Wielki sukces! Finał „Tymbarka” z udziałem dziewczyn z Beniaminka na „Stadionie Narodowym”!

Kolejna niesamowita piłkarska przygoda za drużynami dziewcząt Beniaminka PROFBUD Krosno. Nasze zespoły z kategorii U-12 i U-10 spędziły w Warszawie cztery dniu uczestnicząc w Finale Ogólnopolskim turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” podczas którego osiągnęły wielki sukces jakim jest zdobycie srebrnych medali w Wielkim Finale na „Stadionie Narodowym” w kategorii U-12 i wywalczenie V miejsca w kategorii U-10. „Biało-niebieskie” otrzymały także nagrody indywidualne, Julia Gałuszka z 12 golami na koncie została „Królową Strzelczyń”, a Maja Krychta otrzymała tytuł „Najlepszej Bramkarki” turnieju!

tymbark_2019_warszawa_11Foto: PZPN, www.zpoworkanastadion.pl

Piłkarskie święto czuć było już w poniedziałek gdy wszystkie drużyny dotarły do Warszawy i odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia turnieju oraz losowanie grup. Nasze zawodniczki świetnie pobawiły się także podczas koncertu Roksany Węgiel. A co do samego losowania to, można powiedzieć, że w kategorii U-12 trafiliśmy do „grupy śmierci”. Katowice, Szczecin i Ząbki to doskonale znane nam zespoły i trener Marcin Maculski stwierdził, że ta grupa jest tak nieprzewidywalna, że możemy ją wygrać jak i zająć w niej czwarte miejsce.

tymbark_2019_warszawa_03

Piłkarska rywalizacja rozpoczęła się we wtorek, w ten dzień rozegrana została faza grupowa. Pierwszy mecz w kategorii U-12 graliśmy z drużyną która ma najwięcej zwycięstw w turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w tej kategorii, czyli Ząbkovią Ząbki. „W szatni powiedziałem dziewczynom, że nie mamy nic do stracenia i od razu ruszyliśmy do ataku. Po meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie wygrywamy 6:3. Tutaj wielki respekt należy się trenerce z Ząbek, wykonuje kawał dobrej roboty, naprawdę super drużyna.” – wspomina trener Marcin Maculski.

tymbark_2019_warszawa_04

Zdobyte trzy punkty na inaugurację turnieju i przed Beniaminkiem był mecz ze starymi znajomymi z Katowic z Zuzią Witek w składzie na czele! Krośnianki tracą bramkę na początku meczu, ale błyskawicznie odpowiadają i szybko strzelają cztery gole. „Po przerwie wkradło się rozluźnienie, bo za łatwo nam to przyszło, Katowice grają do końca i mecz kończy się remisem 4:4.” – podsumowuje ten mecz trener Maculski. Ostatnie spotkanie z drużyną Olimpii Szczecin decydowało o wszystkim, Beniaminkowi wystarczał remis żeby wyjść z grupy, Olimpia musiała wygrać i od początku zaatakowała zdobywając nawet gola. Beniaminek jednak grał do końca, wygrał 4:2 i dziewczyny mogły się cieszyć z awansu do fazy pucharowej.

Faza grupowa – kategoria U-12
Beniaminek – Ząbkovia Ząbki 6:3 (Julia Gałuszka 3, Antonina Dmuchała 2, Kinga Klimczak)
Beniaminek – Sprint Katowice 4:4 (Julia Gałuszka 3, Kinga Klimczak)
Beniaminek – Olimpia Szczecin 4:2 (Julia Gałuszka 3, Kinga Klimczak)

tymbark_2019_warszawa_01

Równolegle swoją rywalizację w Finale Ogólnopolskim toczyła drużyna Beniaminka U-10, która w pierwszych dwóch meczach zapewniła sobie awans do fazy pucharowej wygrywając 5:2 z Czwórką Biała-Podlaska i 3:0 z Talentem Trzebnica. W meczu o 1 miejsce w grupie nasze zawodniczki musiały uznać wyższość Ząbkovii Ząbki. Dobra dyspozycja i ofensywny styl gry młodych krośnianek zapowiadał wielkie emocje w kolejnych spotkaniach.

Faza grupowa 
Beniaminek – Czwórka Biała Podlaska 5:2 (Zuzia Knap 3, Wiktoria Gorzynik, Maja Antonik)
Beniaminek – Talent Trzebnica 3:0 (Zuzia Knap 2, Maja Antonik)
Beniaminek – Ząbkovia Ząbki 2:4 (Maja Antonik 2)

tymbark_2019_warszawa_08

W środę rozegrana została faza pucharowa. Drużyna U-12 w ćwierćfinale zagrała z Górnikiem Łęczna. „Rywalki broniły się całą drużyną nastawiając się na szybkie kontry, wyszły na prowadzenie, my trochę biliśmy głową w mur, ale ostatecznie trafiamy do siatki i mecz zakończył się remisem. Karne to loteria, ale czułem, że będzie dobrze. Pewnie je wykorzystujemy i mamy półfinał!” – tak to spotkanie relacjonował trener Marcin Maculski. Tęcza Bydgoszcz była naszym przeciwnikiem w walce o Wielki Finał. Dziewczyny po świetnym meczu wygrywają 3:2, niesamowita radość po końcowym gwizdku, bo znowu Beniaminek wystąpi na „Stadionie Narodowym”!

