Zawodnicy Beniaminka wspierali Reprezentację Polski w meczu z Łotwą w Warszawie!

W niedzielę do Warszawy udali się zawodnicy z grup Beniaminek Soccer Schools. Trenerzy BSS zorganizowali swoim podopiecznym wyjazd na mecz Reprezentacji Polski, która w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2020 zagrała z Łotwą. Dla większości uczestników była to pierwsza wizyta na Stadionie Narodowym! Przy okazji, na tyle na ile czas pozwolił, zwiedziliśmy naszą stolicę, a o tym co działo się w Warszawie możecie poczytać w poniższej relacji.

polska_warszawa2

Z Krosna wyjechaliśmy o 8:00, podróż przebiegła zgodnie z planem i po 14:00 zameldowaliśmy się w Warszawie, a konkretniej pod Pałacem Kultury i Nauki. Postanowiliśmy zobaczyć naszą stolicę z góry! Wyjazd na taras widokowy na 30 piętrze i uczestnicy naszej wycieczki mogli oglądać piękne widoki panoramy Warszawy. Oczywiście na pierwszy rzut poszedł „Stadion Narodowy”, który był doskonale widoczny i powoli czuć było, że zbliża się piłkarskie święto. Kolejny etap wycieczki to „Stare Miasto”, po drodze zjedliśmy obiad i żwawo ruszyliśmy podziwiać „Warszawską Starówkę”. Zatrzymaliśmy się przy Kolumnie Zygmunta i Zamku Królewskim.

polska_warszawa1

Po zwiedzaniu przyszedł czas na punkt kulminacyjny wycieczki, czyli mecz Polska – Łotwa. Na stadion docieramy około 19:00, sprawnie mijamy bramki i meldujemy się na trybunach. Do meczu coraz bliżej, więc i emocje coraz większe. Głośno odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego” i jest pierwszy gwizdek. Sam mecz nie było porywającym widowiskiem w wykonaniu naszej Reprezentacji, były okazje do otworzenia wyniku po obu stronach, zawodnicy Beniaminka mocno dopingowali „biało-czerwonych” ale na gole przyszło nam czekać do ostatniego kwadransa gry. Robert Lewandowski otworzył wynik meczu i stadion oszalał! Po chwili ponownie mogliśmy się cieszyć ze strzelonej bramki, bo do siatki trafił Kamil Glik. To wprawiło całą naszą ekipę w doskonały nastrój i po końcowym gwizdku radośnie i ze śpiewem na ustach wracamy do autobusu zaznaczając głośnymi okrzykami obecność Beniaminka w Warszawie.

polska_warszawa5

Wydawało się, że intensywnie spędzony dzień i późna pora „położy” spać uczestników w drodze powrotnej, ale energii dzieciaki mają mnóstwo i do późna było słychać głosy w autobusie, więc pewnie niektórzy poniedziałkowe przedpołudnie spędzili na odsypianiu wycieczki …

polska_warszawa6

Przy okazji meczu Polska – Łotwa zorganizowaliśmy na naszym koncie na Facebooku zabawę w typowanie wyniku tego spotkania, czternaście osób przewidziało dokładny rezultat (2:0), pięć z nich prawidłowo wskazało strzelca, a najszybszy był zawodnik Beniaminka U-14 Kamil Bęben, który w nagrodę otrzyma przywieziony prosto z Warszawy pamiątkowy szalik z meczu Polska – Łotwa. Gratulujemy!

Dziękujemy naszemu przyjacielowi Panu Pawłowi Malinowskiemu za możliwość bycia w rodzinie PROFBUD!