Kolejny turniej „PAC” za Beniaminkiem Soccer Schools.

W sobotę (9 lutego) w „PROFBUD Arena” rozegrano kolejny turniej „PROFBUD Arena Cup„, w którym tym razem zagrali zawodnicy z kategorii wiekowej U-11 rocznik 2008. Na zielonej murawie mogliśmy oglądać naszych chłopaków z Beniaminka Soccer Schools, którzy jako gospodarz tego turnieju dzielnie walczyli o jak najlepsze miejsce.

BSS U-11

W pierwszej fazie turnieju rozegrano mecze grupowe, dwanaście drużyn podzielonych zostało na dwie sześciozespołowe grupy i każda z ekip zagrała pięć spotkań. Oglądaliśmy sporo zaciętych pojedynków, które kończyły się remisami bądź jedno lub dwu-bramkową różnicą.

Najlepsi w tej fazie rozgrywek okazali się zawodnicy SMS Rzeszów i FC Lesznowola, którzy awansowali do Wielkiego Finału. Drugie miejsca w swoich grupach i przepustkę do rywalizacji o brąz wywalczyli zawodnicy UKS SMS Stal I Mielec i AP Jasło. Szyki tym drużynom próbowali w fazie grupowej pokrzyżować zawodnicy pozostałych drużyn, oglądaliśmy ciekawe mecze z udziałem AP SanokUKS 6 Jasło, drugiej drużyny Stali Mielec, słowackiego CFT MFK Vranov, a swoje chwile radości i dobre momenty na naszej murawie miały także ekipy Ekoballu SanokSTF Champion Warszawa, FK Junior Saca i gospodarze z Beniaminka Soccer Schools.

Ostatecznie najlepsi w Krośnie okazali się zawodnicy SMS Rzeszów prezentując najwyższy poziom i wygrywając wszystkie mecze w tym pewnie pokonując FC Lesznowola w finale. Brąz po emocjonującym meczu i serii rzutów karnych wywalczyli zawodnicy UKS SMS Stali Mielec. Chłopcy z Beniaminka Soccer Schools U-11 dzielnie walczyli do końca i w meczu o 9 miejsce z Ekobalem Sanok ulegli dopiero w rzutach karnych kończąc całą rywalizacje w turnieju na 10 miejscu.

BSS U-11

Turniej wygrała drużyna SMS Rzeszów, którą zobaczymy już za dwa tygodnie w Krośnie podczas „ORLEN Beniaminek Krosno Cup U-11”, ponieważ zwycięstwo w sobotnim „PROFBUD Arena Cup” dawało przepustkę do gry w kolejnych piłkarskich zmaganiach w „PROFBUD Arenie”. Podczas ceremonii zakończenia turnieju nagrodzono uczestników turnieju upominkami, a zwycięzcy otrzymali złote, srebrne i brązowe medale oraz pamiątkowe statuetki wykonane przez firmę Decor. Wręczono także nagrody indywidualne wyróżniając najlepszych zawodników w poszczególnych drużynach i taka nagrody powędrowały także do Maksa Płazy (Beniaminek Soccer Schools). Gratulujemy!

Podsumowanie turnieju znajduje się na www.profbudarena.pl

Profbud 9.02.2019 (165 z 176)

Wyniki spotkań w fazie grupowej 
Beniaminek Soccer Schools – AP Jasło 0:1
Beniaminek Soccer Schools – Junior Saca 1:1
Beniaminek Soccer Schools – AP Sanok 2:1
Beniaminek Soccer Schools – FC Lesznowola 0:2
Beniaminek Soccer Schools – UKS SMS Stal II Mielec 1:5

Wyniki spotkań w fazie finałowej – mecz o 9 miejsce
Beniaminek Soccer Schools – Ekoball Sanok 2:2 k.1-2

Profbud 9.02.2019 (147 z 176)

Beniaminek Soccer Schools: Jakub Piękoś, Eryk Szelc (2), Michał Janik, Kamil Kuźmik (1), Oliwier Krowicki (1), Mateusz Wojnowski, Maks Płaza (2), Kacper Zajdel, Miłosz Makoś, Fabian Turek, Mikołaj Węgrzyński. Trenerzy: Łukasz Aszklar, Dawid Kamola.

Łukasz Aszklar (trener Beniaminka Soccer Schools): „Turnieje PROFBUD Arena Cup rosną w siłę. Już przed można było zakładać, że o powtórzenie sukcesu z poprzedniej edycji będzie bardzo ciężko. W turnieju zmierzyliśmy się z jednymi z najlepszych drużyn na Podkarpaciu w roczniku 2008 i mogę śmiało stwierdzić, że poziomem sportowy nie odbiegaliśmy od przeciwników znacząco. O czym świadczą wyniki jakie uzyskaliśmy w poszczególnych meczach grupowych: nieznaczne przegrane z AP Jasło i Lesznowolą, remis ze Słowakami z FC Saca oraz wygrana z AP Sanok, co było dużą niespodzianką, a rajd Maksa Płazy przy drugim golu na pewno pozostanie na długo w mojej pamięci. Na koniec fazy grupowej zmierzyliśmy się z drużyną Stali Mielec był to nasz najsłabszy mecz na turnieju i przyczynił się do tego, że fazę grupowa zakończyliśmy na piątym miejscu. W meczu o 9 miejsce z Ekobalem Sanok po bardzo dobrej grze i dużych emocjach, przegrywamy w karnych i zajmujemy ostatecznie 10 miejsce. Podsumowując, za nami bardzo fajny turniej. Cały czas pracujemy i zbieramy cenne doświadczenie. Jestem zadowolony z postawy całej drużyny. Chciałem również serdecznie podziękować całej ekipie Beniaminek Soccer Schools za przygotowanie super turnieju PROFBUD Arena Cup oraz rodzicom za super poczęstunek dla trenerów”.

Profbud 9.02.2019 (171 z 176)

Partnerami turnieju „PROFBUD Arena Cup” są: Bistro Posmakuj, MC Panels, Renault Auto Spektrum, Jurajska, Media Markt, Jubiler Złotnik Bogart, Piekarnia Kiełtyka, Producent Szklanych Statuetek Decor, Cutline Wear Factory, Kaufland Krosno.

Organizator: Profbud 4 Kids.

Fot. Luksmedia Łukasz Sypień – Film & Fotografia

Dziękujemy wszystkim drużynom za wspólne piłkarskie emocje!