Ligowy raport ze spotkań „Beniaminków”

Prezentujemy kolejny ligowy raport ze spotkań naszych drużyn w rozgrywkach Podkarpackiego ZPN i OZPN Krosno. Poniżej znajdziecie relacje z aż dziewięciu spotkań. Zdjęcia z meczy, na których był nasz redakcyjny fotograf można oglądać na naszym koncie na Facebooku.


Podkarpacka 1 Liga Trampkarza Starszego – 9 kolejka
Siarka Tarnobrzeg – Beniamiaminek PROFBUD Krosno 2:3

Bramki: Krystian Jarosz 2, Kacper Borkowski.
Asysty: Tomasz Bober, Filip Mucha, Jakub Wojtasik. 

Beniaminek U-15: Szymon Jastrzębski – Wiktor Potera, Patryk Słowik, Kacper Bolanowski, Kacper Ziajka, Szymon Górka, Tomasz Bober, Mateusz Szafran, Kacper Borkowski, Krystian Jarosz, Filip Mucha oraz Szymon Serwiński, Jakub Wojtasik.

Tomasz Wacek (trener Beniaminka U-15): „Pierwszą połowę przespaliśmy, ale drugą zagraliśmy na bardzo dobrym poziomie. Szybko strzelona bramka pomogła uwierzyć we własne możliwości, przez co podnieśliśmy jakość gry i stwarzaliśmy kolejne sytuacje, a co najważniejsze skutecznie je wykańczaliśmy”.


2005_2019_stalrz

Podkarpacka 1 Liga Trampkarza Młodszego – 8 kolejka
Beniaminek PROFBUD Krosno – Stal Rzeszów 5:6

Bramki: Patryk Szczurek 5. 

Beniaminek U-14: Franciszek Cecuła – Jakub Michalski, Norbert Barczak, Antoni Patla, Miłosz Kluczek, Wiktor Jaślar, Fabian Gacek, Wojciech Kotulak, Leon Wieczorek, Błażej Korzeniowski, Patryk Szczurek oraz Kacper Zych, Miłosz Koczera, Igor Zarzyka, Bartosz Zimnicki, Kamil Czekański.

Marek Adamiak (trener Beniaminka U-14):Gra obronna nie istniała w tym meczu z naszej strony. Każdy indywidualny błąd został zamieniony na bramkę przez przeciwnika. Wytłumaczenie całej sytuacji bardzo proste, jak trenujesz tak grasz! Zbyt duża absencja na zajęciach zawodników z formacji obronnej i efekt widzieliśmy. Na plus ciągły atak na bramkę rywala i mnóstwo stworzonych sytuacji.”


2005_2019_karpaty

Podkarpacka 1 Liga Trampkarza Młodszego – 5 kolejka (zaległy)
Karpaty Krosno – Beniaminek PROFBUD Krosno 2:4

Bramki: Leon Wieczorek, Fabian Gacek, Patryk Szczurek, Wojciech Kotulak.

Beniaminek U-14: Franciszek Cecuła – Kamil Czekański, Norbert Barczak, Igor Zarzyka, Fabian Gacek, Wiktor Jaślar, Bartosz Zimnicki, Leon Wieczorek, Wojciech Kotulak, Błażej Korzeniowski, Patryk Szczurek oraz Kacper Zych, Miłosz Koczera, Jakub Michalski, Miłosz Kluczek, Kamil Bęben.

Marek Adamiak (trener Beniaminka U-14):Wąskie boisko, na którym rozgrywaliśmy mecz derbowy mocno determinował sposób gry. Ciężko było otwierać i budować grę, mimo wszystko oddaliśmy sporo strzałów. Przeciwnik braki techniczno – taktyczne nadrabiał walecznością i momentami mecz był bardzo ostry. Zasłużone zwycięstwo.”


