Emocjonujące dwa dni piłkarskich zmagań Beniaminka U-9 w „ORLEN Beniaminek Krosno Cup”!

Dziesięć piłkarskich pojedynków rozegrali chłopcy Beniaminka PROFBUD Krosno (rocznik 2010) w turnieju „ORLEN Beniaminek Krosno Cup U-9”! Nasi młodzi zawodnicy mają za sobą ciekawe mecze, nowe cenne doświadczenie, a trenerzy spory materiał do analizy, bo w Krośnie można było zobaczyć dużo dobrze grających drużyn prezentujących różny styl. Te dwa dni przyniosły nam ogrom emocji!

obkc_u9_15

Drużyna Beniaminka PROFBUD Krosno w pięciu meczach fazy grupowej zanotowała bilans 2-1-2 i dokładnie tak wygląda postawa „biało-niebieskich” w tej fazie rozgrywek. Chłopcy lepsze momenty przeplatali trochę słabszymi, ale walczyli z całych sił i jak zawsze grali ofensywnie! Pierwszy mecz nie ułożył się po naszej myśli – porażka z KSPN Pogoń Kraków, w drugim dobra gra i zwycięstwo z BTS Rekord było blisko, ale koledzy z Bielska-Białej w końcówce doprowadzili do remisu.

obkc_u9_14

Pewna wygrana z AP Limanovia sprawiła, że chłopcy w dobrych humorach przystąpili do meczu z Lokomotivem Kijów. Zespół z Ukrainy był poza zasięgiem drużyn z grupy A, ale „biało-niebiescy” nawiązali walkę. Długo utrzymywała się jednobramkowa przewaga Lokomotivu i dopiero w ostatnich dwóch minutach nasi zawodnicy stracili dwa gole. Jak się później okazało, było to najniższe zwycięstwo kijowian w całym turnieju. W piątym spotkaniu oglądaliśmy szalony, ofensywny mecz Beniaminka z Metalem Tarnów, strzelonych sporo goli, ale i „odsłonięte” tyły i do naszej bramki też trochę tych piłek wpadło.

Wyniki spotkań – Grupa A
Beniaminek PROFBUD Krosno – KSPN Pogoń Kraków 1:3 (Kopczak)
Beniaminek PROFBUD Krosno – BTS Rekord Bielsko-Biała 4:4 (Szczurek 3, Szwerc)
Beniaminek PROFBUD Krosno – AP Limanovia 4:0 (Szyndak 3, Włodarski)
Beniaminek PROFBUD Krosno – Lokomotic Kijów 0:3
Beniaminek PROFBUD Krosno – Metal Tarnów 8:5 (Szwerc 3, Szyndak 3, Półchłopek, sam.)

obkc_u9_18

W fazie finałowej Beniaminek zagrał w „Grupie Srebrnej” tocząc wyrównane pojedynki z przeciwnikami. Na początek tak jak w pierwszy dzień nie znalazł patentu na Pogoń Kraków, a w drugim meczu o jedną bramkę lepszy okazał się Górnik Zabrze. Gra zaczęła się układać od spotkania z „Białą Gwiazdą”, które było najlepsze w wykonaniu naszych zawodników w tym dniu i nie chodzi tylko o wynik. W meczu z AP Team Gliwice tracimy bramkę i punkt w ostatnich sekundach, a na koniec turnieju chłopcy wygrywają z Ziomkami Rzeszów i ostatecznie kończą piłkarskie zmagania na IX miejscu.

Wyniki spotkań – „Grupa Srebrna”
Beniaminek PROFBUD Krosno – KSPN Pogoń Kraków 2:4 (Zygmunt, Włodarski)
Beniaminek PROFBUD Krosno – Górnik Zabrze 1:2 (Bożek)
Beniaminek PROFBUD Krosno – Wisła Kraków 5:2 (Szwerc, Zygmunt, Szczurek, Jastrząb, Włodarski)
Beniaminek PROFBUD Krosno – AP Team Gliwice 2:3 (Zygmunt, Szwerc)
Beniaminek PROFBUD Krosno – Ziomki Rzeszów 2:1 (Szczurek, Szyndak)

Beniaminek U-9: Daniel Szczurek (5), Fabian Jastrząb (1), Oskar Zygmunt (3), Jakub Kopczak (1), Franek Szyndak (7), Wiktor Włodarski (3), Maksymilian Półchłopek (1), Arkadiusz Wąchała, Wiktor Bożek (1), Filip Szwerc (6). Trener: Mateusz Knap.

obkc_u9_13

Turniej wygrywa bezkonkurencyjny w Krośnie Lokomotiv Kijów, srebro dla AP Mam Talent Polska, a brąz dla KS Zakopane. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim drużynom za świetne dwa dni spędzone na zielonej murawie!

obkc_u9_17

Mateusz Knap (trener Beniaminka U-9): „Nie będę ukrywał – jestem odrobinę rozczarowany tym, w jaki sposób ułożył się dla nas turniej, a chłopcy z pewnością podzielają moje uczucia.  Ale… to dobrze! Rozczarowanie nie pojawia się bez powodu. Bierze się raczej z wiedzy o tym jak wysokie umiejętności drzemią w tej drużynie. Z tym większym zaangażowaniem wracamy do ciężkiej pracy. Spotkania z najlepszymi drużynami dały nam niezwykle cenne doświadczenie, a mi materiał do analizy. To w piłce nożnej jest własnie najwspanialsze! Zawsze jest kolejny mecz, kolejny trening i kolejna szansa, by stawać się lepszym. Zabrać ze sobą to, co dobre (a pozytywów było całe mnóstwo), wyciągnąć wnioski z błędów i ruszyć dalej. Na pewno sprawimy jeszcze niejedną niespodziankę… Myślę, że chłopcy podobnie jak ja nie mogą się już doczekać! Na koniec chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w turniej – moim zawodnikom za trud i serce włożone w każdy mecz, rodzicom za pomoc przy organizacji i wiarę w drużynę oraz mojemu „sztabowi” szkoleniowemu – Dawidowi, Michałowi i Dominikowi za rady, wnioski i ciekawe spostrzeżenia na płaszczyźnie piłkarskiej i nie tylko. Dziękuję!”