Ćwierćfinał – kategoria U-12
Beniaminek – Górnik Łęczna 2:2 k. 3:1 (Kinga Klimczak, Julia Gałuszka)

Półfinał – kategoria U-12
Beniaminek – Tęcza Bydgoszcz 3:2 (Kinga Klimczak, Antonina Dmuchała, Julia Gałuszka)

tymbark_2019_warszawa_07tymbark_2019_warszawa_02

Ciekawą rywalizację o wejście do strefy medalowej stoczyły także nasze dziewczynki z kategorii U-10, które w ćwierćfinale zagrały z zespołem z województwa śląskiego. „Wyjście z drugiego miejsca w grupie oznaczało grę z głównym faworytem KKS Katowice. Zmieniliśmy trochę ustawienie i po dobrym meczu wywalczyliśmy remis. W karnych przegrywamy 2:3.” – podsumowuje ten mecz trener Maculski i dodaje – „Katowice w dalszej fazie turnieju odnoszą zdecydowane zwycięstwa, łącznie z finałem. Śledziłem dużo meczy w tej kategorii wiekowej i powiem z pełną odpowiedzialnością, że po zwycięstwie w konkursie rzutów karnych nikt by już nas nie zatrzymał w drodze do finału na „Stadionie Narodowym”. Dziewczynki w kolejnych dwóch pojedynkach o miejsca 5-8 wygrywały z Olimpią Szczecin i Włókniarzem Białystok zajmując V miejsce w Polsce!

Ćwierćfinał – kategoria U-10
Beniaminek – KKS Katowice 1:1 k. 2:3 (Maja Antonik)

O miejsca 5-8 – kategoria U-10
Beniaminek – Olimpia Szczecin 6:0 (Maja Antonik 4, Zuzia Knap, Wiktoria Gorzynik)

Mecz o 5 miejsce – kategoria U-10
Beniaminek – Włókniarz Białystok 3:1 (Maja Antonik 2, Zuzia Knap)

tymbark_2019_warszawa_18Foto: PZPN, www.zpoworkanastadion.pl

W czwartek po raz kolejny mogliśmy dumnie spojrzeć na murawę „Stadionu Narodowego”, bo po raz czwarty z rzędu wybiegła na nią drużyna Beniaminka PROFBUD Krosno. Nasze dziewczyny w Wielkim Finale kategorii wiekowej U-12 zmierzyły się z UKS SMS Łódź. O tym jak ciężki pojedynek był przed naszą drużyną dobrze wiedział trener Marcin Maculski – „W finale przyszło nam zmierzyć się z drużyną SMS Łódź, a może nawet reprezentacją całego województwa łódzkiego z tego co opowiadali mi koledzy trenerzy i trenerki. SMS to drużyna, która w ubiegłym roku wygrała 4:0 z Bydgoszczą w tej kategorii wiekowej.” Beniaminek zaczął fatalnie, tracimy gola w pierwszej akcji i wkradła się nerwowość. Ale po chwili nasze zawodniczki rzucają się do ataku i szturmują bramkę rywalek. W słupek trafia Julia Gałuszka, w poprzeczkę Kinga Klimczak, aż wreszcie strzał Julki wpada do siatki … a jakże od poprzeczki.

Materiał video: Gol Julii Gałuszki na www.polsatsport.pl

tymbark_2019_warszawa_17Foto: PZPN, www.zpoworkanastadion.pl

tymbark_2019_warszawa_09

„Druga połowa to już dominacja rywalek z Łodzi, mieliśmy grać dużo piłką, ale tego nie było i to była woda na młyn dla rywalek. Czas uciekał, chciałem rzuty karne, bo liczyłem że, pewne siebie rywalki nie wytrzymają presji, a tu ostatnie sekundy i precyzyjne, silne uderzenie dało łodziankom zwycięstwo. Smutek i łzy naszych zawodniczek, ale powiedziałem im na pocieszenie, że przeszły do historii, bo to nasz pierwszy medal w tej kategorii wiekowej U-12, a chyba wszyscy sobie zdają sprawę jak ciężko jest rywalizować z dużymi ośrodkami jeśli chodzi o dziewczyny.” – podsumował drugą część meczu i całe finałowe spotkanie trener Marcin Maculski.

