Dziewczyny zagrały w Austrii! Remis z Juventusem i mega przygoda Beniaminek Girls!

To była niesamowita przygoda drużyny dziewcząt z Beniaminka PROFBUD Krosno w Austrii! Nasze zawodniczki zagrały w turnieju „Champions Trophy Girls”, w którym mogły rywalizować ze świetnymi zespołami. Już w pierwszym dniu, podczas którego wieczorem nastąpiło uroczyste otwarcie „biało-niebieskie” pokazały się ze świetnej strony – Kinga Klimczak podczas konkursu żonglerki podbiła piłkę 1000 razy i organizatorzy poprosili, by zakończyła swoje show. Niesamowity wynik! Relacja z rozgrywanych spotkań prezentujemy poniżej, a warto także wspomnieć, że po piłkarskich zmaganiach nasza drużyna miała możliwość zwiedzić stolicę Austrii – Wiedeń.

girl_austria_08

„Biało-niebieskie” rozpoczęły turniej od „meczu marzenie”, bo naszym rywalem był wielki Juventus Turyn! Pojedynek ten kończy się remisem, a bramkę dla Beniaminka strzeliła Kinga Klimczak.

girl_austria_04

W kolejnych trzech spotkaniach krośnianki także remisowały, bezbramkowe wyniki ze Sportivo Sarajevo, Pesci Sportolda i Spartakiem Trnava. Porażka z jedną z austriackich drużyn EFM SC Zobern podziałała na krośnianki mobilizująco, bo w kolejnych dwóch meczach udało się odnieść dwa zwycięstwa z GAK i gospodarzem turnieju SC Brunn Ladies.

girl_austria_03

W rozegranym w niedzielę, drugim dniu turnieju Beniaminek zagrał pięć spotkań. Podopieczne trenera Marcina Maculskiego udanie rozpoczęły dzień wygrywając z zespołami FC Kapellerfled i DC Leoben oraz zremisowały z USC Landhaus. W kolejnych meczach poprzeczka poszła w górę i nasze zawodniczki w bezpośrednich starciach walczyły o medal z bardzo dobrymi zespołami. Za mocne okazały się finki z HJK Helsinki, a w ostatnim spotkaniu, przed którym mieliśmy jeszcze teoretyczne szanse na brąz, padł bezbramkowy remis ze słoweńskim ZNK Radomlje.

girl_austria_01

Najlepsze w Austrii okazały się zawodniczki Juventusu Turyn, które wygrały wszystkie mecze … oprócz starcia z Beniaminkiem, w którym padł remis 1:1! W spotkaniu tym włoszki straciły jedyną bramkę w fazie zasadniczej, krośnianki znalazły sposób na defensywę Juventusu i bramkarkę tej drużyny pokonała Kinga Klmczak. W dodatkowym meczu finałowym Juventus wygrał 2:1 ze srebrnymi medalistkami z HJK Helsinki, brąz wywalczyła drużyna ZNK Radomlje ze Słowenii. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim drużynom za super sportową rywalizację. Beniaminek podczas spotkań był świetnie wspierany przez dopingujących rodziców, ale także i zawodniczki z innych drużyn!

girl_austria_07

Za naszą drużyną mega piłkarska przygoda. Możliwość gry z bardzo mocnymi zespołami, które górowały nad nami warunkami fizycznymi, ale zawodniczki Beniaminka nadrabiały to sercem i piłkarskimi umiejętnościami, a w turnieju kategorii U-13 mieliśmy najmłodszą drużynę złożoną z dziewczyn z roczników 2006, 2007, 2008 i 2009.

Wyjazd naszej drużyny do Austrii nie odbyłby się, gdyby nie zaangażowanie osób i firm, którym bardzo chcielibyśmy podziękować za pomoc. Dziękujemy:
  • Panom Tomaszowi Popieli i Adamowi Tesmera za zaproszenie na turniej!
  • Firmom „Cellfast” www.cellfast.com.pl i „Ecoline” www.ecoline.com.pl za wsparcie finansowe transportu do Wiednia!
  • Rodzicom i trenerom Beniaminek Girls za wsparcie w działaniach!

