„Biało-niebiescy” z BSS U-9 i Beniaminka U-8 zagrali w turnieju „PROFBUD Arena Cup”!

W niedzielę dwie drużyny naszej Akademii wzięły udział w turnieju „PROFBUD Arena Cup U-9”. Chłopcy z Beniaminka Soccer Schools oraz zespół Beniaminka U-8 rywalizowały z zespołami z Podkarpacia, Małopolski i Słowacji zdobywając kolejne piłkarskie doświadczenie.

PAC2009_3

W fazie grupowej obie ekipy „biało-niebieskich” rozegrały po cztery spotkania, a w fazie finałowej kolejne dwa. Wprawdzie „Beniaminki” nie walczyli o czołowe lokaty, ale pierwsze turniejowe kroki stawiane przez chłopaków z BSS i gra z o rok starszymi zespołami dla zawodników z U-8 z pewnością zaprocentuje w przyszłości, a i w niedzielę nasze drużyny miały swoje chwile radości zdobywając odpowiednio 10 i 16 goli. Drużyna Beniaminka PROFBUD Krosno z rocznika 2011 uplasowała się na 10 miejscu, a chłopcy z Beniaminka Soccer Schools na 14.

PAC2009_2

Turniej wygrała drużyna KSPN Pogoń Kraków, którą zobaczymy jeszcze w Krośnie podczas „Orlen Beniaminek Krosno Cup”, ponieważ zwycięstwo w niedzielnym „PROFBUD Arena Cup” dawało przepustkę do gry w kolejnych piłkarskich zmaganiach w „PROFBUD Arenie”. Podczas ceremonii zakończenia turnieju wręczono nagrody indywidualne wyróżniając najlepszych zawodników w poszczególnych drużynach i takie nagrody powędrowały także do Alexa Klimkiewicza i Olka Kłyma.

Podsumowanie turnieju znajduje się na www.profbudarena.pl

PAC2009_6

Wyniki spotkań w fazie grupowej 
Beniaminek Soccer Schools – Global Soccer Academy Jasło 1:7
Beniaminek Soccer Schools – Orlik Przemyśl 1:5
Beniaminek Soccer Schools – Orzełek Bażanówka 2:6
Beniaminek Soccer Schools – Ziomki Rzeszów 1:5
Beniaminek PROFBUD Krosno U-8 – Ziomki II Rzeszów 0:3
Beniaminek PROFBUD Krosno U-8 – AP Proszowianka Proszowice 2:2
Beniaminek PROFBUD Krosno U-8 – CFT Academy 3:2
Beniaminek PROFBUD Krosno U-8 – KSPN Pogoń Kraków 3:5

Wyniki spotkań w fazie finałowej 
Beniaminek Soccer Schools – CFT Academy 3:2
Beniaminek Soccer Schools – MOSiR Dukla 2:5
Beniaminek PROFBUD Krosno U-8 – Orzełek Bażanówka 4:1
Beniaminek PROFBUD Krosno U-8 – Orzełek Przeworsk 4:2

PAC2009_5

Beniaminek Soccer Schools: Olek Kłym (7), Mikołaj Dudzik, Mateusz Gleń, Kacper Mastaj, Miłosz Rejnin, Maksymilian Brożyna, Fabian Brożyna, Igor Uliasz, Oskar Zygmunt (3). Trener: Dawid Kamola.

Dawid Kamola (trener Beniaminka Soccer Schools): „Na początek chciałbym podziękować wszystkim chłopakom za chęci i zaangażowanie. Nie jest tak prosto po sześciu miesiącach treningów wyjść na boisko i grać jak równy z równym z drużynami z tego poziomu. W pierwszym meczu widać było zdenerwowanie. Jednak z każdym kolejnym występem gra była coraz lepsza. W każdym spotkaniu strzelaliśmy bramki, czasem po pięknych akcjach, czasem po błędach przeciwników. Te chwile warto zapamiętać. Staraliśmy się grać to, co ćwiczymy od kiedy ta drużyna razem trenuje. Nie zawsze to wychodziło, ale z każdym dniem będziemy robili postępy. Jak powiedział trener Michał Probierz trener Cracovii: „Talent jest tańszy od soli, pracą dochodzi się do marzeń.” Chciałbym podziękować również rodzicom i trenerom za pomoc w organizacji turnieju. Bez Waszego zaangażowania to święto piłki nie miałoby miejsca!”

PAC2009_4

Beniaminek PROFBUD Krosno 2011: Alex Klimkiewicz, Alan Klimkiewicz (3), Wiktor Włodarski (8), Piotr Majkut (2), Aleksander Zajdel, Piotr Szafran, Karol Kubal (3), Filip Wacławski. Trener: Waldemar Szafran.

Waldemar Szafran (trener Beniaminka U-9): „W miniony weekend zespół U8 rywalizował w turnieju z rok starszymi rywalami. Za nami bardzo wartościowe doświadczenie, to byl trudny i wymagający turniej dla naszych chłopców. Stawiamy im wyzwania i podnosimy poprzeczkę, grając ze starszymi, chłopcy grali z bardzo dużym zaangażowaniem i włożyli dużo wysiłku w grę. W oczach obserwatorów turnieju kilku naszych chłopcow zebrało bardzo pozytywne opinie, chwalono ich umiejętności techniczne sposób gry jeszcze pozostawia jeszcze wiele do życzenia ale mamy nad czym pracować.”

Partnerami turnieju „PROFBUD Arena Cup” są: Bistro Posmakuj, MC Panels, Renault Auto Spektrum, Jurajska, Media Markt, Jubiler Złotnik Bogart, Piekarnia Kiełtyka, Producent Szklanych Statuetek Decor, Cutline Wear Factory, Kaufland Krosno.

Organizator: Profbud 4 Kids.

Fot. Luksmedia Łukasz Sypień – Film & Fotografia

Dziękujemy wszystkim drużynom za wspólne piłkarskie emocje!