynik z grupy C)
Beniaminek – Śląsk Wrocław 4:2
Beniaminek – Lokomotiv Kijów 1:5
Beniaminek – Tarnovia Tarnów 1:4
Beniaminek – Jagiellonia Bialystok 2:7
Beniaminek – AP Vivio 7:2
Beniaminek – Varsovia Warszawa 4:6

pogoncup_2011_1

Beniaminek U-8: Kacper Cichoń, Damian Czekański, Alan Klimkiewicz, Alex Klimkiewicz, Karol Kubal, Piotr Majkut, Piotr Szafran, Filip Wacławski, Wiktor Włodarski, Aleksander Zajdel. Trener Waldemar Szafran.

Waldemar Szafran (trener Beniaminka U-8): „Dwa dni spędzone w Krakowie to bardzo miły czas. Przez cały pobyt towarzyszyły nam pozytywne emocje. Był to nasz pierwszy tak duży turniej i mogliśmy rywalizować z pozytywnym skutkiem z takimi drużynami jak Legia Warszawa, Zagłębie Lubin, Raków Częstochowa, czy Śląsk Wrocław. Za naszym „małym” sukcesem stały indywidualne umiejętności zawodników, poparte szczególnie w pierwszy dzień ogromną determinacją i poświeceniem. Mecze w takich turniejach traktujemy jako doskonały sposób nabierania doświadczenia i umiejętności taktycznych w grze. W naszej dalszej pracy priorytetowym celem będzie nadal kształtowanie indywidualne jednostki, chcąc z powodzeniem rywalizować na wysokim poziomie musimy stopniowo poprawić organizację gry, chłopcy muszą lepiej czytać i rozumieć sytuacje na boisku. Rodzicom dziękuję za wsparcie i wspaniały bardzo kulturalny doping. Podczas dwóch wspólnych dni stanowiliśmy prawdziwą drużynę, przebywanie z tymi dzieciakami to prawdziwa przyjemność!”