girl_austria_09

Wyniki spotkań – 1 dzień
Beniaminek – Juventus Turyn 1:1 (Kinga Klimczak)
Beniaminek – Sportivo Sarajevo 0:0
Beniaminek – Pesci Sportolda 0:0
Beniaminek – Spartak Trnava 0:0
Beniaminek – EFM SC Zobern 1:2 (Wiktoria Frydrych)
Beniaminek – GAK 2:1 (Julia Gałuszka, Kinga Głód)
Beniaminek – SC Brunn Ladies 2:1 (Kinga Głód, Wiktoria Frydrych)

girl_austria_05

Wyniki spotkań – 2 dzień
Beniaminek – FC Kapellerfeld 2:1 (Kinga Klimczak, Julia Gałuszka)
Beniaminek – DFC Leoben 1:0 (Kinga Klimczak)
Beniaminek – USC Landhaus 1:1 (Kinga Klimczak)
Beniaminek – HJK Helsinki 0:2
Beniaminek – ZNK Radomlje 0:0

Klasyfikacja końcowa
1. Juventus Turyn (Włochy)
2. HJK Helsinki (Finlandia)
3. ZNK Radomlje (Słowenia)
4. EFM SC Zobern (Austria)
5. Pesci Sportolda (Węgry)
6. Beniaminek PROFBUD Krosno (Polska)
7. GAK (Austria)
8. Sportivo Sarajevo (Bośnia i Hercegowina)
9. Spartak Trnava (Słowacja)
10. USC Landhaus (Austria)
11. FC Kapellerfeld (Austria)
12. DFC Leoben (Austria)
13. SC Brunn Ladies (Austria)

Beniaminek Girls: Karolina Józefczyk, Olga Płaza, Kinga Klimczak , Julia Gałuszka, Martyna Jasłowska, Antonina Dmuchała, Wiktoria Frydrych, Kinga Głód, Maja Krychta, Amelia Futyra, Maja Antonik, Milena Smoleń, Nikola Tłuściak, Amelia Fiuk, Alicja Mercik. Trener Marcin Maculski.

girl_austria_02

Marcin Maculski (trener Beniaminek Girls): „Wspaniała przygoda! Tak najkrócej można podsumować nasz wyjazd. Powiem tak, jak dowiedziałem się, że wreszcie będziemy mogli rywalizować z czołowymi drużynami Europy to długo się nie zastanawiałem. Mimo mało dogodnego terminu ruszamy na turniej i już w piątek pokazaliśmy się z kapitalnej strony. Każda drużyna miała wytypować po cztery zawodniczki. Kinga zrobiła prawdziwe show, powiem że nawet ja byłem zaskoczony. Julka Gałuszka w slalomie też była jedną z najlepszych zawodniczek. Sobota rano i na deser Juventus, tracimy bramkę zaraz na początku meczu, nie zmieniałem jednak ustawienia, dalej konsekwentnie graliśmy swoje i tak po pięknym uderzeniu Kinga Klimczak daje nam remis. „Juve” atakowało, ale to my mieliśmy piłkę meczową, dokładnie Kinga i mogła być mega sensacja. Następne mecze z drużynami prezentującymi podobny poziom do naszego zakończyły się remisami, tutaj chciałbym podkreślić super zachowanie dziewczyn z Sarajewa i Pesci z Węgier. Dziewczyny po meczu mimo bariery językowej świetnie się dogadywały. Wiedziałem, że na turnieju na remisach nigdy daleko się nie zajedzie, aczkolwiek w każdym z tych meczy i my i przeciwnicy mogli odnieść zwycięstwo. Podsumowując pierwszy dzień mega zaskoczenie dla mnie jak moja drużyna niwelowała warunki fizyczne zaangażowaniem i wyszkoleniem technicznym. Z nadziejami czekaliśmy na niedziele i tu po pierwszych dwóch meczach wielka radość – dwa zwycięstwa i jesteśmy w walce o podium. Ale drużyna HJK Helsinki pokazała nam, że one tutaj przyjechały wygrać w całym turnieju – świetny zespół. Przed ostatnim meczem z drużyną ze Słowenii mieliśmy dalej szanse na podium, ale kolejny remis był sprawiedliwym rezultatem. Drużyny z miejsc 4 – 6 miały taką samą ilość punktów, a o miejscu zadecydowała mała tabela. Przed turniejem taki wynik byłby w sferze marzeń, ale jak zobaczyłem ile serca dziewczynki włożyły to można było ugrać coś więcej. Podsumowując, myślę że pokazaliśmy się z super strony, co zaowocowało zaproszeniami na kolejne zagraniczne turnieje. Kilka lat temu ktoś mi powiedział, że drużyny z Polski nie mają startu do drużyn z zachodu, myślę że  udowodniliśmy, że dziewczyn z Beniaminek Girls to nie dotyczy.”

girl_austria_10