Beniaminek U-11 – wizyta w Lubinie, turniej w Krakowie i mecze kontrolne w Krośnie

Intensywny czas mają za sobą chłopcy z rocznika 2008. Drużyna Beniaminka U-11 w ostatnim czasie rozegrała kilka spotkań kontrolnych, m.in. z bardzo mocnymi zespołami podczas wizyty w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia Lubin. „Biało-niebiescy” grali także w turnieju „Małopolska Liga Talentów”, do tego rozpoczęli jeszcze rywalizację w „Deichmann Minimistrzostwach”, a wkrótce rozpoczną rywalizację w Lidze Młodzika OZPN Krosno, do której przygotowywali się w ostatnich trzech sparingach.

B_2008_2

Mecze kontrolne w Lubinie – wyniki spotkań
Beniaminek – Arkonia Szczecin 2:4 (Filip Haniebnik, Gracjan Walczak)
Beniaminek – Legia Warszawa 2:4 (Miłosz Krowicki, Paweł Pelczarski)
Beniaminek – Fase Szczecin 0:4
Beniaminek – Zagłębie Lubin 2:5 (Miłosz Kubal, Patryk Prajsnar)
Beniaminek – Olympic Wrocław 1:7 (Jakub Borowski)
Beniaminek – Raków Częstochowa 0:7
Beniaminek – Slovan Librec 0:3
Beniaminek – Śląsk Wrocław 0:5

Beniaminek U-11: Jakub Borowski, Patryk Delimat, Filip Haniebnik, Dawid Kamyk, Piotr Knap, Miłosz Krowicki, Miłosz Kubal, Paweł Pelczarski, Patryk Prajsnar, Mateusz Śnieżek, Gracjan Walczak, Jan Zych.

B_2008_1

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Ciężko cokolwiek powiedzieć po takim wyjeździe, dzień wcześniej zagraliśmy sparing z drużyną Zagłębia w systemie 9×9, który skończył się wysoką porażką naszej drużyny. Mieliśmy nadzieje, że drugi dzień pokaże, że to była tylko niedyspozycja jednego dnia. Ogólnie dwa pierwsze mecze wyglądają przyzwoicie, wyniki nieco inne, tak spotkanie z FASE Szczecin gdzie nie oddaliśmy nawet strzału na bramkę wyglądało bardzo źle, w meczu przed przerwą z Zagłębiem wyglądało to całkiem przyzwoicie, nawet mieliśmy kilka sytuacji bramkowych, lecz niestety błędy w obronie i w ciągu dwóch i pół minuty tracimy trzy gole, tak nie można grać na tym poziomie. Po przerwie obiadowej wyglądaliśmy jako drużyna jeszcze gorzej. Nie wiem co było przyczyną, biorę ją też na siebie, bo za dużo wymagałem od chłopaków, ale brakło lidera, który by pozbierał kolegów i pociągnął powalczył chociażby o jedną bramkę. W meczu ze Slovanem Librec mieliśmy trzy dogodne sytuacje sam na sam i żadnej nie wykorzystujemy, coś w naszej głowie się zablokowało, szkoda bo to mogło nas podbudować. W każdym z tych spotkań graliśmy dobrze do starty pierwszej bramki. Niestety nie o to chodzi w piłce nożnej.”


Małopolska Liga Talentów Cup

Faza Grupowa
Beniaminek – Widzew Łódź 3:0 (Miłosz Krowicki 2, Bartosz Szczepek)
Beniaminek – GKS Katowice 1:0 (Patryk Prajsnar)
Beniaminek – P Brychczy 1:3 (Miłosz Krowicki)
Beniaminek – Sandecja Nowy Sącz 1:0 (Patryk Prajsnar)
Beniaminek – Hutnik Kraków 1:2 (Nikodem Majewski)

Grupa Srebrna
Beniaminek – FASE Szczecin 1:4 (Nikodem Majewski)
Beniaminek – Sandecja Nowy Sącz 0:0
Beniaminek – Borek Kraków 1:2 (Filip Haniebnik)
Beniaminek – Korona Kielce 0:5
Beniaminek – Hutnik II Kraków 0:3

Beniaminek U-11: Jakub Borowski, Julian Cecuła, Patryk Delimat, Filip Haniebnik, Miłosz Krowicki Konrad Krzywda, Emilian Kulon, Nikodem Majewski, Patryk Prajsnar, Bartosz Szczepek, Jan Zych.

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Pierwsza połowa dnia dobra, szkoda meczu z AP Brychczy gdzie, przy wyniku 1:0 dla nas mamy sytuację praktycznie do pustej bramki, nie strzelamy i zamiast mieć 2:0 zaczynamy tracić bramki i kończy się 1:3. Podobna sytuacja w meczu z Hutnikiem, mimo że tutaj mieliśmy dużo szczęścia, bo słupki i poprzeczki nas ratowały to w tym meczu sami sobie strzeliliśmy drugą bramkę. Po przerwie znowu zagraliśmy poniżej oczekiwań. Mecz z dobrą drużyną FASE Szczecin zdecydowanie dla rywali, z Sandecją typowy mecz walki i spotkanie z Borkiem Kraków, przy wyniku 1:0 mamy rzut karny, nie strzelamy i znowu rywal bierze odwet i strzela nam dwie bramki. Wtedy znowu głowy nam siadają, jeden zawodnik, może dwóch walczy o pozytywny wynik, ale to za mało bo gra siedmiu. Kolejne mecze to nasze wysokie porażki spowodowane brakiem zaangażowania. Od bardzo dawna ta drużyna nie miała sytuacji, że nie strzelamy przynajmniej 10 bramek w turnieju, a gdy tracimy to brakuje ducha walki, zaangażowania i determinacji. Liczę że w najbliższym okresie święta i chłopaki złapią trochę świeżości.”


Beniaminek PROFBUD Krosno U-11 – Beniaminek Soccer Schools U-13

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Rywal zdecydowanie dominował nad nami warunkami fizycznymi, my dobrze nie staraliśmy się rywalizować z nimi fizycznie bo to by było bez sensu, natomiast skupiliśmy się na grze w piłkę. Nie ustrzegliśmy się błędów, bo rywal miał mnóstwo sytuacji, ale był nieskuteczny, albo świetnie w tym dniu bronił Nikodem Majewski.”


Beniaminek PROFBUD Krosno U-11 – Akademia Piłkarska Sanok

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Dwa różne style gry, myślę że to my częściej byliśmy przy piłce, dominowaliśmy nad rywalem, ale brakowało nam szybszych decyzji pod bramką przeciwnika albo nasi zawodnicy zamiast podać piłkę to wstrzymywali grę, a wtedy rywal zdążył wrócić do obrony. Ogólnie pożyteczny sparing szkoda niewykorzystanych sytuacji, rywal był w tym dniu skuteczniejszy.”


Beniaminek PROFBUD Krosno U-11 – MOSiR Bochnia

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Ostatni sparing przed ligą, chcieliśmy zagrać z drużyną która jest w naszym wieku, a nie będziemy mieli okazję z nią za często grać. Przed nami wprawdzie dłuższa przerwa świąteczna, ale liczę na to, że nie wpłynie ona na naszą dyspozycję. Czekamy niecierpliwie na rozpoczęcie rozgrywek ligowych, trenujesz po to aby grać, więc jesteśmy po ostatnim sprawdzianie. Teraz czas na spotkania ligowe. Bardzo chciałbym podziękować trenerowi Piotrkowi, że zgodził się na przyjazd do nas mimo kilku braków kadrowych. Życzymy powodzenia i do zobaczenia wkrótce na zielonej murawie.”