2006_2019_resovia_1

Podkarpacka 1 Liga Młodzika Starszego – 8 kolejka
Beniaminek PROFBUD Krosno – Resovia Rzeszów 4:2

Bramki: Szymon Salamon 3, Emanuel Gibała.

Beniaminek U-13: Karol Borowski – Mirosław Irzyk, Franciszek Urbanik, Dawid Cyrkiel, Antoni Aszklar, Szymon Gierlach, Jakub Kościelniak, Krzysztof Kolanko, Szymon Salamon oraz Krystian Paczkowski, Emanuel Gibała, Antoni Krawiec.

Kamil Chmielowski (trener Beniaminka U-13): „Drużyna pokazała charakter od pierwszej do ostatniej minuty. Nawet w pierwszej odsłonie gdy przegrywaliśmy już 0:2 wyglądaliśmy co najmniej dobrze. Ciężko w całym spotkaniu było doszukać się słabych punktów w naszej drużynie. W przerwie konstruktywna podpowiedź, poprawa kilku mankamentów i podkręcenie tempa czego konsekwencją bramki. Brawo drużyna!”


Podkarpacka 1 Liga Młodzika Starszego – 4 kolejka (zaległy)
AP Stalowa Wola – Beniaminek PROFBUD Krosno 5:1

Bramka: Szymon Gierlach

Kamil Chmielowski (trener Beniaminka U-13): „Nie służą nam dalekie wyjazdy do Stalowej Woli. Podobny scenariusz jak w ubiegłej rundzie i podobny przebieg całego spotkania. Ospali i skarceni na początku spotkania, w drugiej połowie gramy głównie na połowie przeciwnika, ale bez konkretów. Można by było szukać usprawiedliwień i wymienić kilka czynników, które miały wpływ na tą postać rzeczy i pewnie niektóre byłyby zasadne, ale gdy przegrywa się 1:5 to po prostu nie wypada. Nie rozpaczamy, pracujemy dalej i jeszcze ciężej!”


2007_2019_jaslo

Podkarpacka 2 Liga Młodzika Młodszego – 8 kolejka
Beniaminek PROFBUD Krosno – UKS 6 Jasło 1:2

Bramka: Karol Michna

Beniaminek U-13: Jakub Kasperkowicz – Szymon Dębiczak, Szymon Wójcik, Jakub Barczak, Jakub Pawlik, Franciszek Kania, Tobiasz Jastrząb, Karol Michna, Anna Skrzypczyk oraz Oskar Zając, Wiktor Węgrzyn, Igor Szergowicz, Miłosz Bolek.

Kamil Pelczar (trener Beniaminka U-12): „Przeciwnik bardzo niewygodny i bardzo konkretny w swoich działaniach. Skrzętnie wykorzystał nasze proste błędy w defensywie i poniekąd to ustawiło mecz. W drugiej połowie prezentujemy się o niebo lepiej, stwarzając sporo sytuacji, jednak brakuje skuteczności. Podsumowując nie podobała mi się reakcja zawodników po porażce, szukamy wymówek, usprawiedliwień, które wręcz ocierają się o absurd!”


Podkarpacka 2 Liga Młodzika Młodszego – 7 kolejka (zaległy)
Siarka Tarnobrzeg – Beniaminek PROFBUD Krosno 2:1

Bramka:Igor Szergowicz.

Beniaminek U-12: Karol Michna – Oskar Zając, Szymon Wójcik, Jakub Barczak, Jakub Pawlik, Franciszek Kania, Miłosz Bolek, Kamil Janowski, Anna Skrzypczyk oraz Igor Szergowicz, Szymon Dębiczak.

Kamil Pelczar (trener Beniaminka U-12): „Cóż powiedzieć po takim spotkaniu. Przegrywamy mecz, w którym byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną. Po ostatnich słabszych występach wyglądało to co najmniej bardzo solidnie.”


bss2006_2019_dukla

Liga Młodzika OZPN Krosno – Grupa III
Przełęcz Dukla – Beniaminek Soccer Schools 0:3 (0:1)

Bramki: Maksymilian Chilik 2, Miłosz Grygolec.

