Medale były blisko! Beniaminek U-12 na IV miejscu w „Orlen Beniaminek Krosno Cup”!

Przez trzy styczniowe dni (11-13.01.2019) drużyna Beniaminka PROFBUD Krosno z rocznika 2007 rozgrywała w „PROFBUD Arenie” mecze w ramach w turnieju „Orlen Beniaminek Krosno Cup”. Nasi zawodnicy mieli możliwość rywalizowania z zespołami z Polski, Słowacji i Węgier.

obkc_2007_03

W pierwszym meczu z Barca Academy Warszawa do bramki rywali trafiali Jakub Pawlik oraz Miłosz Bolek i „biało-niebiescy” udanie rozpoczęli turniej, stwarzając sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia goli. W drugim piątkowym spotkaniu rywal postawił wyżej poprzeczkę, oglądaliśmy wyrównany mecz, a ładne trafienie Franciszka Kani dało Beniaminkowi zwycięstwo nad BTS Rekord Bielsko-Biała i dobrą pozycję do walko o awans do „Grupy Złotej”.

obkc_2007_01

W sobotę nasza drużyna rozpoczęła grupowe zmagania od porażki z węgierską Kisvarda FC. Wyrównany mecz, w którym to nasi goście stworzyli sobie klarowniejsze sytuacje wykorzystując jedną z nich. Kolejny mecz Beniaminek chcąc grać o medale musiał wygrać. Nasi chłopcy zmierzyli się z Dunajcem Nowy Sącz, Karol Michna otworzył wynik spotkania, „biało-niebiescy” przeważali, ale w pewnym momencie coś się zacięło, Dunajec wyrównał i zaczął coraz groźniej atakować. Na szczęście końcówka krośnian była piorunująca, najpierw Igor Szergowicz, a następnie Kuba Pawlik wpisali się na listę strzelców i dali naszej ekipie zwycięstwo.

obkc_2007_02

W ostatnim decydującym o awansie do „Grupy Złotej” meczu zmierzyliśmy się ze CFT MFK Vranov nad Topl’ou. Nie łatwy mecz, mimo że Słowacy do tego momentu nie zdobyli punktu, gole Franka Kani i Miłosza Bolka zapewniły Beniaminkowi awans do półfinału!

obkc_u12_grupaa

W niedzielę z ciekawością wyczekiwaliśmy decydujących spotkań. Wyniki z grupy B wyłoniły półfinałowego rywala dla Beniaminka, którym była Arkonia Szczecin. Nasi rywale świetnie otwierają mecz i po pięknym uderzeniu z dystansu wyszli na prowadzenie. Beniaminek nie poddawał się, chłopcy wkładali mnóstwo serca i zdołali doprowadzić do remisu, stały fragment gry i zamieszanie w polu karnym wykorzystał Kuba Pawlik. Gospodarze rzucili się do ataku, ale Arkonia świetnie kontrowała, po jednej z takich kontr zdołała pokonać bramkarza Beniaminka, a zwycięstwo 3:1 przypieczętowała trafieniem z rzutu wolnego.

obkc_2007_05

W meczu o III miejsce z Dunajcem Nowy Sącz sporo było walki, ale niewiele dobrych okazji do zdobycia gola i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. O tym kto sięgnie po brązowe medale decydowały więc rzuty karne, które lepiej wykonywali nasi rywale i to oni wskoczyli na podium, a drużyna Beniaminka PROFBUD Krosno ostatecznie uplasowała się na IV pozycji. Indywidualnie wyróżniony został obrońca „biało-niebieskich” Jakub Barczak – wybrany do drużyny „TOP 9”, czyli dziewiątki najlepszych zawodników turnieju.

obkc_2007_07

Grupa A
Beniaminek PROFBUD Krosno – Barca Academy Warszawa 2:0 (Pawlik, Bolek)
Beniaminek PROFBUD Krosno – BTS Rekord Bielsko-Biała 1:0 (Kania)
Beniaminek PROFBUD Krosno – Kisvarda FC 0:1
Beniaminek PROFBUD Krosno – Dunajec Nowy Sącz 3:1 (Michna, Szergowicz, Pawlik)
Beniaminek PROFBUD Krosno – CFT MFK Vranov 2:1 (Kania, Bolek)

Grupa Złota – Półfinał 
Beniaminek PROFBUD Krosno – Arkonia Szczecin 1:3 (Pawlik)

Grupa Złota – Mecz o III miejsce
Beniaminek PROFBUD Krosno – Dunajec Nowy Sącz 0:0 k. 0:2

obkc_2007_06

Beniaminek PROFBUD Krosno: Jakub Kasperkowicz, Miłosz Ząbik, Jakub Barczak, Szymon Dębiczak, Szymon Wójcik, Oskar Zając, Franciszek Kania, Miłosz Bolek, Igor Szergowicz, Tobiasz Jastrząb, Karol Michna, Rafał Mikulski, Jakub Pawlik. Trenerzy: Kamil Pelczar i Kamil Chmielowski.

Kamil Chmielowski (trener Beniaminka U-12): „ Turniej oraz rezultat osiągnięty oceniam w skali szkolnej na czwórkę. Bardzo podobał mi się charakter zespołu, w każdym meczu widać było sporo cech wolicjonalnych. W sobotnich spotkaniach brakowało walorów piłkarskich, utrzymania się przy piłce na połowie przeciwnika i mobilności zawodników bez piłki w fazie otwarcia i budowania akcji ofensywnej, jednakże były fragmenty gry gdzie aspekty rzemiosła piłkarskiego wyglądały co najmniej dobrze. Paradoksalnie uważam, że półfinałowa rywalizacja z Arkonią Szczecin była najlepszym naszym występem w turnieju. Dziękuję drużynie za postawę na turnieju oraz rodzicom za pomoc w organizacji turnieju, zaangażowanie i poświęcony czas.”

obkc_2007_08

Główny sponsor turnieju: PKN Orlen
Organizator turnieju: Akademia Piłkarska Beniaminek PROFBUD Krosno
Miejsce rozgrywek: „PROFBUD Arena”
Partnerzy: Krosno Miasto Szkła, Decor, Cutline Wear Factory, Glasmark, Jurajska, PrezentArnia
Patronat medialny: Młodzieżowy Futbol