Finał – „Stadion Narodowy”
Beniaminek – UKS SMS Łódź 1:2 (Julia Gałuszka)

girls3

Drużynę Beniaminka Girls U-12 w Warszawie reprezentowały: Antonina Dmuchała, Amelia Futyra, Julia Gałuszka, Martyna Jasłowska, Kinga Klimczak, Maja Krychta, Iza Mielech, Olga Płaza, Milena Smoleń, Nikola Tłuściak. Trenerzy: Marcin Maculski i Jakub Kozner.

Marcin Maculski (trener Beniaminek Girls): „Wielki sukces! Szesnaście klubów, mistrzów swoich województw i mamy srebro! Bardzo wyrównany poziom, nie było słabej drużyny, wszystkie grały na sto procent. Myślę, że trener reprezentacji Polski Nina Patalon mogła być zadowolona z poziomu w kategorii U-12. Ja powiem tak, że mecz finałowy nie był dobrym widowiskiem. Mecze Katowic z Łodzią, nasz z Ząbkami czy Bydgoszczą stały na dużo wyższym poziomie. Chciałbym jeszcze dodać, że nasza czołowa zawodniczka Kinga Klimczak miała temperaturę dzień przed meczem, widać było, że była bardzo osłabiona. Przed turniejem taki wynik brałbym w ciemno, ale jak jest możliwość wygrania trzeba to zrobić! Za rok już nie odpuszczę :)”

girl_u10_final2

Drużynę Beniaminka Girls U-10 w Warszawie reprezentowały: Maja Antonik, Wiktoria Gorzynik, Kasia Hacz, Maja Jaracz, Marysia Juszczyk, Zuzia Knap, Madzia Lenik, Ania Stefanik, Lena Uliasz, Jagoda Wajs. Trenerzy: Marcin Maculski i Jakub Kozner.

Marcin Maculski (trener Beniaminek Girls): „Powiem szczerze, że myślałem żeby jechać po naukę, sprawdzić jak to będzie wyglądało, bo już sam awans do Warszawy był wielkim sukcesem. Bardzo cieszę się, że dziewczynki z kategorii U-10 tak świetnie się zaprezentowały, a jednocześnie taka sportowa złość była w nich i we mnie, że można było to zrobić i nawet wygrać cały turniej! Objawieniem dla mnie jako trenera była Madzia Lenik, dziewczynka za namową Zuzi Knap przyszła do nas na treningi i w Warszawie była nie do przejścia dla rywalek. Wszystkie zawodniczki zagrały na bardzo przyzwoitym poziomie z czego jestem bardzo dumny. Warto pracować na tym Podkarpaciu, naprawdę są tu piłkarskie talenty! Już teraz myślę o następnym turnieju i zwycięstwie w tej kategorii wiekowej, przecież większość zawodniczek zostaje, a dojdą perełki z drużyny U-8.”

tymbark_2019_warszawa_13Foto: PZPN, www.zpoworkanastadion.pl

Podczas pobytu w Warszawie nasze drużyny nie tylko grały w piłkę, ale i czekały na nich atrakcje. O koncercie Roksany Węgiel już wspominaliśmy, po nim nasze dziewczyny mogły zamienić kilka słów z młodą artystką pochodzącą z Jasła, otrzymały także autografy. Drużyna U-12 gościła w studiu telewizyjnym Polsatu Sport przed meczem Ligi Mistrzów pomiędzy FC Barceloną i Liverpoolem, a młodsze dziewczynki z U-10 odwiedziły stadion Legii Warszawa i jego zakątki z ławką rezerwowych na murawie, szatniami zawodników i salą konferencyjną włącznie.

tymbark_2019_warszawa_12

tymbark_2019_warszawa_16

Dziękujemy wszystkim partnerom z Klubu Biznesu Beniaminka i firmie PKN ORLEN za zaufanie. Dziękujemy Panu Pawłowi Malinowskiemu i naszym przyjaciołom z PROFBUD, gdyby nie wielkie wyzwanie i budowa hali pneumatycznej nie byłoby takiego rozwoju naszej Akademii i tym samym rozwoju Beniaminek Girls.

Dziękujemy wszystkim osobom, które trzymały kciuki za nasze dziewczyny! Dziękujemy Podkarpackiemu Związkowi Piłki Nożnej za dopięcie wszystkiego na „ostatni guzik”, dziękujemy Panu Jerzemu Domaradzkiemu z Rodzinnego Centrum Sportu i Rekreacji Wiki w Sanoku za świetny transport, a także właścicielowi Italian Flowers Emanuele Landriscina za przekazane dziewczynom upominki!

Ogromne podziękowania także dla rodziców naszych zawodniczek za wspieranie Beniaminka przez cały pobyt w Warszawie! Brawo Wy!

tymbark_2019_warszawa_06

tymbark_2019_warszawa_05