Świetny weekend Beniaminka U-10 i srebro w „ORLEN Beniaminek Krosno Cup”!

To był świetny weekend z drużyną Beniaminka PROFBUD Krosno z rocznika 2009. Nasi chłopcy w „ORLEN Beniaminek Krosno Cup” pełnili rolę gospodarzy i … obrońców tytułu wywalczonego w ubiegłorocznej zimowej edycji tego turnieju. Tym razem poprzeczka poszła jednak wyżej, bo obsada OBKC była mocniejsza.

obkc_u10_2019_b4

Piłkarskie zmagania „biało-niebiescy” rozpoczęli udanie pokonując Orlik Przemyśl i KS Zakopane. Ciekawe było spotkanie z Barca Academy, długo utrzymywał się remis, ale po stracie gola gra naszej drużyny się posypała i to „Barca” pewnie wygrała ten pojedynek.

obkc_u10_2019_b1

W kolejnym meczu krośnianie wygrali z Cracovią Kraków i o wszystkim decydował ostatni mecz z Sandecją Nowy Sącz. Rywale przed tym spotkaniem mieli w tabeli punkt przewagi, ale bezpośredni pojedynek o awans do „Grupy Złotej” był popisem naszej drużyny. Siedem strzelonych goli i pewny awans ekipy trenerów Radosława Gromali i Pawła Tomkiewicza

1a

W niedzielę Beniaminek zmierzył się z najlepszymi zespołami turnieju. Po porażce z Barca Academy w fazie grupowej nasza drużyna do finałów przystąpiła z zerowym dorobkiem punktowym i musiała gonić przeciwników. Na otwarcie krośnianie pokonali Varsovię Warszawa, w kolejnym meczu dobra gra dała zwycięstwo z Górnikiem Zabrze.

obkc_u10_2019_b5

Emocje sięgnęły zenitu w spotkaniu z Arkonią Szczecin. Wyrównany i zacięty pojedynek z ówczesnym liderem tabeli kończy się remisem 2:2, choć w samej końcówce Beniaminek miał okazje przechylić szalę zwycięstwa na swoją stroną. W ostatnim meczu chłopcy pokonali Koronę Kielce i wskoczyli na drugi stopień podium!

obkc_u10_2019_b7

Bardzo dobra postawa całej drużyny za co brawa dla chłopaków, świetnie przez cały turniej „biało-niebieskich” dopingiem wspierali rodzice i sympatycy Beniaminka, niesamowitymi interwencjami w bramce popisywał się w niedzielę Hubert Klara, który w nagrodę znalazł się w „Top 7”, czyli siódemce najlepszych zawodników jako „Najlepszy bramkarz turnieju”!

obkc_u10_2019_b8

„Orlen Beniaminek Krosno Cup U-10” wygrywa Arkonia Szczecin, a na podium oprócz naszej drużyny także chłopcy z Barca Academy, którzy zdobywają brązowe medale. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim drużynom za świetne dwa dni pełne piłkarskich wrażeń na najwyższym poziomie!

obkc_u10_2019_b2

Wyniki spotkań – Grupa A
Beniaminek PROFBUD Krosno – Orlik Przemyśl 3:1 (Miłosz Kubal 2, samobójcza)
Beniaminek PROFBUD Krosno – KS Zakopane 5:0 (Miłosz Kubal 2, Kacper Zając 2, Patryk  Prajsnar)
Beniaminek PROFBUD Krosno – Barca Academy 1:5 (Szymon Kotulak)
Beniaminek PROFBUD Krosno – Cracovia Kraków 3:0 (Miłosz Kubal 2, Bartosz Tarnawski)
Beniaminek PROFBUD Krosno – Sandecja Nowy Sącz 7:0 (Błażej Chilik 2, Miłosz Kubal, Szymon Krówka, Bartosz Tarnawski, Patryk Prajsnar, Piotr Pelczarski)

Wyniki spotkań – „Grupa Złota”
Beniaminek PROFBUD Krosno – Varsovia Warszawa 2:0 (Patryk Prajsnar, Błażej Chilik)
Beniaminek PROFBUD Krosno – Górnik Zabrze 4:0 (Kacper Zając 2, Miłosz Kubal 2)
Beniaminek PROFBUD Krosno – Arkonia Szczecin 2:2 (Kacper Zając, Miłosz Kubal)
Beniaminek PROFBUD Krosno – Korona Kielce 2:1 (Miłosz Kubal, Kacper Zając)

Beniaminek PROFBUD Krosno: Błażej Chilik (3), Adrian Fejkiel, Hubert Klara, Szymon Kotulak (1), Szymon Krówka (1), Miłosz Kubal (11), Piotr Pelczarski (1), Patryk Prajsnar (3), Bartosz Tarnawski (2), Bartosz Wajs, Kacper Zając (6). Trenerzy: Radosław Gromala, Paweł Tomkiewicz.

IMGL9029-2

Radosław Gromala (trener Beniaminka U-10): „W ciągu dwóch dni ponad 180 minut bardzo jakościowych spotkań na najwyższych obrotach. Wielkie brawa dla chłopaków za zaangażowanie. Nie za każdym razem udawało się w 100% realizować założeń jednak widać, że ciężka praca na treningach przynosi efekty. Nie obyło się bez błędów, jednak kiedy jak nie teraz? Ciągle są w nas duże rezerwy w wielu aspektach, jednak dalej pracujemy!”