Triumf w „Grupie Srebrnej” na osłodę występu Beniaminka U-11 w „ORLEN Beniaminek Krosno Cup”!

W miniony weekend emocjonowaliśmy się meczami drużyny Beniaminka PROFBUD Krosno z rocznika 2008 w turnieju ORLEN Beniaminek Krosno Cup”. Po raz kolejny w Krośnie zjawiła się mocna stawka drużyn i nasz zespół mógł sprawdzić się w pojedynkach z ciekawymi ekipami z Polski, Słowacji, Ukrainy i Węgier.

obkc_2019_u11_6

W pierwszym dniu rozegrana została faza grupowa. „Biało-niebiescy” udanie rozpoczęli turniej wygrywając 4:0 z Pogonią Szczecin. W kolejnym spotkaniu przyszło nam się zmierzyć z Sandecją Nowy Sącz i mimo iż turniejowe mecze trwały aż 22 minuty, to żadnej z drużyn nie udało się w tym starciu trafić do bramki i spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

obkc_2019_u11_3

W kolejnych dwóch meczach nasza drużyna sięgała po zwycięstwa pokonując SMS Żywiec oraz zespół Only Futbol. Decydujące o awansie do „Grupy Złotej” okazało się spotkanie z Akademią Piłkarską Reissa. Ubiegłoroczny triumfator potwierdził wysokie umiejętności i nie dał szans gospodarzom, a wysoka porażka w tym meczu wypchnęła Beniaminka z poza pierwsza dwójkę i naszym chłopakom w niedziele przyszło rywalizować w „Grupie Srebrnej”.

obkc_2019_u11_5

W fazie finałowej Beniaminek prezentował najwyższy poziom w „Grupie Srebrnej” i zasłużenie ją wygrał odnosząc pod drodze cztery zwycięstwa. Dobry mecz z Akademią Piłkarską Sanok zakończony pewną dwubramkowa przewagą, zacięte i ciekawe spotkanie z ukraińskim Atletem Kijów, w którym nasi chłopcy prowadzili już 2:0, ale po dwóch golach Atletu musieli powalczyć do końca o trzy punkty i ta sztuka udała im się po bramce na 3:2. Pewne zwycięstwa 4:1 z Partizanem Bardejov i 5:0 z węgierską Kisvarda FC dały naszej drużynie triumf w „Grupie Srebrnej” i VII miejsce w turnieju. Podczas ceremonii zakończenia turnieju zawodnik Beniaminka PROFBUD Krosno Patryk Prajsnar znalazł się w „TOP 7”, czyli siódemce najlepszych zawodników turnieju! Bilans naszej drużyny w „ORLEN Beniaminek Krosno Cup” to 7 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka, bilans bramkowy 31 goli strzelonych i 11 straconych.

obkc_2019_u11_4

Mecze w Grupie A
Beniaminek PROFBUD Krosno – Pogoń Szczecin 4:0 (Haniebnik, Delimat, Zych, Prajsnar)
Beniaminek PROFBUD Krosno – Sandecja Nowy Sącz 0:0
Beniaminek PROFBUD Krosno – SMS Żywiec 2:1 (Julian Cecuła, Paweł Pelczarski)
Beniaminek PROFBUD Krosno – Only Futbol 11:0 (Krowicki 2, Delimat 2, Knap, Pelczarski, Cecuła, Kamyk, Prajsnar, Haniebnik, Kubal)
Beniaminek PROFBUD Krosno – AP Reissa 0:7

Mecze w „Grupie Srebrnej”
Beniaminek PROFBUD Krosno – AP Sanok 🇵🇱 2:0 (Cecuła, samobójcza)
Beniaminek PROFBUD Krosno – Atlet Kijów 🇺🇦 3:2 (Haniebnik, Pelczarski, Zych)
Beniaminek PROFBUD Krosno – Partizan Bardejov 4:1 (Haniebnik, Cecuła, Pelczarski, Zych)
Beniaminek PROFBUD Krosno – Kisvarda FC 5:0 (Kubal 2, Zych, Pelczarski, Prajsnar)

Beniaminek U-11: Jakub Borowski, Julian Cecuła (4), Patryk Delimat (3), Filip Haniebnik (4), Dawid Kamyk (1), Piotr Knap (1), Miłosz Krowicki (2), Miłosz Kubal (3), Paweł Pelczarski (5), Patryk Prajsnar (3), Jan Zych (4). Trener: Paweł Tomkiewicz, Radosław Gromala, Maciej Bożek.

obkc_2019_u11_1

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka U-11): „Patrząc przez pryzmat całego turnieju pozostaje duży niedosyt z racji braku awansu do „złotej grupy” i o ile w meczu z AP Reissa byliśmy zdecydowanie drużyną słabszą, tak największy niedosyt po meczu z Sandecją, który zadecydował o tym, że w drugi dzień graliśmy w „grupie srebrnej”. Aspiracje zawodników i rodziców za pewne były nieco większe. W większości spotkań to my prowadziliśmy grę i utrzymywaliśmy się przy piłce, nawet w spotkaniu z Reissem cały czas próbowaliśmy konsekwentnie grać w piłkę, lecz rywal był o klasę lepszy i wykorzystał każdy nasz błąd. Piłkarsko to co zrobiliśmy na obozie w trakcie ferii jak i tydzień później uważam, że dobrze funkcjonowało, to będzie tylko procentować w przyszłości. Dalej spora rezerwa jeśli chodzi o radzenie sobie z emocjami na boisku, liczę że zawodnicy to poprawią, ale muszą wiedzieć, że to trzeba zmienić. Mamy zadanie do wykonania, liczę że każdy się do niego przyłoży i będzie tylko lepiej. Po tym turnieju pewien etap uważam za zamknięty i pora przejść do kolejnego. Już od następnego tygodnia pracujemy nad tym. Najbliższy sprawdzian w piątek chociaż cudów się nie spodziewamy :)”.

Foto: Łukasz Sypień, Wojciech Kuźmik. 

Gole Beniaminka w materiale video na TV Beniaminek