Beniaminek w „Lidze Mistrzów”! Świetna postawa chłopaków z U-9 na „Pogoń Kraków Cup”!


Świetny występ zanotowała w Krakowie drużyna Beniaminka PROFBUD Krosno U-9. „Biało-niebiescy” trenujący pod okiem trenerów Mateusza Knapa i Waldemara Szafrana zrobili w ostatnim czasie bardzo duży postęp, a potwierdzeniem tego była gra na turnieju „Pogoń Kraków Cup”! Przed chłopakami wiele ciekawych piłkarskich przygód, tak jak ich starsi koledzy prezentujący wysoki poziom sportowy będą mieli okazję rywalizować w mocno obsadzonych turniejach podnosząc swoje piłkarskie umiejętności! Za Kraków brawa dla całej drużyny! Indywidualne wyróżnienie dla najlepszego zawodnika naszego zespołu otrzymał Filip Szwerc

beniaminek_2010_2_krakowFoto: Pogoń Kraków Cup

W „Pogoń Kraków Cup” w pierwszy dzień chłopcy wywalczyli awans do „Ligi Mistrzów” odnosząc 5 zwycięstw i 2 mecze remisując, a w drugim dniu rywalizowali o najwyższe lokaty z czołowymi zespołami turnieju. W trudnych warunkach przy ciągle padającym deszczu „biało-niebiescy” włożyli sporo serca we wszystkie pojedynki, każdy mecz był wyrównany, a wyniki spotkań otwarte niemal do ostatnich sekund. Ostatecznie Beniaminek uplasował się na V miejscu w klasyfikacji końcowej, a w Krakowie triumfowała słowacka MŠK Žilina! Srebro wywalczyli zawodnicy Akademii Piłkarskiej Reissa.

beniaminek_2010_3_krakow

Ciekawostką jest fakt, że w „Lidze Mistrzów” Krosno reprezentowały aż dwa zespoły! Emocjonujący i wyrównany mecz „biało-niebiescy” stoczyli z chłopakami Akademii Piłkarskiej Vivio, „Beniaminki” prowadzili 1:0, ale dwie kolejne bramki strzelili przeciwnicy, którzy wskoczyli na podium zdobywając brązowe medale. Gratki! Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wszystkim ekipom za sportową rywalizację.

beniaminek_2010_4_krakow

Grupa B
Beniaminek – MFK Vitovice 7:0 (Zygmunt, Włodarski 2, Jastrząb, Szwerc, Zajdel, Mercik)
Beniaminek – AP Team Gliwice 1:1 (Włodarski)
Beniaminek – Jagiellonia Białystok 4:1 (Włodarski, Zygmunt, Szwerc, Rozel)
Beniaminek – Raków Częstochowa 3:1 (Szwerc, Włodarski 2)
Beniaminek – Pogoń Kraków 1:1 (Szwerc)
Beniaminek – Varsovia Warszawa 4:2 (Szyndak 2, Mercik, Półchłopek)
Beniaminek – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (Szyndak, Szwerc, Wacławski)

Liga Mistrzów
Beniaminek – MSK Zilina 1:3 (Szwerc)
Beniaminek – Raków Częstochowa 1:2 (Szyndak)
Beniaminek – AP Vivio Krosno 1:2 (Szwerc)
Beniaminek – APN GKS Tychy 4:1 (Szwerc, Szyndak, Jastrząb, Wacławski)
Beniaminek – AP Reissa 2:3 (Bożek, Szwerc)

Klasyfikacja końcowa
1. MŠK Žilina
2. Akademia Piłkarska Reissa
3. Akademia Piłkarska Vivio
4. Raków Częstochowa
5. Beniaminek PROFBUD Krosno
6. APN GKS Tychy
7. Wisła Kraków
8. Znicz Pruszków
9. Pogoń I Kraków
10. AP Team Gliwice
11. JKS Jarosław
12. MUKP Dąbrowa Górnicza
13. Stal Rzeszów
14. Parasol Wrocław
15. Jagiellonia Białystok
16. Legia Warszawa
17. Varsovia Warszawa
18. Jaguar Gdańsk
19. Olympic Wrocław
20. Pogoń Szczecin
21. Sandecja Nowy Sącz
22. Hutnik Kraków
23. MFK Vitkowice
24. Pogoń II Kraków

Beniaminek U-9: Wiktor Bożek, Fabian Jastrząb, Wiktor Mercik, Maksymilian Półchłopek, Szymon Rozel, Filip Szwerc, Franciszek Szyndak, Filip Wacławski, Wiktor Włodarski, Aleksander Zajdel, Oskar Zygmunt. Trener: Mateusz Knap.

Mateusz Knap (trener Beniaminka U-9): „Jestem dumny. To pierwsze, co wpada do głowy, gdy myślę o naszym intensywnym weekendzie na Pogoń Kraków Cup. Postęp, jaki wykonali chłopcy na przestrzeni ostatnich miesięcy jest niezwykły – nie tylko na płaszczyźnie czysto piłkarskiej, ale także mentalnej. Znaleźliśmy się wśród najlepszych drużyn naszego rocznika, a mimo to, podczas powrotu do domu, obok radości czuliśmy lekki niedosyt. Wiemy, jak wiele jeszcze przed nami i myślę, że wszyscy cieszymy się na dalszą, wspólną drogę. Co ciekawe, jesteśmy bodajże jedyną drużyną spośród 24 zespołów, w której każdy zawodnik (łącznie z bramkarzem!) strzelił przynajmniej jedną bramkę. To też świadczy o charakterze i duchu drużyny! Na koniec chciałbym pogratulować Vivio Krosno bardzo dobrego wyniku i ciekawego, zaciętego meczu. Rywalizacja napędza rozwój!”