Dwa mecze na inaugurację Ligi Młodzika OZPN Krosno

We wtorek (23 kwietnia) drużyny naszej Akademii zainaugurowały rundę wiosenną w Lidze Młodzika OZPN Krosno. Zespół Beniaminka Soccer Schools wygrał z Aktiv Pro Rymanów, a drużyna Beniaminka U-11 przywiozła trzy punkty z Odrzykonia.

bss_aktiv_2

Liga Młodzika OZPN Krosno – Grupa III
Aktiv Pro Rymanów – Beniaminek Soccer Schools 1:2 

Bramki: Dawid Gembicz, Miłosz Biały.

BSS U-13: Jan Domaradzki – Paweł Penar, Mikołaj Gębala, Arkadiusz Smoleń, Miłosz Zajdel, Maks Chilik, Miłosz Biały, Miłosz Grygolec, Kornel Półchłopek oraz Szymon Filipiak, Mateusz Kandefer, Fabian Wilk, Kamil Kuźmik, Szymon Szmyd, Dawid Gembicz, Aleksander Pyter. Trenerzy Grzegorz Raus i Kacper Moskal.

Grzegorz Raus (trener BSS U-13): „Czekaliśmy na mecz ligowy, bo każdy lubi ten dreszczyk emocji. Drużyna przed rundą wiosenną została uzupełniona o nowych zawodników na stałe trenujących w projekcie Beniaminek Soccer Schools. Tym samym nie musimy korzystać ze wsparcia chłopaków z grup PRO czy dziewczyn z Beniaminek Girls – jak to było w pierwszej historycznej rundzie z udziałem BSS U-13. Nasza drużyna pracuje nad swoim stylem gry, zarówno trenerzy jak i zawodnicy chcą grać piłkę otwartą, radosną, gdzie widać entuzjazm, a także wzajemną asekuracje i pomoc na boisku. Wzorujemy się oglądając mecze Ajaxu Amsterdam czy Liverpoolu. Oczywiście nasz potencjał piłkarski ma na tą chwilę ograniczenia, jednak nikt nie broni nam marzyć i w odpowiednich proporcjach wzorować się na naszych autorytetach. Dzisiejszy mecz przyniósł wiele emocji i tak jak nasza cała drużyna był nieobliczalny i trzymał w napięciu do ostatniej akcji. W tym spotkaniu nawet przegrywaliśmy, by szybko odwrócić losy spotkania. Działo się to jeszcze w pierwszej połowie. Nasza drużyna jest bardzo nieskuteczna. Fajnie, że potrafimy czy to zespołowo czy indywidualnie kreować sytuacje, ale jednak ilość niewykorzystanych okazji jest zbyt duża i dotyczy to wszystkich ostatnich meczy towarzyskich i spotkania z Aktiv Pro. Pracujemy dalej, bo tej pracy to jest na najbliższe lata bardzo dużo. Najważniejsze żeby drużyna rozumiała naszą filozofię gry i była coraz bardziej odważna. Z biegiem czasu nasza gra będzie lepsza. Na razie cieszmy się z tych większych i mniejszych rzeczy. Bardzo dziękujemy za mecz kolegom z Aktiv Pro Rymanów, trenerowi Wojtkowi. Tak samo jak w pierwszej rundzie ten mecz miał swoje emocje.”


Liga Młodzika OZPN Krosno – Grupa IV
Zamczysko Odrzykoń – Beniaminek PROFBUD Krosno 0:3

Bramki: Miłosz Kubal, Julian Cecuła, Paweł Pelczarski.

Beniaminek U-11: Jakub Borowski, Julian Cecuła, Patryk Delimat, Filip Haniebnik, Dawid Kamyk, Piotr Knap, Miłosz Krowicki, Konrad Krzywda, Miłosz Kubal, Emilian Kulon, Nikodem Majewski, Paweł Pelczarski, Patryk Prajsnar, Bartosz, Szczepak, Mateusz Śnieżek, Gracjan Walczak, Jan Zych.

Radosław Gromala (trener Beniaminka U-11): „We wtorkowym meczu zagrali wszyscy zawodnicy grupy U-11. Spotkanie z Zamczyskiem w pełni kontrolujemy, mimo iż długo utrzymywał się remis. Na pewno kilka mankamentów w naszej grze było widocznych, zwłaszcza skuteczność, jednak mimo to bardzo fajnie oglądało się naszych zawodników w akcji. Mamy nadzieję, że tą skuteczność poprawimy w następnych meczach”