Podsumowanie „Dnia Talentu”! Sześciu zawodników zaproszonych na treningi w Akademii Zagłębia Lubin!

55 zawodników uczestniczyło w „Dniu Talentu” organizowanym przez Akademię Piłkarską Beniaminek PROFBUD Krosno wspólnie z Akademią KGHM Zagłębie Lubin. Jacek Jurkiewicz i Krzysztof Ciuksa, czyli szefowie działu rekrutacji, skautingu w Lubinie byli obecni na tym wydarzeniu w Krośnie. Obserwowali zajęcia i potencjał zawodników, jak również przygotowali prezentację o Akademii Zagłębia i współpracy z Beniaminkiem.

DSC_0659

Sześciu zawodników dostanie szansę pokazania swoich umiejętności w Akademii Zagłębia Lubin, wyróżnieni zostaną poinformowani przez koordynatorów Beniaminka o terminie wyjazdu do Zagłębia. Każdy uczestnik wydarzenia dostanie oficjalne podziękowanie za udział w „Dniu Talentu” od naszych przyjaciół z Lubina.

DSC_0163

Paweł Tomkiewicz (trener Beniaminka, organizator „Dnia Talentu”): „Dzień Talentu” nie po raz pierwszy organizowany przez Akademię Piłkarską Beniaminek PROFBUD Krosno, ale po raz pierwszy z Akademią KGHM Zagłębie Lubin. Dość spora ilość uczestników, bo w rocznikach 2009, 2010, 2011 w sumie przybyło 26 chętnych, natomiast w rocznikach starszych 2006, 2007 i 2008 było ich 29. Pokazuje to że ponad 50 uczestników chciało się sprawdzić w naszym wydarzeniu. Poziom sportowy chłopców i dziewcząt był bardzo rozbieżny, ale już możemy zdradzić, że kilku chłopców wpadło w oko. Wkrótce przekażemy dalsze informację do każdego z uczestników. Na chwilę obecną dziękujemy każdemu uczestników oraz ich rodziców za zgłoszenie do „Dnia Talentu”, życzymy dalszego rozwoju na ścieżce piłkarskiej oraz życiowej, wielu sukcesów sportowych i osobistych, pozdrawiamy serdecznie”.

DSC_0649

DSC_0648

Podczas prezentacji zostały przedstawione bardzo ciekawe przykłady rozwoju młodych zawodników jak m.in. Krzysztof Piątek, dziś gracz AC Milan, który pierwsze kroki w dorosłej piłce stawiał w Zagłębiu przez Akademię KGHM. Jak powiedzieli Jacek Jurkiewicz i Krzysztof Ciuksa Beniaminek to więcej niż klub i w Lubinie, ale i całej Polsce praca ta jest doceniana. Dlatego dla utalentowanych dzieciaków z najbliższego regionu to Beniaminek powinien być kolejnym krokiem w rozwoju sportowym jak ktoś marzy, by zostać piłkarzem.

DSC_0215

Grzegorz Raus (Dyrektor Akademii Piłkarskiej Beniaminek PROFBUD Krosno): „Bardzo dziękuję za dobrze zorganizowany „Dzień Talentu” przez koordynatorów, trenerów Beniaminka i wsparcie naszych przyjaciół z Zagłębia. Uczestnikami byli ciekawi zawodnicy z regionu, z klubów partnerskich Beniaminka, a nawet ze Słowacji czy Ukrainy. Konkretnie sześciu chłopców i z Beniaminka i z innych klubów otrzyma zaproszenie od Akademii KGHM Zagłębie do Lubina, by sprawdzić się w topowej Akademii w Polsce w opinii wszystkich ekspertów związanych z futbolem. Jako Beniaminek cieszymy się że mamy możliwość współpracy z Zagłębiem i jak sobie mówimy nic nie musimy, my chcemy się rozwijać, każdy w odpowiednich proporcjach co zrozumiałe. Jeśli otoczenie, trenerzy z regionu i rodzice będą bardziej odważni to myślę, że zdecydowanie najlepszą drogą do Akademii Zagłębia lub nie tylko, jest trening w Beniaminku i wyjście ze swojej strefy komfortu. Beniaminek ma jasno sformułowane cele, działa transparentnie i ma możliwości, by pomóc utalentowanym zawodnikom i zawodniczkom. Tak do nas trafili zawodnicy z Przemyśla czy Ostrowca Świętokrzyskiego, by Beniaminek był ich przystankiem w rozwoju. My to akceptujemy i dziwię się czasem, że ktoś ma taką możliwość rozwoju, ma dużo bliżej do Nas, a „nie podnosi rękawic”. Dobrze wiemy, że bez ambicji i zaangażowania nikt nie osiągnie sukcesu zarówno w sporcie jak i w życiu. Nasza Akademia jest świadoma jaką rolę spełnia w polskiej piłce i będziemy ten proces kontynuować. Drzwi dla utalentowanych, dla mnie to znaczy pracowitych, osób zarówno zawodników i trenerów w Beniaminku są otwarte. Wystarczy tylko zrobić ten pierwszy krok.”

DSC_0940