20 goli Beniaminków w Lidze Młodzika OZPN!

W piątkowych meczach Ligi Młodzika OZPN Krosno zawodnicy naszej Akademii strzelili 20 goli! Zwycięstwa odniosły zespoły Beniaminka U-11 i Beniaminka Soccer Schools U-13, a relacje z tych spotkań prezentujemy poniżej.

Liga Młodzika OZPN Krosno – Grupa IV
Beniaminek PROFBUD Krosno U-11 – Nafta Jedlicze 9:0

Bramki: Miłosz Kubal 3, Filip Haniebnik 2, Miłosz Krowicki, Bartosz Szczepek, Piotr Knap, Jakub Borowski.
Asysty: Patryk Delimat 2, Piotr Knap, Miłosz Kubal, Patryk Prajsnar, Miłosz Krowicki, Nikodem Majewski.

Beniaminek U-11: Jakub Borowski, Julian Cecuła, Patryk Delimat, Filip Haniebnik, Dawid Kamyk, Piotr Knap, Miłosz Krowicki, Konrad Krzywda, Miłosz Kubal, Emilian Kulon, Nikodem Majewski, Paweł Pelczarski, Patryk Prajsnar, Bartosz, Szczepak, Mateusz Śnieżek, Gracjan Walczak, Jan Zych. Trener: Paweł Tomkiewicz i Radosław Gromala.

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „W miarę dobre spotkanie w naszym wykonaniu, chociaż nie ustrzegliśmy się błędów w obronie. W pierwszej połowie rywal miał kilka sytuacji na początku oraz w drugiej połowie dwukrotnie trafiał w słupek oraz raz ratował nas bramkarz. Najlepiej funkcjonowali środkowi pomocnicy jeśli chodzi o szukanie gry i tworzenie linii podania, czego nie do końca można powiedzieć o napastnikach. Wciąż mamy nad czym pracować, dużo czasu jeszcze aby to poprawić, bo tak naprawdę dobra rywalizacja zacznie się u chłopaków za kilka miesięcy. Czekamy już na mecz w Korczynie, a dziękujemy Nafcie za dobrą postawę piłkarską.”

bss_partyzant_3

Liga Młodzika OZPN Krosno – Grupa III
Partyzant Targowiska – Beniaminek Soccer Schools 0:11

Bramki: Maks Chilik 2, Hubert Szuba 2, Mikołaj Gębala 2, Miłosz Biały, Miłosz Grygolec, Szymon Szmyd, Kamil Kuźmik i Arkadiusz Smoleń.

BSS U-13: Jan Domaradzki – Paweł Penar, Miłosz Zajdel, Arkadiusz Smoleń, Mikołaj Gębala, Maks Chilik, Miłosz Biały, Miłosz Grygolec, Dawid Gembicz oraz Szymon Filipiak, Mateusz Kandefer, Fabian Wilk, Kamil Kuźmik, Szymon Szmyd, Kornel Półchłopek, Aleksander Pyter, Hubert Szuba. Trenerzy Grzegorz Raus i Kacper Moskal.

Relacja z meczu naszego bramkarza Szymona Filipiaka:
26 kwietnia 2019 roku graliśmy drugi w tej rundzie mecz ligowy. Wygraliśmy z Partyzantem Targowiska 11:0. Byliśmy zdecydowanym faworytem, jednak nikt nie lekceważył przeciwnika.

Na stadionie wiał silny wiatr i piłka podana czy uderzona górą często skręcała. Czasem właśnie ten wiatr miał wpływ na to, czy padnie bramka. Myślę że raczej żaden zawodnik się dziś nie wyróżniał, ani też żaden nie odstawał. Wszyscy zagrali na swoim optymalnym poziomie. Nasza skuteczność trochę się poprawiła, ale gdybyśmy wykorzystali wszystkie nasze sytuacje, to mogłoby się skończyć nawet wynikiem 17:0.

W szatni zwykle trener przypomina nam założenia, lecz tym razem chciał nas sprawdzić czy je pamiętamy. Zawodnicy pamiętali wszystkie założenia. Kapitan Beniaminka Maks Chilik przypomniał nam o tym żebyśmy poprawili skuteczność i to chyba zadziałało. Od początku do końca Beniaminek przeważał i wywiązywał się z założeń przypomnianych przed meczem.

Na końcu zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie z zawodnikami Partyzanta.

bss_partyzant_2

Grzegorz Raus (trener BSS U-13): „Zachęcam  chłopaków, by sami mówili o naszej filozofii gry, założeniach, a może nawet bardziej o zasadach związanych z takim podejściem do meczu, drużyny, rywala, sędziego, kibiców – rodziców, czy trenera. Dzisiaj dzieci i młodzież mają dużo większą wiedzę i świadomość niż by się wydawało. Jako trener w swojej przygodzie pewnych rzeczy aż tak nie robiłem pracując z bardzo zaawansowanymi sportowo zespołami Beniaminka i Karpat, więc mam okazję trochę zmienić podejście i znacznie bardziej aktywizować i inspirować chłopaków z drużyny Beniaminek Soccer Schools. Warto ich słuchać mają dobre pomysły, choć w wielu przypadkach nie nadążam :) Na meczach Beniaminek Soccer Schools U-13 raczej nie można się nudzić, bo zawsze coś ciekawego może się wydarzyć :) Tworzymy dość ciekawą drużynę, nieobliczalną chyba nawet dla siebie samych. W załączeniu Dyplom mojego asystenta Kacpra Moskala, który właśnie skończył Liceum, będzie pisał maturę i już wkrótce będzie „pisał swoją dorosłą legendę”. To wychowanek Beniaminka od pierwszego treningu z roku 2007. Teraz ma prawie 19  lat i wiele perspektyw na przyszłość. Nie został zawodowym piłkarzem choć był jednym z największych talentów wśród dzieci w kategoriach U-7 – U-12.  Kacper pamiętaj możesz wszystko i zawsze idź za głosem serca. A drodzy zawodnicy Beniaminek Soccer Schools U-13 ale i wszystkie „Beniaminki” – ucz się i pracuj, a dojdziesz do celu i nie ma rzeczy niemożliwych! Co do samego meczu to jak Maks Chilik powiedział, tak zrobiliśmy, byliśmy skuteczniejsi niż ostatnio. Drużyna z Targowisk była młodsza i mniej doświadczona patrząc na całość. Nasza gra będzie z czasem lepsza, ale na teraz najważniejsze jest byśmy rozumieli naszą filozofię gry. Dzisiaj każdy z aż 17 zawodników grał wiele minut na różnych pozycjach i myślę, że chłopcy to doceniają, bo nie w każdym meczu taka liczba zawodników będzie mogła grać.”
Dyplom-Kacper-Moskal