Beniaminek U-11 zagrał w „Pogoń Kraków Cup”!

Drużyna Beniaminka U-11 w miniony weekend wzięła udział w turnieju „Pogoń Kraków Cup”. Był to trzeci występ „biało-niebieskich” w tym turnieju, wcześniej w Krakowie rywalizowali chłopcy z roczników 2010 i 2011.

pogoncup_2008_2

W ciągu dwóch dni podopieczni trenerów Pawła Tomkiewicza i Radosława Gromali rozegrali 12 spotkań zdobywając kolejne piłkarskie doświadczenie. W pierwszym dniu nie udało się awansować do najmocniejszej grupy i w fazie pucharowej Beniaminek rywalizował w w „La Lidze” o miejsca 13-18, w której zabrakło jednego zwycięstwa do wygrania tej grupy. Nikodem Majewski został wyróżniony nagrodą dla „Najlepszego Zawodnika Drużyny”.

Turniej „Pogoń Kraków Cup” w którym zagrały 24 drużyny wygrywa FASE Szczecin, srebro dla Pogoni Szczecin, a brąz dla Jaguara Gdańsk. Gratulacje dla zwycięzców. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wszystkim drużynom za ciekawą, sportową rywalizację.

pogoncup_2008_4

Wyniki spotkań – faza grupowa
Beniaminek – Korona Kielce 0:3
Beniaminek – FASE Szczecin 0:7
Beniaminek – Hutnik Kraków 1:2 (Majewski)
Beniaminek – Iskra Pszczyna 8:1 (Krowicki 2, Szczepek 2, Delimat, Kamyk, Kubal, Majewski)
Beniaminek – Parasol Wrocław 1:4 (Majewski)
Beniaminek – Wigry Suwałki 2:0 (Majewski, Prajsnar)
Beniaminek – STF Champion Warszawa 1:0 (Delimat)

pogoncup_2008_3

Wyniki spotkań – faza pucharowa
Beniaminek – Rozwój Katowice 2:1 (Kamyk, Zych)
Beniaminek – Wigry Suwałki 2:1 (Kamyk, Delimat)
Beniaminek – Varsovia Warszawa 2:5 (Delimat 2)
Beniaminek – Wisła Kraków 2:1 (Delimat, Szczepek)
Beniaminek – Jedynka Reda 0:3

Beniaminek U-11: Patryk Dalimat, Dawid Kamyk, Miłosz Krowicki, Miłosz Kubal, Nikodem Majewski, Patryk Prajsnar, Bartosz Szczepek, Mateusz Śnieżek, Gracjan Walczak, Jan Zych. Trenerzy Paweł Tomkiewicz i Radosław Gromala.

pogoncup_2008_5

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Bardzo dobre granie w ciągu dwóch dni turnieju. W pierwszym dniu z drużyną Korony i FASE – zwycięzca turnieju, byliśmy zespołem słabszym, tak szkoda meczu z Hutnikiem Kraków gdzie to był nasz najlepszy mecz w całym turnieju. Spotkanie z Parasolem Wrocław to inna historia, bo zmęczenie dało tutaj o sobie znać, ale każda drużyna która grała 3-4 mecz pod rząd tak wyglądała. Drugi dzień to rywalizacja z drużynami o podobnym poziomie, dobre mecze z Rozwojem, Wisłą czy Wigrami oraz bardzo słabe spotkanie z Varsovią. W ostatnim meczu zabrakło sił i Patryka, który z powodu kontuzji nie mógł nam pomóc, szkoda bo wygraną dałaby mistrzostwo tej grupy. Pracujemy dalej, na ten weekend kolejne zmagania, gdzie szansę dostanie kilku chłopców którzy dobrze się pokazali w tym turnieju.”

Foto: Pogoń Kraków Cup