18 drużyn w „PROFBUD Arenie”! Drużyna Beniaminka Soccer Schools U-13 zagrała w „PROFBUD Arena Cup”!

W niedzielę drużyna Beniaminka Soccer Schools U-13 pełniła rolę gospodarza turnieju „PROFBUD Arena Cup” rywalizując na zielonej murawie z zespołami z Podkarpacia, Małopolski oraz zaproszonymi ekipami ze Słowacji.

bss_pac_2

Nasi chłopcy rozpoczęli turniej od dwóch porażek z dobrze dysponowaną w Krośnie Sandecją Nowy Sącz, która grała młodszym składem, a także ze słowacki FK Junior Koszyce. W kolejnych spotkaniach było już zdecydowanie lepiej. Pewne zwycięstwa i sporo strzelonych goli w meczach z Orzełkiem Bażanówka, LKS Kobylanka i Orzełkami Brzozów dały „biało-niebieskim” sporo radości i możliwość gry o miejsca 7-9 w fazie finałowej.

bss_pac_6

W drugiej części turnieju zespołowi BSS przyszło zmierzyć się z drużynami, które zajmowały 3 miejsca w grupach A i B. Kolejny rywal krośnian dysponował młodszym składem, ale dobrze wyszkolonym technicznie i mecz z AS Progres Kraków zakończył się wynikiem 2:5. Nie po myśli naszej drużyny poszedł także ostatni mecz z drugą drużyną z Koszyc, który Słowacy wygrali 6:1 i Beniaminek Soccer Schools uplasował się na 9 miejscu w klasyfikacji końcowej przeżywając w „PROFBUD Arenie” fajne chwile i zdobywając kolejne cenne doświadczenie.

bss_pac_4

W siedmiu rozegranych meczach nasza drużyna spędziła na murawie 98 minut, trzy spotkania rozstrzygnęła na swoją korzyść, w czterech musiała uznać wyższość przeciwników, a bilans bramkowy w całym turnieju to 22 strzelone gole i 20 straconych. Podczas ceremonii zakończenia turnieju indywidualną nagrodę dla wyróżniającego się zawodnika drużyny odebrał Paweł Penar.

Turniej wygrała drużyna Fabloku Chrzanów, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy Szóstki Jasło, a na trzecim Sandecja Nowy Sącz. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim drużynom za wspólną sportową rywalizację!

bss_pac_1

Wyniki spotkań grupowych 
Beniaminek Soccer Schools – Sandecja Nowy Sącz 1:4
Beniaminek Soccer Schools – FK Junior Kosice 1:3
Beniaminek Soccer Schools – Orzełek Bażanówka 7:2
Beniaminek Soccer Schools – LKS Kobylanka 5:0
Beniaminek Soccer Schools – Orzełki Brzozów 5:0

Wyniki spotkań w fazie finałowej 
Beniaminek Soccer Schools – AS Progres Kraków 2:5
Beniaminek Soccer Schools – FK Junior II Koszyce 1:6

Beniaminek Soccer Schools: Szymon Filipiak, Jan Domaradzki, Miłosz Zajdel (2), Kamil Zając, Miłosz Grygolec (7), Mateusz Kandefer (1), Dawid Cyrkiel (6), Miłosz Biały (4), Aleksander Pyter, Dawid Gembicz (1), Paweł Penar (1), Arkadiusz Smoleń. Trenerzy: Grzegorz Raus, Kacper Moskal.

bss_pac_5

Grzegorz Raus (koordynator turniejów PAC oraz trener BSS U-13): „Myślę że organizacja turnieju „PROFBUD Arena Cup” wypaliła i sprostaliśmy zadaniu. Bardzo dynamicznie to trwało i zanim się ktoś obejrzał nastąpiła ceremonia zakończenia. Gratulujemy zwycięzcom i każdej drużynie za emocje sportowe. Kibicom za kulturalny doping, a trenerom młodzieży za tą pasją którą wkładają w codzienną pracę. Razem z Kacprem Moskalem jako trenerzy próbujemy pokazać chłopakom w Beniaminek Soccer Schools żeby cieszyli się z tych większych, ale też i mniejszych rzeczy które im się przytrafiają. Warto doceniać to, że mamy fajny Team. Z pewnością to grupa ciekawych, czasem nieodgadnionych charakterów. Pokazujemy że jak się wkłada całe serce w to co się robi to można przezwyciężać słabości. Sportowo myślę że patrząc na całość, miejsce BSS U-13 bardzo dobre. Daliśmy szansę 12 zawodnikom. Każdy mógł się pokazać. Graliśmy nierówno, ale kilka akcji jak na nasze możliwości było naprawdę kapitalnych. Graliśmy ofensywnie do przodu, natomiast w obronie dużo było prostych błędów co przeciwnicy wykorzystywali. Strzeliliśmy 22 gole tracąc 20. Zabrakło w naszych szeregach Mikołaja Gębali i Maksa Chilika, którzy w ostatnich treningach przygotowani byli do ważnych zadań w drużynie i to trochę nam pokrzyżowało szyki. Pomogli nam Kamil Zając i Dawid Cyrkiel za co dziękujemy bo byłoby nam bardzo trudno na takim turnieju. Właśnie Mikołajowi Gębali dedykujemy dobre chwile z turnieju! „You’ ll never walk alone!” Serdecznie dziękujemy Rodzicom zawodników uczestniczących w turnieju za pomoc w organizacji. Kolegom trenerom z BSS Team, Wojtkowi Kuźmikowi i Tomkowi Wackowi za super prowadzenie turnieju i pomoc w nagrodach. Każdemu ze sponsorów, partnerów kierujemy słowa uznania, bo akurat ten turniej miał swoje przeznaczenie na dobre cele. Dziękujemy!”

Partnerami turnieju „PROFBUD Arena Cup” są: Bistro Posmakuj, MC Panels, Renault Auto Spektrum, Jurajska, Media Markt, Jubiler Złotnik Bogart, Piekarnia Kiełtyka, Producent Szklanych Statuetek Decor, Cutline Wear Factory.

Organizator: Profbud 4 Kids.