BSS U-13: Jan Domaradzki – Paweł Penar, Miłosz Zajdel, Arkadiusz Smoleń, Maksymilian Chilik, Hubert Szuba, Kornel Półchłopek, Miłosz Grygolec, Dawid Gembicz oraz Mateusz Kandefer, Miłosz Biały, Szymon Szmyd, Aleksander Pyter, Szymon Filipiak, Fabian Wilk.

Grzegorz Raus (trener BSS U-13): „Czwarty mecz na wiosnę przyniósł nam czwarte zwycięstwo i oczywiście cieszymy się z tego faktu. Chociaż patrząc na wynik z pierwszej rundy gdzie koledzy z Dukli wygrali 5:2 w Krośnie to stan meczu jest 5:5, a bramkami na wyjeździe to Przełęcz awansowałaby do finału Ligi Mistrzów :) To oczywiście spojrzenie z dystansem i humorem, ale właśnie tak też na to trzeba patrzeć. Dobra atmosfera podczas spotkania spowodowała, że zarówno drużyna Beniaminka Soccer Schools jak i Przełęczy  Dukla w tym meczu zaprezentowała niezły poziom gry, a chłopcy starali się grać w piłkę. Bohaterem spotkania był Maksymilian Chilik, który pokazał, że jak zawodnik skoncentruje się w 100% na meczu i dobrze mentalnie w niego wejdzie to wszystko przychodzi łatwiej. To taka inspiracja dla wszystkich dzieciaków uprawiających sport, nie tylko futbol. Gramy dalej, a przed drużyną BSS U-13 wiele ciekawych spotkań i atrakcji. Zwycięstwo dedykujemy najmłodszemu zawodnikowi Kamilowi Kuźmikowi, który mimo kontuzji przyjechał na mecz do Dukli, by wesprzeć kolegów. Taka postawa pokazuje identyfikacje z klubem, drużyną. Szacunek.”


Liga Młodzika OZPN Krosno – Grupa IV
Beniaminek PROFBUD Krosno – AP Jasło 19:0

Bramki: Miłosz Krowicki 4, Paweł Pelczarski 2, Dawid Kamyk 2, Miłosz Kubal 2, Patryk Delimat 2, Patryk Prajsnar 2, Bartosz Szczepek, Julian Cecuła, Jakub Borowski, Nikodem Majewski, Jan Zych. 
Asysty: Dawid Kamyk 2, Patryk Delimat 2, Miłosz Kubal, Gracjan Walczak, Jakub Borowski, Bartosz Szczepek, Patryk Prajsnar, Julian Cecuła, Filip Haniebnik, Nikodem Majewski, Mateusz Śnieżek, Jan Zych

Beniaminek U-11: Emilian Kulon – Miłosz Kubal, Miłosz Krowicki, Gracjan Walczak, Patryk Delimat, Jakub Borowski, Bartosz Szczepek, Patryk Prajsnar, Julian Cecuła oraz Filip Haniebnik, Dawid Kamyk, Piotr Knap, Konrad Krzywda, Nikodem Majewski, Paweł Pelczarski, Mateusz Śnieżek, Jan Zych.

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Kolejny mecz za nami, dziś nieco inna rozmowa z chłopakami, aby każdy z nich miał swój cel na sezon oraz na każdy kolejny mecz, świadomość musi być duża jeśli chcą dojść do czegoś w piłce nożnej, nie można przychodzić na mecz i tak po prostu sobie zagrać. Zwycięstwo na pewno cieszy, ale to co chłopakom powiedziałem po meczu, dla nas ważne jest aby się rozwijać i wygrywać mecze z drużynami silniejszymi od nas, także pracujemy i liczymy na dobry turniej w naszym wykonaniu w Krakowie jak i w Wieliczce gdzie poziom będzie na pewno wyższy od dzisiejszego.”