Dominik Bialic rozpoczął współpracę z Beniaminkiem

Miło nam poinformować, że od miesiąca z Akademią Piłkarską Beniaminek PROFBUD Krosno współpracuje psycholog Dominik Bialic. Sfera mentalna w sporcie i w życiu jest kluczem do rozwoju dlatego rola Dominika jest bardzo ważna w działaniu Akademii.

beniaminek_bialic

Konsultacje z psychologiem w każdy wtorek 16:30-18:30 – „PROFBUD Arena” (salka konferencyjna). Zapisy drogą mailową: dominikbialic@gmail.com

Dominik też chce poznać w praktyce pracę z najmłodszymi adeptami futbolu i będzie wspierał projekt „Beniaminek Soccer Schools Przedszkola Piłkarskie” co pozwoli mu także lepiej ocenić sytuację z perspektywy trenera. Nasz psycholog odbył już sporo rozmów z zawodnikami, współpracował z drużynami najmłodszych kategorii Beniaminka podczas turnieju „Orlen Beniaminek Krosno Cup”. Odbyło się również spotkanie z trenerami. Akurat w tym przypadku będzie to systematycznie działało, by pomóc trenerom w swojej roli podczas sytuacji na zielonej murawie jak i poza nią.

Dominik Bialic: „Jest absolwentem jednolitych studiów magisterskich Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na kierunku psychologia. Nabytą wiedzę teoretyczną pogłębiałem odbywając praktyki organizowane w ramach studiów. W swojej pracy magisterskiej badałem piłkarzy zawodowych w Polsce, skupiając się przede wszystkim na zawodnikach trzecioligowych oraz piłkarzach ekstraklasowej Legii Warszawa. W 2018 roku ukończyłem studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego na Uczelni Nauk Społecznych w Warszawie. W tym samym roku ukończyłem również kurs III stopniowy Stosowanej Analizy Zachowania (terapia behawioralna) w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu. Obecnie od blisko dwóch lat pracuje jako psycholog w Niepublicznym Integracyjnym Przedszkolu „Motylek” w Krośnie. Nieustannie się dokształcam, uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach oraz konferencjach naukowych dotyczących sportu oraz pracy z dziećmi i młodzieżą. Prywatnie, jestem osobą otwartą, uśmiechniętą, nastawioną pozytywnie do świata i ludzi. Uwielbiam aktywnie spędzać czas w górach. Moją pasją jest sport, w szczególności piłka nożna oraz czytanie książek. Praca z dziećmi i młodzieżą daje mi dużą satysfakcję oraz radość każdego dnia, a piłka nożna jest moim drugim życiem”Grzegorz Raus:
„Jestem dumny, że w naszej „Rodzinie Beniaminka” możemy powitać nową osobę, jaką jest Dominik Bialic. Akademia chce podnosić standardy i krok po kroku wprowadzamy nowe pomysły, by jakość szkolenia w Beniaminku stała na coraz wyższym poziomie. Droga i zarazem wizja Beniaminka to „Kopalnia Talentów” o czym wspominamy i te słowa wprowadzamy. Działamy tak, by naszych wychowanków jak najlepiej wprowadzać w życie. Nie każdy przecież zostanie zawodowym piłkarzem. A nasza organizacja działa na wielu płaszczyznach i pozwala się wielu ciekawym ludziom realizować. Dominik zaczynał przygodę z piłką w tym czasie co moja osoba z trenerką w klubie Karpaty przy MOSiR w Krośnie. To już prawie 15 lat temu! Stworzyliśmy wówczas w Krośnie wspaniały zespół. Z tej drużyny rocznika 1993 w Beniaminku pracuje świetny trener Kamil Chmielowski, fizjoterapeuta i trener motoryki Maciej Bożek. Długo związany był z Akademią Robert Rachwał i Karol Dobrzański. A z każdym z obecnych trenerów Beniaminka wiąże się ciekawa historia. Nasza droga jak widać poparta jest czynami. Kilku chłopaków z tej drużyny prowadzi np. swój biznes i wspiera dzieci z Beniaminka. Z większością mam kontakt do dzisiaj i śledzę losy swoich podopiecznych. Nasza organizacja jest otwarta dla swoich wychowanków, którzy będą sukcesywnie w niej w otrzymywać szansę pracy i tym samym dobro i inwestycje rodziców w dziecko się zwrócą. Już w tym sezonie Kacper Moskal i Kacper Marszałek z rocznika 2000 taką szansę otrzymali i są w Beniaminek Team. Te sytuacje najbardziej mnie cieszą i motywują do rozwoju Beniaminka. Myślę, że też dlatego zaufał nam Paweł Malinowski, bo w to samo wierzy. „Profbud 4 Kids” to strategia na lata i ona jest dopiero na początku swojej drogi, by wspierać dzieci. A słowa „You’ll never walk alone”, które nie są nam obce, nie są puste, tylko mają głębsze spojrzenie na życie”.